Krompir za ozimnico

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. mar 2007 3:48

Je mogoče komu ostalo ogromno krompirja in ga ne bo porabil? Z veseljem odkupim, ker nam ga je zmanjkalo. galja

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

11. sep 2008 11:11

Se opravičujem ,ker odpiram staro temo ,vendar bi rada izvedela ceno krompirja za ozimnico na štajerskem koncu!Najlepša hvala za odgovor in lp!

 

lp

marjeta10

TinaTina  

član od: 18.2.2008

sporočila: 57

11. sep 2008 11:20

Meni ga bodo danes zvečer pripeljali po ceni od 70 centov, a se dobi tudi po 80 centov.Smo pa iz notranjskega konca.Vem da se cenejšega od kmetov ne da dobit. TinaTina

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. sep 2008 11:26

Tudi po 30 centov se ga dobi, moja mama je kupla 3 vreče. V Prlekiji. Vendar ga je bolj težko dobiti, ker je bila slaba letina. (no, jaz svojega odslužim z delom) klavdija

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

11. sep 2008 12:28

Ravno 14 dni nazaj smo ga kupili - 31kg za 10€. To znese torej cca. 32 centov/kg. jessy6

neznan uporabnik

11. sep 2008 12:31

V soboto smo ga na Gorenjskem (Sveti duh pri Škofji Loki) kupili po 10 € za 30 kg vrečo - to je po 0,33 € za kilo. Kupili smo rdečega, smo ga že sprobali in je odličen tako za pražen krompir, kakor tudi za krompirjevo solato, mislim da bo tudi za cvrtje. Mislim, da je krompirja letos veliko, slišala sem, da imajo ponekod težave, ker gnije. Smo pa videli skoraj pri vsaki hiši napis, da prodajajo krompir, tako da se ga da dobit. Smo ga pa kupili pri nekem kmetu, kjer smo ga že pred leti nekajkrat kupili, sicer se pa ne poznamo. l.p. tedi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. sep 2008 13:01

0,50 evra za kilogram. Krompir je izvrsten, bel, nič kašast, čvrst in prijetnega okusa. Je pa z Dolenjske. Pripeljan na dom. Čeprav meni se zdi da je to drago, vidim pa , da nekateri plačujete še dražje. Nasploh pa je krompir postal drag. Še ped nekaj leti (vsekakor pred uvedbo evra) je bil po npr 0,15 do naveč 0,20 evra. (od 30 do 50 tolarjev !!) Zdaj pa so tudi kmetje začutili svojih pet minut in so v evrski zmedi kar krepko povišali ceno. Tudi sicer imam občutek, da je leto vsa zelenjava in sadje nesramno draga. Meso je v tem trenutku skoraj najcenejše živilo. LP hedonist

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

11. sep 2008 13:13

Hedonist, če imaš veliko kmetijo, ti vsega zraste velik, če ne pobere toča ali suša in potem to lahko prodajaš tudi mal ceneje, velik pa ne. Tudi kmet mora zelo delat, da nekaj pridela. To ti povem iz lastnih izkušenj, saj sem zrasla na kmetiji. Ni bilo nobenega počitniškega dela, samo doma. Zdaj imamo kmetijo samo zase, a se moramo zelo potrudit, da pridelamo dovolj. Zato mi ne govori, da so si kmetje vzeli svojih pet minut. Preseli se za pol leta na kmetijo, kjer boš živel od svojega dela, pa mislim, da boš večkrat lačen ko sit. Malčica

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. sep 2008 13:15

hedonist, niso kmetje tisti, ki so začutili svojih 5 minut; najprej so prodajalci umetnih gnojil in škropiv. Tisti so gledano procentualno veliko bolj dvignili cene kot kmetje. klavdija

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. sep 2008 13:25

hedonist je napisal/a:
0,50 evra za kilogram. Krompir je izvrsten, bel, nič kašast, čvrst in prijetnega okusa. Je pa z Dolenjske. Pripeljan na dom. Čeprav meni se zdi da je to drago, vidim pa , da nekateri plačujete še dražje. Nasploh pa je krompir postal drag. Še ped nekaj leti (vsekakor pred uvedbo evra) je bil po npr 0,15 do naveč 0,20 evra. (od 30 do 50 tolarjev !!) Zdaj pa so tudi kmetje začutili svojih pet minut in so v evrski zmedi kar krepko povišali ceno. Tudi sicer imam občutek, da je leto vsa zelenjava in sadje nesramno draga. Meso je v tem trenutku skoraj najcenejše živilo. LPhedonist

Ti bom dala jaz "svojih pet minut!!!" A ti misliš, da se krompir s fračo iz fotelja nastrela v zemljo, al kaj? In ga potem na rolerjih pobirajo, vmes se pa še malo posončijo? si kdaj slišal za traktor, ki ga je treba natankat? Pa za delovno silo, ki tudi ne bo zastonj delala, da se potem nekdo norce dela? Kolikokrat si se pa sam pripognil zaradi pridelave kakšne zelenjave? Znorim, ko kdo na tak način gleda na kmete, ki so "zadnje dugme na sviralu" pri delitvi zaslužka.

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 11. sep 2008 13:26:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti