Flatulenca in prehrana

tema je zaklenjena

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. dec 2001 14:45

Spoštovani gospod Marjan! Malo se delamo fine vsi po spisku. Za začetek kar gospod Murko sam, saj lepo po slovensko ne prizna, da ga muči huda oblika prdenja, očitno tako huda, da mu bo celo žena vsak čas ušla. Se flatulenca lepše sliši - v kolikor se gospod, na svoj prefinjeni in gostobesedni način seveda ne dela (spet) norca iz nas. Gospod Murko - za vas pa tole - verjetno v svoje pisanje vložite precej truda, saj tako gostobesednega leporečja, s katerim nas vsake toliko časa razveselite, ni moč prezreti. Saj je zabavno, ampak jaz osebno res nikoli ne vem, ali se delate norca iz nas , ali vas kakšna stvar res tako iskreno zanima. Tovrstne dileme pa ljudi razdražijo, in potem ste deležni tudi takšnih odgovorov, ki jih lahko preberete zgoraj. Če sva še malo resna - vaše prebavne težave (če jih res imate - sicer pa vsakega od nas občasno napenja) so res povezane z vašo prehrano. Svetujem vam, da se pač opazujete kaj jeste, si morda celo zapisujete po kateri hrani se vam stanje poslabša in se potem skušate taki hrani izogibati. Pa čajčke iz janeža, kumine in majarona pijte vsak dan - še dojenčkom pomaga, pa da vam ne bi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

20. dec 2001 14:54

Oh, končno ena razumevajoča duša, da ne rečem sorodna. Iskrena vam hvala. Za začetek se bom poskušal držati vaših navodil. Ne bom dolgovezil, ker me vnuk že preganja. Pa nasvidenje ! Murko Franc

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

20. dec 2001 14:58

Frank, pa menda vas ne preganja spet dol z računalnika, saj veste zakaj??? Malo merkajte nanj! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

20. dec 2001 17:38

Bog ne daj, da je vnuk podedoval po vas, Franc, kaj vašega temperamenta ali daru za cinično pisanje ... Beti

neznan uporabnik

21. dec 2001 7:20

No, pa smo prišli stvari do dna. Moja babica je vedno, ko ga je osmodila rekla, da je en prdec za devet dohtarjev. Mislim, da nadaljni komentarji niso potrebni. Bog ve koliko denarja je že Franc prihranil našemu zdravstvu v svojem življenju. marjan zajc

neznan uporabnik

15. jan 2002 13:08

Zdravo, vnaprej prosim, da me ne zbombardirate, prosim pa vas za pomoč. Naj še prej povem, da mi opisovanje in načini g. Murkota niso všeč, zato bom povedala mojo težavo čimlepše. Torej, ker je že odprta debata na to temo, vas resnično prosim, če mi lahko pomagate z "domačo lekarno". Namreč moj partner ima tudi velike (ne prevelike kot g. Murko) težave z "vetrovi (torej s prdenjem, oprostite izrazu). Ne glede na to, kaj in koliko poje ali popije, pri njem se to vedno pojavlja. Svetovala sem mu, naj obišče zdravnika, da bi mu predlagal kaj in kako. Predlagala sem mu, naj preneha kaditi, ali pa naj gre v lekarno, saj imajo tam ogromno (dragih, predragih) zvarkov, ki pri tem pomagajo. Prav zaradi predragih "zvarkov" v lekarnah vas prosim, če imate doma kakšno staro knjigo "domači zdravnik" ali podobno, kjer bi se morda lahko na enostaven način to olajšalo. ponavadi so naši stari očetje to na pamet znali, npr katera travniška rastlina-čaj, je dobra za katerekoli teževe. Pomagajte mi. Še to: nikakor ne mislite, da je to tako grozno, toda včasih me pa prav moti, saj, verjamem, da za to obstajajo rešitve - omilitve. Vem, da je to kulinarični forum, toda kot pravim, ker je g. Murko to debato začel, pa sem se priključila še jaz. larisa

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

15. jan 2002 14:01

Najbolj enostavna stvar, ki pomaga: v kozarec vode zmešaš noževo konico mletega ingverja, ali več, če ti okus ni premočan. Zelo pomaga pri slabi prebavi in napenjanju. Mlet ingver se dobi v vsaki večji trgovini in ni predrag. Od zelišč pomagajo kumina, janež, meta,... večina začimb, iz katerih potem skuhaš čaj. Pomaga tudi švedska grenčica ali kakšna druga (Jägermeister,...). Jaz sem za ingver! Irena Maček

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

16. jan 2002 7:36

g.Murko se je po mojem obrnil na forum KULINARIKA, ker pač govorimo o hrani , prehrani itd......in kaj je to takega. Če kdo misli, da bi se moral obrniti na forum AVTOMEHANIKI se pač moti.....dajmo pomagati človeku, če ima težave in če smo sposobni, torej če imamo določeno znanje, sicer pa zadevo preskočimo-spregledamo-ignoriramo.... Torej g.Murko jaz nekaj malega vem o tej bolezni, zato vam bom dal nekaj nasvetov, Vi pa jih upoštevajte, ali pa ignorirajte....torej.... Najbolj pomaga, če se že na vse zgodaj pred 6. uro dodobra najeste kunanega fižola z obilico čebule, potem pa okrog 9. ure pojeste približno 1 kg pireja iz divjega krompirja-TOPINAMBURJA....res je da topinambur napenja, ampak zelo pomaga proti FLATULENCI.....za kosilo si privoščite obilo kislega zelja,kolikor ga lahko pojeste, poleg pa si pripravite MATEVŽ-a iz kuhanega fižola in topinamburja, vse skupaj pa zabelite s praženo čebulo.Popoldanska malica naj bo dušena sladka repa s hruško...nenavadno boste rekli, ampak verjemite da pomaga (sicer pa probati ni greh)...za večerjo ne priporočam preveč hrane, ampak kakšna pasirana fižolovka bo dobrodošla....takšen jedilnik si privoščite kar celi teden, ga ni potrebno nič spreminjati, pa tudi enoličnosti se ne bojte, saj je izjemno bogat z beljakovinami, minerali in vitamini, da ne govorim o OH, za maščobe pa itak ni važno...... Prosil Vas bi, da sproti poročate, ali je že kaj bolje in koliko je bolje, me namreč izredno zanima.Če sem se že potrudil in napisal tole pismo, bi prosil tudi Vas, da stgorite enako.....pa obilo zdravja Vam želim....... Herman Teron

neznan uporabnik

16. jan 2002 9:07

Zdravo! Zadeva Murko je ad acta. Pravila obnašanja so dogovorjena, očitno pa se jih nekateri ne mislijo držati. Ljudem, ki namerno povzročajo škodo drugim je potrebno onemogočiti dostop. Kulinarična Slovenija ni teroristična organizacija. florjan nahtigal

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

16. jan 2002 10:47

predlagam uredniku, da odpre posebno rubriko o nasvetih v zvezi z zdravstvenimi težavami in prehrano, npr. o vprašanju g. Murka je težko debatirati v rubriki ZDRAVA PREHRANA, ker so težave že tukaj....mislim da se razumemo....sicer pa resnićno predlagam g. Murku, da se udeležuje tudi foruma med.over net., tam mu vsaj ne bodo nergali in se zgražali nad njim.....namesto da bi človeku pomagali, mu hočete preprečiti sodelovanje na forumu in meni tudi, ker mu z nasveti pomagam......dobrota je pa res sirota.......če kdo misli, da se norčujem z zgornjim nasvetom, naj samo pomisli na star pregovor: klin se s klinom zbija in mu bo marsikaj jasno...... Herman Teron

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti