Dobri stari časi...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. sep 2006 19:12

Ja, gogad, si me spomnila, tudi jaz sem brala Bursača, pa Tovariše od Seliškarja (tole pa nisem prepričana, če je pravi avtor, sem se verjetno zmotila), pa Mule in liščki, pa Udarna brigada od Ingoliča, pa Jurišni bataljon, pa Ukradena mladost - nekatere so bile vesele, mnogo jih je bilo pa tudi žalostnih, verjetno se jih zato nisem takoj spomnila, hehe. LP P.s. Bursač je Nikoletina, mislim vsaj, pa saj ni tako pomembno, važneje je, da vemo, za katero knjigo gre. cervus

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. sep 2006 19:24

To ,elaphus ,vse sem prebrala.Se spominjam samo veselih,enkrat ko bom v penziji se bom spravila vse prebrat. Imaš prav ,prigode Nikoletine Bursača,sem se spomnila. lp goga

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

21. sep 2006 19:31

od knjig sem rada brala moj prijatelj piki jakob, pa pika nogavička, pa kosovirja na leteči žlici, pa bratec in kljukec s strehe, drugače pa sem bla pravi knjigožer, ker mi niso pustil zvečer brati ko sem iz knjižnice privlekla cel kup knjig od karla maya, pa bobre pa take sem se pokrila z kovtrom pa brala pri uni lučki k jo v vtičnico vtakneš :) Marjeta Žniderčič

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

21. sep 2006 20:08

moja čisto prva knjiga, ki sem jo sam prebral (štili leta!), je bil Maxipes Fik. potem pa so sledile pravljice, v višjih razredih OŠ že mladinske pustolovske (5 Prijateljev, Skrivnosti, Zvesti prijatelji,...), še malce kasneje pa znanstvena fantastika, kriminalke (celotni Sherlock Holmes v originalu), in poljudno znanstvene knjige, česar se držim še sedaj. Sem pa obupni knjigofil in knjigožer, svoje čase sem bil po knjižnicah stalna stranka, sedaj pa imam svojo lastno miniknjižnico in počasi mi resno zmanjkuje prostora za vse knjige, ki jih mam. ampak še vedno jih ni če Zvitorepca, Trdonjo in Lakotnika in pa francoskega Asterixa. Zame ne. LP Drejček

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. sep 2006 20:40

Kar parkrat sem prebrala Bratec in Kljukec s strehe, pa Pravljice čepeče mačke, kasneje Mi, otroci s postaje ZOO. Pravljice sem tako požirala, da sem v enem obdobju, ko se mi je zdelo, da sem jih prerasla, prav hrepenela po svojih otrocih, ki jim bom lahko brala pravljice ... In res jima full berem. jasna

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

21. sep 2006 21:16

Od risank ste že vse naštele/i. "Naše" risanke so bile najboljše. Ne vem če smo omenile Bugs Bunny-ja. Meni osebno se zdi, da so ti Pokemoni,... , oziroma ta-moderne risanke na POP in Kanalu A eno samo nasilje, iz istega razloga pa so ukinili Tom in Jeryja, ki sta bila zakon. Knjige pa: Tajno društvo PGC, Pet prijateljev, Viktorijo Holt, Pod svobodnim soncem 1 in 2, Dvojčici, Marinka v šoli,..., Pekarna Miš maš, Pika Nogavička, Moj prijatelj Piki Jakob, ... marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 21. sep 2006 21:23:01

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

21. sep 2006 23:30

Strippy, Medvedek Uhec, Liliputput, Modri dirkač... Od nadaljevank pa Arabella, Bel kamen, Modro poletje... Nostalgično!! Od knjig pa: Regicain Skokica, Pika Nogavička, Bratec in Kljukec iz strehe, Pikica in Tonček (nasploh vse od Erica Kastnerja)... Elaphus tudi jaz sem oboževala Mačka Mikeša, super knjiga!! LP P.S. Rožanec,fino da si odprla tole temo!! Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 21. sep 2006 23:36:47

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. sep 2006 0:02

Kako da jaz ne vem za Kljukca s strehe? Prebrala sem pa vse knjige v šolski knjižnici in tudi pozneje, do konca študija, sem veliko brala. Nimam neke najljubše knjige, brala sem "vse po spisku". Nisem pa marala 5 prijateljev, kar je bilo tiste čase popularno kot zdaj Harry Potter, sem raje izbrala kaj drugega. Atina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. sep 2006 3:43

Tistemu, ki mi pomaga priti do tele risanke pa res vse dam! Spomnim se jo od majhnega, strašno sem jo oboževala (le da sem gledala risano nadaljevanko). Ne morem razložiti, kako me začne v notranjosti stiskati, ko se jo spomnim. Vem, da mi je bilo (seveda sem bila še mala) strašno hudo za tega leva, kako sem se bala hudička, ki je nastopal na začetku risanke, da o čarovnici sploh ne govorim. Hočem še enkrat imeti ta "filing", strah, veselje in žalost ob enem. Težko, če ima kdo posnete vse dele te risanke, a poskusiti ni greh http://slocartoon.net/?main=cartoons/cartoon&cartoo Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti