Kruh privilegi ali ...?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

27. sep 2006 21:09

Sasenka, kaj pa je narobe z belim kruhom????? Vsaj veš, da v njem ni umetnih barvil,..... Če beli moki dodamo koruzno ali pa polnozrnato ali pa..... potem to ni več beli kruh. Če doma spečeš kruh iz 850 ali 1100 moke, pride dosti svetlejši kot kupljen črni - torej??? rimljanka

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

27. sep 2006 21:13

Nisem rekla, da je kaj narobe, samo začudila sem se. In ne razumem, kaj ima z mojim začudenjem opraviti tole vprašanje?
rimljanka je napisal/a:
Če doma spečeš kruh iz 850 ali 1100 moke, pride dosti svetlejši kot kupljen črni - torej???
Saj črnega kruha ne ocenjujemo po barvi, ali pač?

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. sep 2006 21:21

mamamia je napisal/a:
Predlagam ti poskus: naj ti nekdo speče kruh v kruhomatu, pa naj tvoj dragi pove, ali mu je dober ali ne. Če mu bo všeč, se apart splača kupit, sicer ne. mamamia
Saj v tem je težava, da ima njegova mama kruhomat. Peče/je pekla sicer večinoma bel kruh in od tam njemu ideja, da ni dober. Najbrž bi pa tudi mene rešilo to, da bi mi ga kdo kupil. P.S. Čist sem jezna, ker so me doma razjezili in hvala Bogu za Kulinarko, ki me vedno pomiri. Mi je kar za znoret. alexis

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. sep 2006 8:03

Jaz kruh kupujem in to različnega. Doma smo 4-je in na dan pomlatimo skoraj 1kg kruha. Je pa prijateljica sezidala krušno peč ( po poklicu je lončarka) in me vedno pokliče, ko ima namen pečti kruh. Tako ga občasno namesim in pri njej spečem. Radi pa imamo vse vrste kruha, od rženega, mešanega, belega, do tistih z dodatki, kot je polnozrnati, pirin, iz ajdove moke.... Doma pravijo, da mora biti raznovrsten, ker se ga potem ne sprejejo. Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. sep 2006 9:20

Včeraj, ko sem šla po kruh, sem bila prav pozorna glede cen. Kupila sem dve štruci kruha in plačala 280,00 Sit. Kaj to se vam zdi drago? lp Anamarija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

29. sep 2006 9:51

Kje si pa dobila tako poceni kruh Lep dan in veliko se smejte

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. sep 2006 10:03

Meni se zdi kruh odločno predrag. K sreči ga pri nas kupujemo zelo redko . To je takrat, kadar se moji naveličajo domačega. Imamo namreč to srečo ??!!, da doma pridelamo pčenico in jo potem v mlinu menjam za moko. Zame pa jo melje sosed tako, da imam moko iz celega pšeničnega zrna. Pečem pa odvisno od časa (tako mojega kot letnega) - v kruhomatu, pečici ali krušni peči. Moji imajo najraje kruh iz pečice. Umesim res en velik hlebec, najmanj 2,5 kg moke. Pojemo ga pa ogromno, saj smo vsi bolj kot ne "kruharji" in krompirja, riža in testenin, razen mlajšega sploh ne pogrešamo. Tina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. sep 2006 11:05

rozanec je napisal/a:
Kje si pa dobila tako poceni kruh Lep dan in veliko se smejte
Pri nas v pekarni edino če mi niso naredili popust.. Zdaj pa bom imela slabo vest. Moram hitro v pekarno, da vprašam pa ti sporočim. lp Anamarija

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

2. okt 2006 14:06

Jst sem bla pa danes kar malo šokirana. Na zadnje k sem bila v lj na faksu sem si kupla sirovo štručko. Bila je 135 SIT. Danes pa grem spet v isto pakarno in me je skorej kap ko sem vidla da je navadna sirova štručka 180 SIT. A ni to malo veliko?! Sploh pa da so cene tako hitro narasle v pičlih 2 mesecih?! Ah bolj kot jamraš slabi je: Bernarda85

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

2. okt 2006 14:30

Kruh pečem doma, ker se mi v trgovini zdi enostavno predrag. Pa ne da bi šparali, ampak se mi zdi greh dati za štruco kruha 300-400 SIT, če ga doma naredim 4-krat ceneje. Kruh mesim na roke. Če se spomnim, ko smo kruh kupovali še v Mercatorju in smo, računajoč žemljice, makovke, razne vrste kruha, na mesec za kruh porabili najmanj 10 tisoč tolarjev... je doma pripravljen kruh za našo hišo 5x cenejši. Pečem razne vrste kruha, odvisno od priložnosti in jedcev. Za nas pečem največkrat polnozrnat, mešan, rženi, pirin ali ajdov kruh. Večinoma pečem z droži testom. Tudi naša tamala ima najraje doma pečen kruh. Kruh sploh ne nameravam kupovati več v trgovini, razen če se bo pocenil do te mere, da se bo izplačalo. Pa še to bom premislila... če ga spečem doma namreč vsaj vem, kaj je v njem. P.S. Mož veliko potuje po Evropi. Pove, da kjerkoli v Evropi težko najdeš kruh, ki bi po kg stal več kot 2 evra. Če je dražji, pa mora biti res nek prav poseben. Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti