Radič

milady  

član od: 4.12.2004

sporočila: 16

tema odprta - 7. okt 2006 8:54 | ogledi: 1.874 | odgovori: 2

Zelo rada jem solato iz radiča in krompirja. Včasih je dober, včasih pa ful grenak. Kaj je vzrok temu? Ali naj dolgo namakam v vodo ali moram za kratek čas?

milady

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. okt 2006 9:39

Jaz sem ugotovila,da je okus radiča odvisen od sončnih dni-če je vreme septembra lepo,toplo,je vsaj pri nas endivja kar sladka ,enako radič.Jaz obe solati pokrijem z tkanino-kopreno in pod njo rasteta da je veselje pogledat pridelek.Pa še srn sem se rešila na ta način,oziroma njihovega glodanja srčkov radiča kuharca37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. okt 2006 12:25

milady, kar jej grenek radič, grenčine so zdrave. Se zdaj v Italiji in tudi na Goriškem pri nas selekcionirajo sorte, ki so spet grenke (grenkost je naravna značilnost izvorne vrste, s selekcioniranjem pa so naredili tudi manj grenke, pa tudi povsem negrenke - pa še brez drugih okusov - sorte). Sem poslušala predavanje strokovnjaka s tega področja, g. Jožeta Osvalda o tem. Zelo zanimivo in povedno je bilo. Radiča pa nikar ne namakaj, v vodo bodo prešle vse vodotopne, koristne snovi: vitamini, minerali,.....no, tudi nekaj grenčin. Se pa podpišem tudi pod zapis kuharce37, dodala bi še to: tudi suša vpliva na povečanje grenčin. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti