Poceni kosilo

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. sep 2006 20:15

Kar samo se ponuja, da pripravis spagete carbonara, zraven pa veliko skledo solate. Lahko pa naredis kaksno pito (quiche), pa za nadev uporabis kockice prsuta v kombinaciji z zelenjavo. Ali pa naredi pico in nanjo pac potresi te kockice. Le pazi, da ne bo vse skupaj preslano. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. sep 2006 20:29

Matilda sprašuje, kaj zraven močnika. Sladka varianta: dobro skuhaš marelice, narezane na koščke, posladkane, zalite le s toliko vode, da nastane gosto tekoča omaka. Na krožnik, še bolje pa v skledico, daš močnik, v sredo pa te marelice. Ko ješ, kombiniraš sproti. Njammmmmmmmmm. Količine prilagodiš po okusu. Namesto marelic lahko uporabiš tudi drugo sadje, a meni so daaaaaaaaaleč najljubše marelice. Slana varianta: v oblicah kuhan krompir. Srednje velike krompirje, oprane seveda, prerežeš na pol (neolupljene), zaliješ z vodo, soliš, lahko dodaš še kakšno začimbo - meni je najljubši rožmarin. Pa dober tek! rimljanka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. sep 2006 20:35

Čao, zelo poceni in dobro kosilo - riž in bučke v omaki. Ali pa testenine in paradižnikova omaka z zelišči. Ali tople kumare in pire krompir. Pa sataraš in kuskus....pa še, pa še, pa še kombinacij.... Lep pozdravček, S.

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

20. sep 2006 14:07

Naj se zahvalim vsem za pojasnila okrog priprave močnika. Je to jed, ki jo jemo z žlico (ker je redka), ali bolj spominja na npr. žgance? Hvala vnaprej, ker ne vem, kdaj bom spetna vrsti za računalnikom Pozdravček! Vrana

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

20. sep 2006 14:23

Poleti, ko je na vrtu ogromno zelenjave, je možnosti za poceni kosilo zelo veliko. Pri nas se takrat skoraj vsak teden je enolončnica iz stročjega fižola, krompirja in korenčka. Skuhaš na juho, dodaš žlico kisle smetane za zgostitev in sesekljan peteršilj. Vse kar kupimo je kisla smetana. Lp pikica82

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. sep 2006 14:29

Močnik se je kot gosta juha, z žlico. Lp Dolores

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

20. sep 2006 14:57

Pri nas mlečnemu močniku rečemo kar mlečna juha. nat75

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. sep 2006 15:00

Hm, kaj vam se zdi quiche s pršutom poceni? Saj kak "kiš" s sezonsko zelenjavo je sicer lahko zelo poceni, sploh če delaš krhko testo z margarino, ampak tak z maslom in pršutom, smetano in jajci se pa meni zdi razmeroma drag - ampak dober pa, to pa ne rečem:) Fant jih obožuje, bi vsak teden enega:) mlečni riž je tudi poceni, polenta z mlekom ajdova kaša z gobami, če le te sami naberete pa zelenjavne rižote in v bistvu vse, kar je iz sezonske zelenjave brez kakih eksotičnih sestavin. Priloge so navadno vse bolj ali manj poceni, sploh če jih sam delaš. Zelenjava (sezonska) je cenejša od mesa, sir lahko daš zbrinc namesto parmezana, letega kupi v kosu, ker je cenejši (na kg) in neprimerno boljši - ga rabiš manj, ker da več okusa. Veri

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. sep 2006 15:15

Veri sej pršut ni tako drag. Oziroma to so kocke - ostanki pršuta, se reče Kraški mozaik ali nekaj takega. Kg stane nekaj več kot 900 sit, pakirano je po 20 - 30 dkg. Glede na to, da je pršut zelo močan in aromatičen, ga 10 dkg zadostuje za dodatek v preliv ali kaj podobnega. Je pa tko, da jaz ne sprašujem po poceni jedeh, ker ne znam nič skuhati. Zase bi lahko vsak dan naredila zastonj kosilo. Za mojega dragega je pa premalo, če bo en dan riž na mleku, drug dan močnik, tretji dan polenta z mlekom... Je pa to super za kakšen dan vmes, da ni treba kupit mesa. Sem pa vesela, ker sem dobila dosti idej. Na primer za močnik nisem nikol slišala. Pri nas eni tako rečeju kar gresu na mleku. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 20. sep 2006 20:14:21

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. sep 2006 15:30

matilda, hvala, bom še jaz poiskala tele koške pršuta, doma imam enega krasnega fanta, ki je nor na take zadeve, kamor dam kake kockice pršuta (kiši, narstki,...) Mislim, da ti bo globoko hvaležen za to informacijo, hehe:) No, vsak dan ne moreš jest takih zadev kot je polenta na mleku (meni to sploh ni preveč všeč, je preveč prazno...), ob takem jedilniku, kot si ga napisala (mlečni riž, močnik, polenta), bi se tudi meni strgalo, ampak sem pa tja pa gre, vmes med tednom kdaj, ko res ni časa. Če bi še v trgovino po meso hodila, predno grem domov, bi midva jedla ob 8h zvečer in najprej... Pa navadno se komu že mudi na kak šport ali kaj takega in hitro in lahko kosilo čisto prav pride... Poceni mesna hrana je pa težje, ker je meso precej drago, se mi zdi... Mogoče tole: vroča lepljiva svinjska rebrca, sem dala v bazo dva recepta, enega malo in enega zelooo prirejenega: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4482 http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4483 Pa tole za porabit ostanke: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4362 http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4558 Pa pečene perutničke, recimo... Ali pa češpljevi cmoki. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti