Pomarančni liker oz. grand marnier, couintreau,...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 14. okt 2006 23:25 | ogledi: 20.926 | odgovori: 42

Kje za vraga ga dobiti? Gledala sem že v hipermarketu, pa ga nekak ne najdem, čeprav je čisto možno, da je tam, pa ga ne vidim... Ali kdo ve?

Nimam pojma, kje bi se ga dobilo, verjamem, da v kaki specializirani trgovini s pijačami, ampak teh pa res ne poznava, ker zelooo redko kupujeva žgane pijače, saj jih rabiva samo za kuhanje v bistvu in imava doma rum in kirsh, ki na srečo dolgo trajata, ker ju zlepa ne porabiva cele steklenice in vem, da lahko s tem nadomestim ta pomarančni liker, vendar pa bi vseeno rada tega našla pravi pomarančni liker, ker sem ga zdaj našla res že v milijon receptih, pa bi rada poizkusila kake stvari še "original":) Z njim lahko odišavimo veliko sladic, očitno ga imajo v angleško govorečem svetu zelo radi... Kje pa bi ga kupila pri nas? Najlepša hvala vsem za odgovore:)

Veri

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. okt 2006 23:55

Bi rekla, da ga dobiš v E.Leclercu. Ognjič

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

15. okt 2006 0:00

V Free shopu ga imajo sigurno, ampak se je potrebno do tja zapeljat. Če pa je kakšen v tvoji bližini, pa itak ne bo problema. LP! fakin712

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

15. okt 2006 6:15

Jaz si pomagam s pomarančnim likerjem iz Hofferja in je zelo okusen. V sladicah seveda. Samega nisem poizkusila. Pomarančna torta je bila tako dobra, da mi jo je bilo kar malo hudo deliti z drugimi. http://marika.moj-album.com/slike/345374/EobxL1 Pozdravček Marika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. okt 2006 6:48

Lahko ga nadomestiš s pomaračnm likerjem Triple sec, ki ga izdeluje Maraska. Moj mož ga v koktajlih zamenjuje z njim. LP

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

15. okt 2006 9:11

Pomarančni liker že nekaj let iščem tudi sama, ker je v nekem receptu za zelo dobro torto. Obupala sem in smo ga doma naredili sami. Čeprav ima preveč okus po žganju. Ampak torta je bila pa prima. Patricija patricija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. okt 2006 9:19

Cointreau imajo za sigurno v Leclercu, cena pa okoli 4000!

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

15. okt 2006 11:54

100% ga dobiš v Metroju v Grazu(A). Sem videla da imajo oba. jass

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. okt 2006 15:18

Tudi sama sem ga že iskala, ker ga večkrat zahtevajo v knjigi o mafinih (Učila), nazadnje sem dala pač nekaj drugega, kar se je dobilo v moji okolici. Patricija, kako pa si naredila pomarančni liker, bi lahko prosim zaupala tvoj recept. Hvaležni ti bomo. Marika, tebi pa hvala za nasvet, da se dobi pomarančni liker v Hoferju. Lp iz Mb! riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 15. okt 2006 15:44:52

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. okt 2006 17:51

Cointreau imajo v Tušu, Mercatorju, Intersparu, govorim za Mb, in enako je verjetno v LJ. V leclercu ga gotovo dobiš, saj je ja njihov proizvod...To velja bolj ca cointreau, Grand marnier pa sem nedavno videla v mercatorju in rekla, glej, končno. Veliko se namreč uporablja v coctailih, pa v sladolednih tortah - to je to, kajne Veri? Cointreau je v bistvu liker in pomarančnih lupin. Meni je (bil) vedno všeč, posebej s kocko ledu...včasih so ga imeli le v tujini, še najboljši pa je bil seveda tisti, ki sem si ga sama prinesla iz PAriza... Da se ne oddaljim od teme, raje neham. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. okt 2006 19:52

Hvala, punce, zlate ste! Očitno sem slepa ko kura, da ga ne najdem, res pa je, da v gl. hodiva po nakupih samo v hipermarket in da so meni tam vse te flaše enake, hehe:) Siri so recimo zelo različni, hehe, eni so svetlo eni pa temno rumeni, eni majo luknjice... da ne govorim o jogurtih... Ampak flaša je pa flaša, hehe:) Bom poiskala na internetu kako slikco steklenice kake od teh, ki ste jih predlagale, da bom vedela, s čim imam opravka oz. kaj naj iščem, pa ni vrag, da enega ne najdem:). Le Clerc imava v bistvu najbližje, tako da se bova enkrat zategnila do tja, pa bo:) Ali pa bom pogledala v Hoferju, naslednjič, ko bova šla v kino v BTC:) patricija, bi se pa vseeno tudi jaz priporočala za tvoj recept za liker. če bi ga naredila iz alkohola, jedilnega seveda (etanila), ne žganja verjetno ne bi imel okusa po žganju... Tako da bi poizkusila, ko bom kdaj dobila kje bio pomaranče - ker če jih ravno destiliram oz. potegnem vse živo iz lupin, je verjetno bolj pametno, če so bio:) Mamamia, mene ta liker povsod preganja, prav povsod ga hočejo! O sladoledni torti pa zdajle rajši niti ne sanjam, ker sem besna ko ris, ker mi je danes crknila moja omiljena mašinca - sladoledar!!!! GRrrrrr!!!! Drug teden ga peljeva v popravillo v Italijo, pa držite pesti, da ga hitro dobim nazaj delujočega! Ampak sem pa kljub temu naredila tri sladolede danes, hehe:) Ne morejo mene kar tako uničit:) Hvala še enkrat! če ima katera kako slikico te steklenice, pa se priporočam:) jaz še človeka nikoli ne najdem v množici, kaj šele liker... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti