Tofu

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 11. dec 2001 17:32 | ogledi: 3.910 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo izkušnje s tofujem, na kakšen način ste ga pripravili, ali jedli? Jedla sem dunajsko ocvrt, pa se mi je zdel kot radirka. Kakšne so vaše izkušnje?

Anča

bojana  

član od: 2.9.2001

sporočila: 3

12. dec 2001 16:43

Pozdravljena, jaz tofuja sicer ne znam pripravljat, sem pa jedla že zelo dobrega. Če ti je kaj v pomoč ti navajam stran z recepti tofuja : http://www.fastram.si/Recepti/main.htm LP bojana

neznan uporabnik

20. dec 2001 12:56

Živjo! Jaz uporabljam tofu na kockice narezan ali na trakove, tako kot bi pripravljala meso. Dajem ga v rižote, omake za testenine, v nadev za mehiške tortilje, v omakce pri kitajski hrani... Meni je najboljši dimljen, navaden mogoče res malce spominja na radirko... Priporočam, da enkrat v kitajski restavraciji (mislim da imajo to v vseh) naročiš tofu z bambusom in gobami ali tofu v sojini omaki. Pripravijo ga suuuuper! Moram enkrat do kuharja vprašat za recept... Pa dober tek! Nataša tasha-g

neznan uporabnik

1. jan 2002 13:45

Tofu je pri nepravilni pripravi res radirka. Poskusi ga z daljsim dusenjem v oaki, tako dolgo, da ni vec radirkast =). Ce uporabljas surovega oz delno pripravljenega, ga prej namakaj v sojinu omaki. Dober tek. samuelion Sporočilo je spremenil(a) samuelion dne 01. jan 2002 13:45:45

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

5. jan 2002 8:37

V naslednjih dneh bo na KulSlo objavljen recept za izdelavo tofuja oziroma sojine skute in nekaj receptov za njegovo uporabo v kulinariki. Toda pozor: domača izdelava tofuja je zamudna in "packasta". Če le morete, kupite narejenega, ki ga dobite v vseh bolje založenih marketih. Le če živite v kakšnem kraju, ki je oddaljen od centrov, se vam ga izplača izdelovati doma, če pred tem zberete vse potrebne sestavine. Ali pa poskusite dobiti tofu v prašku, ki ga samo zmešate z vodo, odcedite in vložite v model. Vid Pečjak

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

6. jan 2002 11:31

Anja, takrat, ko sem še v knjigo gledal in po receptih pripravljal kitajske jedi, sem velikokrat naletel na tofu. Sčasoma mi je postal všeč, pa tudi naučil sem se ga pripravljat. Ker je nevtralnega okusa, gre k vsem zelenjavam in različnim mesom. Jaz ga, narezanega na koščke(1x1 cm), vedno popečem in to v olju, ki sem ga v woku močno segrel. (malo skače, a itak skoz mešaš) Ker se ne prime in olje ne umaže, ko tofu ven iz woka poberem, nadaljujem z mesom. To dvoje dam skupaj na stran in na toplo, pomijem wok in nadaljujem z ingverjem in zelenjavnim delom jedi. Kupujem navaden tofu, vakuumsko pakiran. Parkrat sem poizkusil dimljenega, pa se mi je povsem drugače obnašal: topil se mi je verjetno je bolj za kuho, a kot rečeno: popečen tofu je prav dober. LP Bojan

neznan uporabnik

7. jan 2002 11:47

Anja Okus tofuja ste izvrstno opisali. Sam sem odločno proti "zdravi" (beri: nezdravi) prehrani. Zaman iščete dobrega okusa v podobnih nadomestkih, ki so zdravstveno uprašljivi, saj menda vsi vemo kakšen je postopek za pridobitev te umetne zmesi, ki se ji drugače reče tudi sojin sir. Užitno je le kar je od boga dano, ne glede na število nog. Sploh pa da ne govorimo o izumu sodobne kvazivegetarijanske kulinarike, ki se imenuje seitan, ki je na meji kancerogenosti. (vir- http://med.over.net) Milan Perlič

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. jan 2002 19:10

Tofu izvira iz dežele, kjer ni dunajskega paniranja. In zato pripravljen na tak način verjetno ne more biti okusen. Najboljši je pripravljen v woku, in sicer tako, da ga medtem ko pripravljate ostale sestavine, kuhate v vreli vodi. Že narezanega na kose. Vre naj 5, 10 minut. Potem ga uporabaljate naprej, kot piše v receptu. Pomembno je tudi to, da ga pred prazenjem posušite na papirnati brisački. Pa še odgovor gospodu Milanu. Tofu ni prav nič bolj umeten kot siri iz alpskega mleka ali pa krompirjevi svaljki. Izhaja pač iz dežele z drugačno prehrambeno kulturo. Tudi naši predniki so začeli kisati zelje, da so si obogatili in popestrili jedilnik. Edino, kar je pri tofuju vprašljivo, je soja. Ta je med vsemi prehrambenimi kulturami najbolj gensko spremenjena. Lp Mimika

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

8. jan 2002 7:23

Veliki MILAN PERLIČ je zopet udaril po vegetarijancih in to z izmišljenimi prispevki....da sta TOFU in SEITAN skoraj strupena bi se dalo prebrati med njegovimi vrsticami.... da ne bo pomote, bom navedel vse setavine v TOFU-ju: soja voda sol limona...... in v SEITAN-u: gluten (beljakovinski del iz pšenice-moke) voda sol ......no in kje ljubi moji ljudje je v teh živilih kaj strašnega.....vegetarijanci so v glavnem zelo intiligentni ljudje,največkrat precej izobraženi in zdravstveno zelo osveščeni.....torej zelo pazijo na to, kaj nesejo v usta, predvsem pa se ne smatrajo za kanto za smeti, zato v sebe ne "mečejo" vseh odpadkov, ki jih po klavnicah in njihovih predelovalnicah "pričarajo"..... Herman Teron

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

8. jan 2002 7:33

in še odgovor MIMIKI.... jaz nisem zagovornik gensko spremenjenih živil, ampak po sedaj znanih podatkih je GENSKO SPREMENJENA SOJA (ali kakšno drgo živilo) KAJ?????...... gensko spremenjena soja npr. je poseg v sojo, s katero preprečijo, da bi soja zbolela za tiste bolezni, za katere soja pač najpogosteje zboli in jo je potrebno zaradi tega "špricati" z raznimi strupi.....kakšno škodo naredimo sami soji in poleg tega tudi zemlji, mi upam ni treba napisati.... torej soji spremenijo tiste gene, zaradi katerih soja zboli....ker ji spremenijo gen, je ni potrebno varovati in špricati z raznimi strupi.....kar pomeni, da je gensko spremenjena soja bolj zdrava kot soja, ki jo varujejo s škropivi in raznimi "pripravki".... lahko pa se bojimo, da bodo določeni strokovnjaki izkoristili genske spremembe v negativne zadeve, kar se je v zgodovini že zgodilo.......zaradi takšnih "strokovnjakov" bi bilo boljše ne spreminjati genov......težko pa je danes dobiti neškropljeno zelenjavo in sadje...... Herman Teron

neznan uporabnik

8. jan 2002 9:19

Žal mi je, da se o alternativi pogovarjate na tem nivoju. Tema si seveda zasluži več pozornosti. Vidim, da o vsem skupaj ne veste prav dosti, zato vam bom ob priliki stvar detajlno razložil, saj to kramljanje sega od delnega poznavanja pa tja do popolne nevednosti. Kritike pustimo ob strani. Zdravo ! florjan nahtigal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti