Speculas piškoti

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

25. okt 2006 15:51

Jaz se bi priporočala za modelčke kot začimbe.... Lp BC

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. okt 2006 22:31

Nena, sem ravno danes pripravila testo za speculaas po tvojem receptu.Jutri bom pekla in poročam rezultat. Začimbe sem zmešala po tvojih navodilih, seveda jih bom nalomila kot ti za tisto poroko, saj nimam modelčkov. Bom rekla tako kot Lidka, če so priročni in ne pretežki, se tudi jaz prijavljam za modelčke in lahko tudi začimbo.Ideja o stojnici je dobra.Morda za sejem Sila, ki je navadno v decembru. LP Aki

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

27. okt 2006 16:27

Oglašam se vam malo pozno, ampak, nimam dostopa do Interneta, pa hodim "vedrit" k sosedi! Torej takole, vse ki ste mi pisale na ZS in želite dišave za speculaas, jih dobite po pošti (tiste, ki mi niste dale naslova, mi jih še napišite!). Začimbe vam jaz častim (za promocijo Nizozemske ) modelčke pa mi boste morale plačati, ker niso poceni, vas pa preveč, da bi vam jih vsem podarila .... V začetku decembra vam bom javila cene in v kakšnih oblikah jih vse imajo, ve pa mi potem na ZS javite, kaj bi rade imele.Seveda boste dobile zraven original račun (da ne bo ŠEF rekel, da kaj preprodajam!!!) Začimb, ki vam jih podarjam, je dovolj za 3 - 4 speculaas mas! Da, da, edina ukusna stvar na Nizozemskem so ti keksi....vsa ostala hrana je zanič. Še dobro, da imamo v Amsterdamu celotno svetovno kuhinjo, ker drugače bi bili lačni .Pa še ti keksi so rezultat rabutanja dišav iz kolonilanih časov, ko sta bili Indija in Indonezija njihovi koloniji.... So pa zato Nizozemci zelo "fejst" ljudje lp Nena Nena-morje

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. okt 2006 16:36

Nena kaj pa tisti čudni bonbončki barvni? ti niso okusni, jaz se spomnim pred 20 leti ko jih je oči prenesel iz NL ko je bil službeno na enem sejmu...taki gumijasti bolj smešni kot bi danes fimo maso skup zvaljal:) aja se pa priporočam še za začimbice, lahko pošlješ kar skupaj decembra z modelčki, velja? ti pišem na ZS svoj naslov! p, maja

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

27. okt 2006 17:30

Ja, tisto pa so taki črni bomboni, so iz trde ali gumijaste mase...totalno neužitni za mene kot da bi bili narejeni iz saj.......nizozemci pa jih obožujejo! Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti