Likerji

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jun 2006 21:41

Lisa, a si tako prijazna in napišeš recept za cassis? Ravno toliko bo črnega ribeza, da ga poskusim. mimika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2006 9:23

recept za cassis: 450g črnega ribeza 6dl suhega belega vina 675g sladkorja (jaz dam manj, ker nimam rada presladko) 3,5dl vinjaka črn ribez zmečkaš, dodaš vino in postaviš za 2 dni na temen, hladen prostor. Potem precedimo (skozi gazo pošteno ožamemo). Dodamo sladkor, na nizki temperaturi stopimo in potem 45min brez vrenja kuhljamo. Ohladimo in dodamo vinjak. Hranimo v temnem prostoru. Ima zelo lepo barvo in seveda okus. Lisa

brigitaom  

član od: 16.12.2005

sporočila: 9

27. jun 2006 11:29

Gospe kaj pa iz borovnic??? LP brigita brigitaom

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

27. jun 2006 13:28

Lisa,jaz bi pa prosila za recept likerja iz malin,pri meni že fletno dobivajo maline barvo.Ampak, ko se jih najemo bi pa poskusila z likerjem andreja č.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2006 14:06

Jaz pa delam likerje iz malin, borovnic in ribeza. Pa limonco in borovničevec, pa orehovec. Med likerji pa imamo najrajši čokoladnega z : 1L alpskega mleka skuhaš z 1 kg sladkorja. Posebej zmešaš malo mleka 20 dag kakava in 2 čokoladna pudinga. To potem doliješ k prevretemu mleku in še kuhaš kakih 5 min..Ko se skoraj ohladi, dodaš k temu še 1/2 l ruma. Napolniš steklenice in na zdravje. Višnjev liker pa delam tako: Rabiš 3 l višenj brez koščic, 1l žganja, 40 kom višnjevih pecljev, 1 vanili štangico. Vse sestavine daš v večjo steklenico in pustiš na soncu zoreti 3 tedne. Vsak dan malo potreseš. Potem precediš preko gaze in dodaš 1/2 kg sladkorja. Mešaš teko dolgo, da se sladkor raztopi in naliješ v steklenice. Kyara

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2006 14:13

liker iz malin pravzaprav nima "recepta" - v kozarec poljubne velikosti vsuješ (tudi malo pomečkaš)maline in jih preliješ z ginom. Mora biti gin, ni pa treba kupovati kakšne posebne znamke. To pustiš zaprto v shrambi kakšnih 14 dni. Potem pa skuhaš sladkor - na l malin v ginu 30dag v 2dl vode, ohladiš, zmešaš z malinami in precediš skozi dvojno gazo. Boljši je, ko nekaj časa stoji. Lisa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. jun 2006 14:23

Kako se pa naredi limonca? jade

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

29. jun 2006 9:38

je napisal/a:
Letos bova z možem prijatelje obdarila z domačim vanilijevim likerjem. Recept je precej preprost: - 3 dcl sadjevca (domačega) - 1 svež vanilijev strok (midva sva ga našla le v Maxiju v Lj.) Na pol prerezan strok se prelije s sadjevcem in zapre steklenico. Dobro je, da se "dela" cca. 3 tedne, kar pa ni problem, saj ga obdarovanci ne bodo odprli takoj - večinoma. Vsake toliko pa je treba steklenice pretresti. Midva sva našla malo višje steklenice v trgovini v BTCju (Levček, Hala A spodaj - so pa že precej izropani; ena trgovina naj bi bila tudi na Čopovi nasproti McDonaldsa, pa zraven Zlate ribice,...), dala delati pečat z najinimi začetnicami za okras in to je to. Je pa ta recept iz knjige, ki sva jo kupila v Svetu knjige pred nedavnim. Naslova se na žalost ne spomnim, ker nisem doma, je pa A4 format in opisuje polno receptov za likerje, marelade, džeme, olja, začimbe,... Bi pa lepo prosila za recept za čokoladni liker, ker se ne spomnim, da bi ga zasledila v knjigi. Hvala! Lp Mojca Sporočilo je spremenil(a) bučka dne 17. dec 2001 16:15:20
Mojca lepo prosim, če lahko sporočič naslov te knjige. Tudi sama bi jo z veseljem nabavila. Hvala. ditka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jun 2006 17:57

Limonco pa jaz delam tako: Oberem našo lepo debelo limono, ali pa : rabiš 10 večjih limon, ki jih dobro opereš in večjo steklenico za vlaganje. Jaz imam tako od 4,5 l. Potem limone narežem na kolobarje in zlagam v steklenico plast limon in enako na debelo plast sladkorja, pa spet limone...in tako do konca, dokler vsega ne zmanjka. Nato gor nalijem kakšen domač sadjevec in 2dc vode.Vse to potem "sončim" približno 3 tedne, vmes seveda vsak drugi dan premešam, dokler se sladkor ne raztopi. Po 3 tednih pa vse skupj odcedim, primešam še vanili sladkor(poljubno količino) in ga raztopim, potem pa dam v normalne flaše list ali dva citronske mete in nalijem gor to limonco. Dobro zaprem in shranim v klet, da odstoji. Po 3 tednih je pijača za na mizo. Kyara

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

29. jun 2006 18:18

Titi, za steklenice pa poglejte v Sežani na terminalu - prav za Merkurjem (imena trgovine žal ne vem). Imajo tudi tiskanje na steklo - mi jih tam nabavljamo za domače žganje. So pa predvsem precej cenejše kot v kakšni trgovini. LP, Staša Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti