Moč reklam - akcijski ugodni nakupi

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

12. okt 2006 18:55

1 kg moke stane cca 60SIt 1 kg kruha (primorska štruca - kruh iz bele moke) stane 568 SIT/kg. iz 1kg moke boste spekli cca. 1,3kg kruha. Pomeni: 1 kg kruha doma vas stane 46 SIT, v merkatorju pa 568 SIT. Če k 46 SIT dodate še stroške peke (9 SIT), stroške za kvas( 15 gramov = cca. 15 SIT), sol, olje in voda (10 SIT). 46 + 35 = 81 SIT Torej vas kila kruha doma stane 81 SIT. Razmerje je sledeče: 568 / 81 = 7. Domač kruh je sedemkrat cenejši od kupljenega! Če ga letno kupite 30 kil vas to stane 568 * 30 = 17.000 SIT namesto 81 * 30 = 2.430 SIT. Je pa seveda res, da obstaja tudi narezan bel kruh v vrečki, ki stane cca. 200SIT na kilo. To je že mnogo bolje. Je pa dejstvo, da tistega kruha skoraj nihče ne kupuje. Za vse torej, ki kupite merkatorjevo belo ali mešano štruco za pultom, velja zgornji izračun z razmerjem 7!!!!!!! sara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. okt 2006 19:32

Ali čas ni denar? lp Anamarija

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

12. okt 2006 19:37

jaz kruh spečem spotoma ko kuham, tako da ne morem reči da mi vzame čas. ariella

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

12. okt 2006 19:42

Čas je denar, ko ti zavoljo potrošenega časa letijo v žep denarci. Sicer pa ne. Da naštimaš za peko in počistiš po pečenju rabiš manj kot pet minut. sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 12. okt 2006 19:50:38

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. okt 2006 9:54

Sara.vidmar, hvala za informacijo, res si nisem predstavljala, da je strošek el. energije pri peki tako majhen. (Zdaj spet nekaj novega vem...). Kruh bom pa še vedno pekla sama, brez aparata. Pa Akcijske letake bom tudi pregledovala, ker se včasih splača...

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

13. okt 2006 10:10

Sara, hvala za izračun, me je že nekajkraj mikalo, da bi to preračunala tako natančno. Jaz sem zmeraj na tekočem z akcijami, ko pridejo letaki, si izpišem, kaj imajo kje in po kakšni ceni - seveda le artikle, ki me zanimajo in ki jih že tako ali tako kupujem. Tako kdaj kakšno stvar kupim tudi, ko je sicer še ne potrebujem, ampak se vse porabi. Bolje danes 100 SIT kot naslednji teden 200. Tudi drugače točno vem, kaj kupujem v kateri trgovini, in mislim, da na ta način ogromno prihranim. Ko primerjam najine izdatke za hrano s kom drugim, so ljudje ponavadi kar šokirani. V trgovino grem 3-4-krat na mesec, vmes pa še nekajkrat po jogurte v bližnji "žepni" Mercator, ker jih pač ogromno zmaževa. Najrajši imava navadne LCA jogurte in navadni jogurt znamke Mercator, to pa je tudi skoraj vse, kar kupujem pri "Sosedu". Se popolnoma strinjam z že povedanim, da je v globalu daleč najdražji. Leclerca pri nas žal nimamo, se pa tu in tam ustavim v Hoferju po kakšne čokolade - so odlične in zelo ugodne. Drugače pa večinoma denarce puščam v Eurospinu, Sparu/Intersparu in Tušu - v vsakem "od oka" podoben znesek mesečno, ampak daaaaleč največ za ta denar prinesem iz Eurospina. Kruh pečem doma, kupim ga zelo zelo redko, ker nama pravzaprav kupljen kruh niti ni več dober (čutiva nek "priokus"). Malo sem se razpisala, ampak to je zame zelo zanimiva tema. Lep dan vsem! cherry

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. okt 2006 10:41

Vegeterianka, omenila si turistično pašteto, tudi jaz jo obožujem in je taka akcija kot nalašč zame in druge ljubitelje. Sedaj si bomo ljubitelji pač napravili zalogo. Tudi jaz zjutraj ob čaju pregledam Večer in reklame in si zapišem, kaj je zanimivega in pametnega in potem mimo Mercatorjev hodim v druge trgovine, katerih je na mojem področju kar precej. Ti praviš, da kupuješ enkrat ali dvakrat mesečno, jaz pa običajno vsak dan, celo večkrat. To si lahko privoščim, ker skačem okoli s kolesom. Vzdržim pa se nakupovanja ob nedeljah, čeprav ta trditev ne drži ravno 100%. Od kod pa si? Lep pozdrav iz Maribora in imej se čim lepše riba-ribica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

23. jul 2008 19:01

Da ne bi odpirala novih tem, bi vas kar tukaj nagovorila, če bo s strani kulinarike dovoljeno. Glede na to  , da je hrana postala zelo draga, in da nas neprestano oblegajo z reklamami, ki so največkrat zavajajoče bi morebitne res prave akcije ki jih opazimo navedli v forumu.  Če dam primer.

Včeraj sem kupila Nutelo 750g, ki je bila cenejša od Nutele 850 g pri kateri je pisalo akcija.(preračunano na kg)

Piščančji file brez kosti je kupil danes mož po 4,99€ pred dnevi pa je dal zanj 7,36€.

Mogoče za taka osnovna žiivila, katera se veliko porabi.Zraven bi bilo potrebno navesti tudi lokacijo.

Ali je to izvedljivo??????.  Bi prišlo zelo prav.

lp

mizarka

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

23. jul 2008 19:24

Mizarka, ko si ravno omenila Nutello. V Müllerju je precej cenejša kot v Sparu in tudi boljše kvalitete. Mislim, da je razlika 50 centov - 1,79 v M. in 2,29 v Intersparu. šnorca

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

23. jul 2008 19:27

Dobra ideja. Tudi sama imam podobne izkušnje. Vem, da je treba biti pri akcijah na letakih zelo pazljiv. Če je akcija, še ni nujno, da je cena res ugodna, ker mnogokrat znižajo cene izdelkom, ki so bili prej dražji kot v drugih trgovinah. Zavajanja kupcev je polno vseh vrst. Skratka, previdno, če hočete kupiti po res ugodni ceni. lp tibe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti