Puding

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

tema odprta - 30. okt 2006 10:26 | ogledi: 3.960 | odgovori: 9

Zivjo!

Če se kdo spomne, so babice včasih delale tako dober puding. Bil je čisto konpakten malo bolj penat, skorjica na vrhu je bila tanjka, okus pa je bil malo po rumu, če je bil čokoladen. Bil je pa v majhnih posodicah, pa s kakšnim malinovcem, ali pa smetano iz domačega mleka.

Se kdo spominja tega pudinga?

Ima kdo kakšen recept, ker se trudim že nekaj let narediti takšen puding pa mi ne uspeva?

Možno, da so ga kuhale v kaksni kopeli?

Hvala za pomoč!

Bernarda85

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. okt 2006 12:23

Pri nas smo ga polivali z malinovcem, ampak čokoladnega iz vrečke, ni bil nič posebnega. Loni Makaroni

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

30. okt 2006 13:49

Jaz pripravim vanilijev puding z jajcem. Pudig zmešam po navodilu. Masi dodam še rumenjak in skuham v mleku. Iz beljaka stepem trd sneg in vmešam v kuhan puding. Narahlo premešam in nalijem v skodelice. Zelo dobro Iča

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

30. okt 2006 15:18

Recept za puding narejen na način brez uporabe kupljenega - že vnaprej pripravljenega praška imaš v knjigi z naslovom Osnovna kuharija. Mogoče je to to kar iščeš?! ivonja

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

1. nov 2006 9:17

Hvala vsem! Bernarda85

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. nov 2006 9:37

Čokoladni puding iz knjige Osnovna kuharija: 100 g jedilne čokolade 2 rumenjaka 4 žlice sladkorja 0,5 litra mleka 40 g škrobne moke 1 astrok vanilije Rumenjake penasto stepemo s sladkorjem. 1 dcl mleka zmešamo s škrobom. Ostalo mleko zavremo skupaj s čokolado strokom vanilije (odprtim in postrgano sredico). Mešamo, da se čokolado stopi. Nato primešamo mleko s škrobom in ga pir srednji temperaturi in stalnim mešanjem gosto zakuhamo. Odsrtanimo vanilijev strok in ploščo ugasnemo. Vmešamo še jajčno kremo in odstavimo. Prelijemo v posodice ki smo jih splahnili pod mrzlo vodo. Dobro ohladimo in zvrnemo na krožnik. Če imaste radi bolj rahel puding lahko notri vmešamo še sneg iz beljakov (na koncu), samo, da se potem težje zvrne iz modelčkov. Vse skupaj lahko prelijemo z vanilijevo omako: 0,5 litra mleka zmešamo z žličko škroba, 1 vanilijevim sladkorjem in sredico iz vanilijevega stroka. Zmešamo 2 rumenjaka ali 1 celo jajce in 3 žlice sladkorja. Vlijemo v mleko in segrevamo skoraj do vretja, mešamo. Lahko prelijemo po pudingu toplo ali hladno. jade

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

1. nov 2006 14:39

porobaj cokoladni puding zraven dodj mal grisa tako ga delam jaz ki me je naucila oma stara 93 let in se zivi moja dva zelo uzivata ob tem pudingu vesna kovačič

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

1. nov 2006 21:32

Kolko gresa pa rpiblizno za eno vrečko pudinga? Pa hvala vsem ker ste se tko potrudili in mi pomagali! Bernarda85

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti