Čokoladna glazura

neznan uporabnik

tema odprta - 2. jan 2002 12:43 | ogledi: 5.937 | odgovori: 11

Potrebujem recept za hitro strdljivo čokoladno glazuro. Zdaj se mi zgodilo, da se moja sploh ni strdila (margarina, kakav v prahu, sladkor v prahu, rum)!?!

Če ima kdo recept za takšno z jajčnim beljakom, bi bila zelo vesela.

Lp!

Beti

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

2. jan 2002 14:54

Beti! Jaz delam čokoladno glazuro po naslednjem receptu in se mi vedno strdi: 10 dag jedilne čokolade 5 dag margarine 0,5 dcl mleka 2 pokrovčka ruma sladkor po okusu Količino pričagodim velikosti peciva. Za največji pekač vzamem dvojno količino. Vse stopim nad soparo in prelijem po pecivu. Preizkusite in povejte, če je uspelo. Lp Špela spela

neznan uporabnik

3. jan 2002 12:46

Špela! Ta recept mi je znan. Preliv redčim z mlekom, kadar delam čupavce, ki jih vanj pomakam. Ni morda ta obliv za dekoracijo torte preredek? Res pa je, da ponavadi sestavine stehtam, zdaj pa sem sestavine dodajala kar po občutku. Včasih celo preverjam temperaturo glazure. Morda je bil tudi za spoznanje presladek. Opažam, da je preliv boljši, kadar stopim celo čokolado (ne kakav v prahu). Je to možno? Skratka, imam veliko receptov za glazure, zdaj se samo odločam za najboljšega (na podlagi barve, gostote, strdljivosti, možnosti lepega rezanja). LP! Beti Sporočilo je spremenil(a) Beti dne 03. jan 2002 12:51:53

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. jan 2002 6:32

BETI , jaz naredim čokoladno glazuro takole: vzamem 10 dak jedilne čokolade (najboljša GORENJKA), 6 dak margarine in 2 veliki mleka.Vse skupaj razstopim v vodni kopeli.Lepo se reže . LP MARTIKA Marta Vidovič

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

4. jan 2002 7:26

Lepo se reže tudi preliv iz 10 dkg jedilne čokolade (samo Gorenjka) in 1 dl sladke smetane.

neznan uporabnik

4. jan 2002 10:27

Ina, kdaj dodate smetano? Hvala vsem za odgovor. Lp in prijeten vikend! Beti

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

4. jan 2002 12:30

Lahko pa poskusite, za spremembo, preliv (bolj premaz), ki pa se tudi lepo reže, pa še osvežilen je, iz 10 dkg jedilne čokolade (Gorenjka, Kraš...) in kisle smetane (po okusu, od pol lončka, če je treba več premaza, pa lahko tudi cel lonček, pride bolj svetla in malce bolj kiselkasta). Jaz s tem vedno premažem metrski kolač, in ga potem z vilico polepšam. lp, Irena

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

4. jan 2002 13:42

Beti, čokolado nalomim na koščke, dodam smetano in na zelo šibkem ognju mešam toliko časa, da se čokolada stopi in masa postane homogena. Včasih sem to počela nad soparo, pa sem ugotovila, da imam ob istem efektu samo več posode za pomivat. Lep vikend!

neznan uporabnik

4. jan 2002 13:50

Za pripravo glazure oziroma za taljenje in topljenje čokolade je uporabna mikrovalovna pečica. Priporočam. LPP

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

4. jan 2002 14:07

Beti, čokolado nalomim na koščke, dodam smetano in na zelo šibkem ognju mešam toliko časa, da se čokolada stopi in masa postane homogena. Včasih sem to počela nad soparo, pa sem ugotovila, da imam ob istem efektu samo več posode za pomivat. Lep vikend!

neznan uporabnik

7. jan 2002 9:02

Beti, za hitro strdljivo čokoladno glazuro vzemem enaka deleža masla in jedilne čokolade Gorenjka. Raztopim nad soparo in mešam toliko časa, da je zmes gladko tekoča. Polijem po sredini peciva in z dolgim nožem razmažem povrhu in nato od spodaj navzgor še ob straneh. Glazura se hitro strdi in je treba kar hiteti. Količina masla in čokolade je odvisna od velikosti površine peciva. Normalno zadostuje 10 dag vsakega. Lep pozdrav in srečno !!!! ALENKA PIKALO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti