Oh te tašče

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

22. maj 2010 22:31

Nisem se hotela oglašati v tej temi ... pa vseeno: midve s taščo imava bolj "mimohoden odnos". Zadnjič pa sem mami omenila, da spet zalivam taščine rože, ker se mi smilijo, pa mi je ati (zelo, zelo bolan rekel: ključ je v komunikaciji. Pa še prav ima! Dobrojedka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. maj 2010 23:53

Tako je dobrojedka,ce bi se ljudje vec pogovarjali, bi bilo veliko manj tezav.Pri tem mislim tudi na partnerje, na starse in otroke, koncno tudi na "ta mlade in "ta stare".In ne cakati, da bo tasca prva ponudila roko, mogoce jo ponudis ti in presenecena bos nad odzivom.Seveda pa so tasce in tasce,kot so snahe in snahe. naor

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

23. maj 2010 10:22

Saj nihče ne trdi,da snahe nimajo napak in da so vsega krive tašče.Jaz pač za svojo vem,da nikoli ne bom imela takega odnosa z njo kot ga imate nekatere.Če v meni vedno išče samo napake in nima niti ene lepe besede o meni potem nima smisla,da sploh komuniciram z njo.Že stavek,ki mi ga je v startu rekla(vzela si mi sina)pove vse. Nekatere se pritožujete in napeljujete,da nimamo prav in da je mogoče z nami kaj narobe,ker se ne razumemo s taščo.V mojem primeru ni z mano nič narobe,si upam trditi. Tudi poskušala sem,da bi se razumele pa pač ni šlo. pa ne trdim,da sem brez napak!Je pa res,da jih imamo vsi in če je moje napake fant sprejel in jaz njegove in se imava lepo,ne vem zakaj tega tašča ne razume. Tudi obtožbe,da znam speči samo jajca in nič drugega(kar sploh ni res)človeka razkurijo. In konec koncev tudi,če ne bi imela pojma o kuhanju,se to nje ne tiče.Poznam ogromno žensk,ki so v zvezi pa dobesedno ne znajo speči niti krompirja pa prav tako lepo shajajo s partnerji.Mislim,da se preveliko tašč obremenjuje kakšno partnerko ima njen sin.Zadovoljne so samo takrat,ko vidijo,da tamlada zna kuhat,pečt,da ima vse zlikano,da je vse tipi top.Takrat so prepričane,da je sin v dobrih rokah.Kar je pa zame bolano.Danes so drugačni časi in so ženske precej obremenjene tako,da je prav,da se gospodinjska dela porazdelijo na oba partnerja.Če bi moja tašča vedela,da mi fant pomaga pri gospodinjskih opravilih bi naredila cel halo,češ da mi rit odnaša jaz pa lenarim.Pa,da ne bo pomote,ne mislim,da so vse tašče take. Lp sarin

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

23. maj 2010 10:52

Take vrste teme nima ne konca ne kraja. In vsak ima svoje mnenje.Razume tisti, ki je kaj takega iskusil, ne razume nekdo, ki kaj takega pač ne doživlja.O svojem primeru ne bom govorila, če rečem le to, da sem se na vse kriplje trudila, da smo bili čim prej na svojem, je povedano vse. Kar se dialoga tiče, vsi niso za to. Veliko dejavnikov vpliva na reakcijo tašče na snaho in obratno, in kolikor je ljudi toliko je najbrž različnih primerov. Dejstvo je da nihče ne mara , da se čez njega govor, da se ga v nedogled komandira ...

Moram pa reči, da starejša ko sem, in z preiskusi, ki mi jih življenje ponuja, vedno bolj nekako razumem  svojo taščo in njena dejanja.  Pa vse kar ste predhodnice napisale je nekako res. Vidim pa tudi ,kako na drugi strani poteka ,če snaha dobesedno izkorišča svojo taščo in kako ta tašča pri tem trpi  in ne reče nič, ker se boji prepira.

 

Vsak živi po svoje in kakor si postelje tako ima.  ˇ" Če ne moreš skozi, greš pa okoli".

Veliko ljubezni vam želim.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 23. 2010 10:53

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

23. maj 2010 11:44

Draga Mizarka strinjam se s tvojim komentarjem /vsaka je enkrat snaha in vsaka bo enkrat tašča/, tvoj otrok ostane tvoj otrok in vedno si želiš zanj najbolje. Še bolj kot komentar me je prevzel tvoj album. Pa ne, da so vse to tvoji izdelki, občudovanja vredni, še kompleks bom dobila. Nobenega od teh darov nimam. Čestitam.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

23. maj 2010 16:07

Sama imam taščo, ki sodi med tiste ta hude vice o taščah. Edina sreča je bila, da je moj mož vedno potegnil z mano in tudi jaz z njim - ker, če ga bo kdo kregal, sem to lahko le jaz Sedaj sem tašča. In že zadnjič sem preizkusila trditev, ki jo je mislim da, povedala vendy :" Nikoli se ne rini pomagat tašči v kuhinjo. naj to stori njen sin, če ga je sploh naučila." No in tako poteka skupno kosilo štirih generacij :). In moja snaha vpraša, če mi kaj pomaga. Jaz ji na tiho povem, kaj sem prebrala in ona se nareži in obsedi.. In.. Lej ga zlomka.. čeprav sin ni slišal, kaj sva se pogovarjali, je vstal in mi šel pomagat Tko da.. fajn sta oba, ne najedam jim, ne solim jim pameti.. ponavadi potegnem s sinovo partnerko, ker sina poznam in vem da ji ni lahko Tina

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. maj 2010 20:25

Spomnila sem se na en pogovor s svakinjo, ze pred leti.Tudi ona je bila ze tasca nekaj let.Sin ji je se vedno vozil borso umazanega perila v Maribor,ceprav sta z zeno zivela v Ljubljani.Njena snaha je bila pa doma s Primorske.Ampak sin je vedno pripeljal prat perilo k svoji mami.Se danes ne vem,zakaj si nista takoj kupila stroja,saj denar ni bil problem.Njena snaha je sicer fejst punca,lepa in sposobna zenska,ki je ni nikoli uzalila,ali se prepirala z njo.Enkrat ji je z navdusenjem razlagala,kako lepe skodelice za caj je kupila za svojo mamo.Mojo svakinjo pa je to takrat prav prizadelo,ces k meni nosijo perilo prat,njeni mami pa darila. Vsi smo ljudje in vsi smo obcutljivi.Mogoce eni malo bolj,drugi malo manj.Ampak naveza snaha tasca je pa ena najbolj obcutljivih navez sploh.Ker je otrok nekaj tako lepega in mama si za celo zivljenje.Zato je pa treba tudi vedeti, da je snaha otrok ene druge mame.In ce to lepo povezes,si dobila se hcerko v svoj dom, ne pa misliti,da ti je ta zenska vzela sina.Otrok ni tvoja last,to ljudje pozabljajo. Malo sem se razvnela,ampak me kar strese,ko nekatere snahe ,seveda zaradi slabih izkusenj,govorijo o mozevi mami kot o tisti ta grozni,da ne recem kaj. naor

neznan uporabnik

24. maj 2010 8:28

Dej korenčkova, a mi lahko prosim razložiš, kaj je blo tko žleht, če sem preverjala igralsko zasedbo? japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. maj 2010 8:33

Atina je napisal/a:

No ja, mogoče sem čudna, ampak jaz v tej Pestnerjevi pesmi ne vidim ničesar groznega. Jaz vidim zgodbo o sinu, ki se osamosvaja in je materi hvaležen za vse, kar mu je dala. Ne vem, no.

Vendelina jr. je napisal/a:
Jooooj, Vanjič, zakaj si me spomnila na tisto bljuvotino od teksta....teeeeeeeebe vidim v njej/koooooooo gledam ji v očiiiiii/ in oporosti miiiiiiiiiii/če bom nekoč odšeeeeeeel....Totalno mi je padel libidoVendelina jr.
Tole pa mora biti ena druga pesem, ker v tej tega nisem zasledila.Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 21. 2010 16:54
Hja, prav imaš. Ni samo Pestnerjeva grozljivka, tale teeeeeks prepeva Ropret. Vendelina jr.

martinika  

član od: 12.2.2016

sporočila: 4

12. feb 2016 16:01

Vsem lep pozdrav jaz bi vas pa prosila za nasvet kaj naj naredim. S fantom sma skupaj 10 let on ima redno službo in jaz pravim mamin sinček. Odločila sma se da boma šla živet za sebe, ker pri nemu me tast in svakinja nimata rada ima pa me tašča, njega samo izkoriščajo.  Pri meni doma sma pa vredna samo za delo ko pa grema kam pa je šinfarija. No v glavnem bilo je ko mi je tašča rekla, da bi šla z nama živet, ona bi nama kuhala pospravlala vse. Jaz nisem rekla ničesar za njo je bil to dogovor. Ko se gre kam gre tašča zraven vedno in zraven na prvem sedežu sedi. Ker nameravama hišo kupit sma šla prvo gledat sama in sma rekla da nama ni všeč. Za drugo pa je šla tašča zraven in je takoj rekla ta pa je vredu, midva z fantom nisma imela niti besede. Takoj si je videla sobo katera bi bila njena, moj fant pa bi jo vzel zraven. Tašča ni imela sreče z moškimi, saj je rodila 3 otroke in noben ni bil ob njej pri porodu in niti skrbel za otroke. Jaz sem pa rekla da bi želela da je zraven ob porodu in ona se s tem ne strinja. Jaz se z svojo mamo nisem razumela nikoli, se pa z taščo. Z fantom nisma nikoli za praznike skupaj v 10 letih sma bila za Novo leto samo 2x skupaj, zaj na zadno je bil pri meni, seveda tašči to ni bilo všeč. Nasledni dan sem vsem poslala voščilo tudi njej in ona meni dejansko pošlje sms nazaj AMPAK RAZOČARANJE. Vsi sorodniki so mi rekli, da si je sina naredila samo za sebe. To me je začelo zares skrbet, saj opažam da res to drži. Ne vem kaj naj naredim, saj me je strah si hišo delit z njo. Nisma šla še niti na morje nikamor. Nočem, da bi šla narazno zaradi nje, ampak nisem kriva za njeno smolo v življenju. Res je tašča dobra duša vse naredi, skuha pospravla kuha postreže vse dela sama, ampak jaz pravim kak si navadiš tak pol maš. Zato sem si jaz fanta navadila, da mi pomaga pospravlat, sesa, obesi sote, zloži v bistvu mi pomaga. To tašči ni všeč jaz sem pa mnenja več rok več naredi in kak si moškega navadiš tako ga pol imaš. Nočem bit sebična ampak me je strah si hišo delit z njo, saj nočem, da ona dela tisto kar pripada meni. Sem ji povedala pred kratkim kaj me moti, seveda je bila tiho ampak naslednič ko sma se videli mi je povedala vse kaj si misli in me natulila v glavnem vrnila mi je. Ne vem kaj naj naredim nočem pa razočarat fanta, ker si ne zasluži vsega tega. Hvala za vsak vaš nasvet. M

martinika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti