Obvestilo! priporočamo uporabo opera spletnega brskalnika

iMojca  

član od: 12.6.2002

sporočila: 16

26. sep 2002 13:24

Tole je sicer stara zadeva, pa vendar.Kako se pri Operi uvozi adresar internetnih naslovov? Import contacts ne dela.Ali si še istega mnenja glede brskalnika Opera kot pred 1.letom? Mojca

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. sep 2002 14:47

Zakaj ne deluje? Import Opera contacts bi moralo delovati. Favourites pa tako "sam potegne". Še sem istega mnenja in tudi Netscape 7 je zelo dobra zadeva, približuje se Operi po hitrosti. Internet Explorer pa močno odsvetujem. Brskalnik, kjer niti pop up oken ne moreš preprečiti, poln lukenj, ki omogočajo vstop virusom.... Vse razen IE! Kulinarika se dobro počuti s katerimkoli brskalnikom! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mika  

član od: 18.8.2002

sporočila: 23

4. okt 2002 12:04

Jaz uporabljam Opero 6 mescov in sem precej zadovoljna (na kulinarika.net nimam nobenih problemov), ampak ni sve tako lepo na drugim spletnim stranam. Najboslje da imate dva brskalnika (jaz imam 3: IE, Netscape, Opera). Opera ne otpira strani v formatu pdf, oziroma IE vas vprasa ali bi otprli sran ali pa jo shranili, Opera pa vas obvesti da je prislo do napake in se zapre. Za viruse je se najboljse ce imate Linux ne pa Windows. Milica Sporočilo je spremenil(a) mika dne 04. okt 2002 12:05:20

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. okt 2002 14:07

Hehe, za viruse je najbolje, če imate Amigo Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

11. feb 2006 0:12

Z novo Opero 9 TP2 deluje tudi odpiranje slik. Če je bila pri receptu več kot ena slika je odprlo le eno, potem pa ste morali osvežiti stran. Z odpravo tega hrošča zdaj z Opero dela vse na KulSlo. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. feb 2006 9:10

Kar se računalništva tiče sem v plenicah. Bom dala to prebrat mojim strokovnjakom. Drugače pa imam možnost operirat na dveh računalnikih.Na enem imamo linux,kjer imamo tudi pošto,ki ga imam najraje,vendar kakor je nam znano so težave s področja fotografij. na linuxsu ni težav z virusi. Na drugem imamo windiws xp,namenjen za igrice in fotorafije.Na tem pa so težave z virusi. l.p. Vesna Leben

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

11. feb 2006 12:18

ligojna je napisal/a:
Na enem imamo linux,kjer imamo tudi pošto,ki ga imam najraje,vendar kakor je nam znano so težave s področja fotografij.
Ligojna, kakšne težave imate s fotografijo v linuxu?

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

11. feb 2006 14:25

ligojna je napisal/a:
Drugače pa imam možnost operirat na dveh računalnikih.Na enem imamo linux,kjer imamo tudi pošto,ki ga imam najraje,vendar kakor je nam znano so težave s področja fotografij. na linuxsu ni težav z virusi. Na drugem imamo windiws xp,namenjen za igrice in fotorafije.Na tem pa so težave z virusi.
A težave s slikami imate na internetu? Kateri brskalnik pa uporabljate? Z Mozillo ne bi smelo biti težav, meni dela... Težav z virusi na Linuxu ni, ker so zelo redki. Kar pa se tiče Windowsa - Avast kar zadostuje Katja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. feb 2006 18:06

maji je napisal/a:
ligojna je napisal/a:
Na enem imamo linux,kjer imamo tudi pošto,ki ga imam najraje,vendar kakor je nam znano so težave s področja fotografij.
Ligojna, kakšne težave imate s fotografijo v linuxu?
Ni težav z fotografijo, edino prenos iz spominske kartice potrebuje malce drugačno proceduro. Slike obdelujemo z programom GIMP, pregledujemo z kwiqshow, video in muziko pa z Kaffeine. Tako, se dogaja da na windovsih ne moremo pogledati v linuxu pa ni težav. Domači mojstri pa so mi rekli, da bodo sedaj naložili novo varjanto linuxa in računajo, da bo delalo vse. Vesna Leben

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

12. feb 2006 13:01

Postopek prenosa iz memory card je popolnoma isti tako pri windowsih kot pri linuxu: vstavimo kartico, odpremo pogon (drive) -tistega, ki ga pac uporabljamo za ta namen- in slike so v mapi. To je vsa umetnost. Edina razlika je, da je v windowsih ta mapa imenovana npr. E: , v linuxu pa /mnt/e. Maji

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti