Ticino masa

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. okt 2007 8:47

vsekakor ne bom zelenja žvečila, vonj bršljana mi sploh ni všeč kako bi šele bil okus hvala za nasvet, bom sporbala pa javim kako bo. Sporočilo je spremenil(a) nektarina dne 04. okt 2007 08:48:33

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. okt 2007 8:48

Aja s čokolado namažem hrbtno stran lista, tam kjer so vidne "žile" , ker se potem lepo vidijo na čokoladnem listu. jade

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. okt 2007 10:31

a,Jade-priblizno tako jih delam tudi jaz,le da stopim cokolado v vodni kopeli, narahlo namazem liste z oljem-kar s papirnato servetko.,ampak res cisto malo,premazem s cokolado in osusim. Listi morajo imeti pecelj, tako, da osusene liste primemo za pecelj in cokolado veliko lazje odstranimo. Primerni so vsi mesnati listi- zelo lepi pa so nazobcani - npri bozje drevce(ilex),pa lovor,lovorikovec,pa tud limona, kamelija,itd.itd. Zadnjic sem naredila cisto navadno cokoladno torto,jo oblila z belo cokolado,okrasila pa ob obodu s cokoladnim listjem vseh oblik.Tako lepo je zgledala,zelo " slovesno" deluje ta okrasitev npr za novoleto.,pa obletnico poroke.Samo listi,pa stevilka obletnice,pa je. In navaden vanilijev puding je tudi dosti bolj imeniten,ce ga dekoriramo s par listi. Pa se ta prednost-liste pripravimo lahko vnaprej,ker brez skode pocakajo kaksen dan. Skratka hitro,enostavno,pa se poceni in drugacno tudi...pa lep pozdrav vsem lucka52

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. okt 2007 11:38

Ma to je pa super ideja, lucka52 in jade Pravkar sta mi poperstrili še mojo nespečeno in neokrašeno torto. Zaenkart si jo še rišem v glavi

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

5. okt 2007 14:10

katka lopatka je napisal/a:
... jaz sem porabila 1 kg tičine za eno torto plus okraske Baje je tudi mojster goljat nekako tako rekel. Ga bom po prav to vprašala na oktorbrskem tečaju tort, če ne bo sam kaj rekel....
Tudi jaz porabim kar precej tičino mase za izdelavo torte.. za tega zajčka ( http://rina01.moj-album.com/album/7468718/?os=9) sem je porabila cca 1,5 kg .. Pri okroglih tortah pa tam okoli 1 kg .. odvisno sicer kakšen je motiv in okraski ( pa tudi od okusa torte .. ko sem delala belo poročno torto, ki je morala biti čokoladna s čokoladno kremo, sem tičino maso debelejše razvaljala, da čokoladen biskvit in krema ne sijete skozi .. če me razumete, kaj želim povedat) LP Rinca http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

5. okt 2007 14:33

Kolk lepe slice,čestitke! val

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. okt 2007 14:33

Rina ali lahko prosim poveš kako si naredila tisti dva torti roza zeleni, da se zgornji del ni vdrl. Nisem še nikoli delala torte v nadstropjih pa mi je strahm da mi zgornja potlači spodnjo.Ali daš kaj vmes in kakna je krema? jade

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

5. okt 2007 14:49

Dober dan .. Jade Roza zelena torta je spodaj sacher torta, zgornja pa je sadna torta ( kolikor vem je pomembno, da je spodnja bolj kompaktna kot zgornja). Zgornjo torto sem dala na tanek plastični pladenj (cca 1 mm debeline), ki sem ga izrezala na velikost torte. Ta plastični pladenj pa se potem podprla s palčkami za ražnjiče. Palčka ne sme biti višja, kot je spodnja torta, zato jo zarineš v torto, označiš kako velika mora biti, potegneš ven, odrežeš. S tem imaš mero za ostale palčke .. jaz sem jih postavila 6.. Jih porazdeliš po spodnji torti in na palčke postaviš okrašeno zgornjo torto. Stičišče obeh tort zakriješ bodisi s tičino maso, tako kot sem to naredila jaz ali pa z royal iceingom... LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

5. okt 2007 14:58

Jaz naredim isto, le da sem uporabila palčke, ki so za jest v kitajskih restavracijah. :) *petra*

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2007 15:11

a se da tičino maso barvati z barvami schwartau v tubicah? glede na to da voda ne sme priti zraven?" hvala!!!!!!!! bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti