Posredovati v šoli - da ali ne

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. sep 2006 8:22

Danes bi naj bil dan D. Pa ni. Imajo namreč športni dan. No, pa v ponedeljek... In v tem času se je dogajalo marsikaj: hči definitivno ni izgubila veselja za angleščino, ker to pesmico non-stop prepeva npr. v avtu, pa zjutraj v kopalnici - in jo res zna, do zadnje črke pravilno in na glas. Oba z možem sva se pogovorila z njo, da naj ne bo tako občutljiva, ker potem vidi stvari takšne, kot v resnici niso. In da ni vedno problem v drugih, ampak tudi v nas samih. In da ji bova pomagala, da se bo malo utrdila. Učiteljice nisem našla, ker je na šoli samo občasno, se mi pa zdi, glede na razpoloženje hčerke, da zaenkrat ni treba posredovati. Počakali bomo torej do ponedeljka in popravili ta minus, a ne?! Se javim v pon., hvala za podporo! PS: Včeraj je zmagala na krosu, naša divjakinja! jasna

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. sep 2006 22:02

No, kako je bilo v ponedeljek? jessy6

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. sep 2006 8:36

Jessy, ni bilo v ponedeljek, ampak šele včeraj. Zato se nisem prej javila, ker nisem imela kaj novega napisat. Bojni načrt oz. izvedba je pa zgledala takole: -par dni nazaj sem srečala hčerkino razredničarko in sem ji na samem razložila, kakšen problem ima hči in če bi lahko učiteljici ang to povedala. Seveda se je strinjala. -hči se je naučila pesmico in tudi vso ostalo snov tako, da jo zna v spanju. -in pri pouku ang je učiteljica vprašala, kdo še ni povedal pesmice in naša je rekla, da bi rada popravila. Učiteljica je rekla, pa saj ti si jo pa že pvedala, a ne. In je šla gledat na seznam in rekla, aja, ti si tista, ki ti je čist zablokiralo. No, pa povej. In je povedala in si zaslužila en krasen plus!!!! Zaključek: včasih je treba samo malo pomagati, pa se stvari obrnejo v pravo smer! Hvla vam punce in fantje!!!! Ne vem, če bi se brez vas odločila za posredovanje, ker bi si mislila, da v svoji materinski ljubezni pretiravam! Lep dan vsem!! jasna

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

22. sep 2006 9:45

Konec dober, vse dobro! :) jessy6

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. sep 2006 10:00

Tako je, jessy! Hvala za skrb! jasna

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

22. sep 2006 11:18

Vesela sem ,da je dober konec in stvar urejena.Sama sem imela z svojo hčerko podobno situacijo ampak ne zaradi neznanja in sramežljivosti hčerke temveč zaradi zvezka,ki ni bil dovolj opremljen sličicami,itd.,zato si je v 4 razredu prislužila zaključno oceno štiri.Nato pa je dobila v 5 drugo učiteljico kareri je več pomanilo znanje in pri angleškem jeziku ni bilo več problema.Sedaj je že v srednji šoli in angleški jezik je njen naj ljubši predmet.Upam da bo sedaj ko je stvar urejena ,tudi tvoji .Želim ji še naprej veliko uspeha pri učenju tujega jezika. Bogomira Bogomira

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

22. sep 2006 12:43

Zelo sem vesela, da se je izteklo tako dobro, ker smo mi tudi imeli na začetku probleme zaradi plahosti. Otroku je res reba najprej pomagat, če pa ne gre je pa definitivno treba posredovat pravi čas. Veliko uspehov še naprej. LP! fakin712

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

22. sep 2006 14:21

Jst mislm, da bi blo dobr, če punca samo uredi v šoli. Dobro pa bi bilo, da tudit ti sama na kakšnih govorilnih urah mal tole poveš. Študiram na PeF in tud minusov in pluskov se ne bi smel dajat več (sam bolje da tega ne omenjaš, ker bo mogoče postalo še težje za vse njene sošolce-ker se zna zakomplicirat). Sej pedagoginje (bodoče) smo pomoje bolj razumljive, če pa je kakšna bol stara al pa izjema ji morš pa mal večkrat obrazložit. Pomembo je da tud učitelca ve, da ne bo misla da se kej zmisla tvoja hčer. Pa veseli me da se je vse dobro izteklo (na žalost sem pa repozna) Bernarda85 Sporočilo je spremenil(a) Bernarda85 dne 22. sep 2006 14:45:16

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. sep 2006 19:41

Bernarda85, upam, da v razredu ne boš uporabljala tako izbornega jezika kot ga uporabljaš tule. Pa nikar ne pljuvaj po "bol starih al pa izjemah", šele študiraš na PeF, vse (teoretične) modrosti še nisi zajela, praksa te pa kar vsa šele čaka. O plusih in minusih pa toliko - ali govoriš o preverjanju ali o ocenjevanju znanja? Ne govori preveč na pamet. Pa brez zamere - pozdrav od ene "bol stare" in po tvojem manj razumljive (karkoli si ti hotela s tem že povedati), ki ji je menda treba večkrat obrazložit. Upam, da mi res boš, konec koncev je to tvoj bodoči poklic, kajneda? rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

25. sep 2006 21:40

Bernarda85 je napisal/a:
Jst mislm, da bi blo dobr, če punca samo uredi v šoli. Dobro pa bi bilo, da tudit ti sama na kakšnih govorilnih urah mal tole poveš. Študiram na PeF in tud minusov in pluskov se ne bi smel dajat več (sam bolje da tega ne omenjaš, ker bo mogoče postalo še težje za vse njene sošolce-ker se zna zakomplicirat). Sej pedagoginje (bodoče) smo pomoje bolj razumljive, če pa je kakšna bol stara al pa izjema ji morš pa mal večkrat obrazložit. Pomembo je da tud učitelca ve, da ne bo misla da se kej zmisla tvoja hčer. Pa veseli me da se je vse dobro izteklo (na žalost sem pa repozna) Bernarda85 Sporočilo je spremenil(a) Bernarda85 dne 22. sep 2006 14:45:16
Sva se prejšnji teden pogovarjala s sosedom, ki ima v lasti 3 letala in je rekel, da se letenja zlahka naučiš, če imaš dovolj interesa, poanta je v pristajanju.... Upam, da tvoj pristanek v praksi ne bo preveč trd, do takrat pa boš morda tudi spoznala, da modrost ni v starosti, temveč v možganih. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti