Kostanj - za v skrinjo

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

27. sep 2006 9:15

Pa še nekaj je! Pazi, ker ponavadi je potlej ves črviv, odvisno od "lentine" Bernarda85

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

27. sep 2006 9:48

Vedno ga pripravim po temle vrstnem redu: Še surovemu olupim prvo kožo, skuham z žlico soli in žlico sladkorja. Ohladim v vodi. Olupim še drugo kožico. Zmeljem na strojčku za mletje orehov in zmrznem, oziroma takoj porabim, ( kostanjeva torta, kostanjev parfe, palačinke s kostanjevim nadevom, ipd...). Ta postopek previrjen vsako leto in ni tako hudo, se splača ker je zmrznjen enak svežemu. Lep dan, pozdrav antonija

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

27. sep 2006 12:06

Rada imam kuhanega, brez dodatkov. Nekateri ga kuhajo v slani vodi. Ali ima to kakšen poseben pomen ali je to samo stvar okusa? jankica

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

27. sep 2006 14:30

Pri nas ga spečemo, olupimo, zapakiramo in damo v skrinjo. Res, da je dela dosti več, ga je pa zato potem manj, ko ga vzamemo ven. Poskusili smo tudi s tem, da smo odmrznjenega zmeli in dajali v sladice, pa je skoraj tako OK kot kuhan. Sporočilo je spremenil(a) Data dne 27. sep 2006 14:31:26

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. sep 2006 20:33

Jaz ga skuham na tričetrt, olupim in dam v skrinjo. Ko ga vzamem ven ga skuham do konca in to v mleku. Če ga uporabim za torto pri kuhanju dodam vanilin sladkor, če ga uporabim za pire recimo za k zelju, vanilin sladkor opustim. V zamrzovalniku ga hranim maximalno 2 meseca. Pečenega se itak najemo takrat ko je sezona in ga nikoli ne zamrzujem. Pa še nekaj bi rada povedala: veliko tort in sladic sem že delala iz kostanja, pa nam je po okuso dobra le torta katere recept sem našla v knjižici Regina recepti. lp Vesna

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

27. sep 2006 20:53

Če pečete kostanj ga prej ni potrebno prerezat.Kostanj dajte nad ogenj in ko se na njem naredi rosa ga posolite ter premešajte in pečite naprej (boste videli ,da ne poka).Je enak kot ,da bi ga prej rezali,pa še čas si prihranite. balu

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

27. sep 2006 22:27

Najlepša hvala za vaše nasvete. Teh je bila vesela tudi moja mami, ki pridno nabira kostanj, in kmalu ne bo vedela več kam (še) z njim... Lp mmbrlan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti