Cvrenje

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

11. sep 2006 1:39

Punce res ne morem, da se nebi vpisu v tole temo. Sem že vnaprej pripravljen, da me boste zopet "takole po jezikih nosle". Sedaj pa ene že res blebetate. Res nisem strokovnjak za maščobe in ne vem kaj še vse, znam pa vsaj brati, kar napišete. Se opravičujem - ne vse: Tudi toliko ne premislite, da nebi v istem postu ali celo v istem stavku po stvari na začetku kritizirale, na koncu pa isto stvar hvalile. Naj nevbedem za primer, nekako takole piše nekaj postov nazaj. "svinjske masti skora nikoli ne uporabljam, ko mi pa mami da kak kozarec masti in ocvirkov, je pa krompir z ocvirki božanski ali pa jajčka z ocvirki...." ali pa "ker sem vegetarianka ne jem svinske masti in ocvirkov, ko pa še nisemm bila, je pa bil krompir ali fižol z ocvirki.... " itd. Pa dejte se že mal zresnt in ne v temo brcat - bi rekel po domače. So pač jedi, ki brez svinjske masti ali ocvirkov enostavno niso okusne, če pa kdo tega ne je, mu je lahko pa pošteno žal, ker naseda vsem pametnim nasvetom o zdravih umetnih maščobah. LP Vsem, pa če jete svinjsko maščobo ali ne. Matjaž

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

11. sep 2006 3:33

Jaz pa o tem lahko povem samo, da v svinjski masti ne maram cvreti, in jo tudi zelo nerada uporabljam (če se le da, se ji izognem), sami ocvirki pa in še enkrat Lep dan in veliko se smejte

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. sep 2006 8:53

Uf, Matjaž - sedaj pa moram nastopiti sebi v bran, ker si me skoraj citiral, vendar izpustil pomemben del stavka, ki da trditvi pomembno drugačen pomen (če povzamem - sv. masti ne uporabljam, ker mi je kupljena zanič!!!, mamino pa z veseljem dodam kakšni jedi). Sem pač prizadeta, če kdo napiše izkrivljeno podobo mojega odgovora in se iz tega dela norca! Se trudim, da ne pišem kar tja v tri dni... Sicer pa sem že prvič napisala, da je vsebina našega posta velikokrat napačno sprejeta. Enostavno bralec ne vidi naših čustev, izraza, mimike, ki pri komunikaciji povejo najbrz vsaj pol toliko kot besede. Lep dan, Ana Češnovar

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

11. sep 2006 9:12

Živjo, kaj, ko bi po tako čudovitem vikendu s to temo, ki buri toliko strasti, zaključili? Mnenja se bolj kot ne, le še ponavljajo. Vsak pač kuha in uživa po svoje, pregrešimo pa se kdaj pa kdaj tako vsi. Pa naj bodo to čokolada, bonbončki ali pa masten zrezek. Lep dan vsem nenika14

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. sep 2006 9:19

veverica je napisal/a:
Enostavno bralec ne vidi naših čustev, izraza, mimike, ki pri komunikaciji povejo najbrz vsaj pol toliko kot besede. Lep dan, Ana Češnovar
Tole cvrenje, z vsemi čustvi vred, že zelo zaudarja. Ognjič

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. sep 2006 9:55

Živijo, Matjaž! Veverica te je že komentirala, zato te bom tudi jaz... Jaz sem ena izmed tistih dveh, ki sta po tvoje brcnili v temo (vsaj navedel si naju dve), no, da bo bolj jasno, sem tista ta druga. Ni mi pa jasno zakaj! Jaz stvar vidim tako: vegetarianka sem približno zadnji dve leti in pol in v tem času zaradi odločitve, da ne bom jedla nobenega rdečega in belega mesa (razen živali, ki izvirajo iz morja) nisem jedla in ne jem ne masti ne ocvirkov. Sem pa imela življenje tudi pred tem, saj sem stara več kot dve leti in pol (v bistvu nimam kaj skrivati...stara sem 31 in pol) in v teh 29 letih sem med drugimi mesnimi živili jedla tudi mast in ocvirke in če se dobro spomnim so bili zelo okusni (sploh jedi, ki sem jih v prejšnjem postu navedla) in sem zato napisala, da si jih tisti, ki jih imajo radi, naj privoščijo, vendar bi bilo po moje(!) pametno, da v normalnih količinah. In ne grajam nobenega, ki je mast in ocvirke, ker v končni fazi, kdo sem pa jaz, da jim bom govorila, kaj naj jejo in kaj ne. Se pa strinjam s tabo, da mi sedaj v določenih jedeh ocvirki manjkajo, ampak odločitev je odločitev... Sem bila dovolj jasna? Mogoče sem bila malo cinična, za kar se v naprej opravičujem, ampak tudi tvoja pripomba je zvenela nekako tako, ali ne? Lp, Katjuška Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 11. sep 2006 09:58:13

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. sep 2006 14:29

Jade, saj je v redu... mogoče sem malce preveč občutljiva, če se me nekdo neupravičeno privošči in popači moje besede. Ampak sedaj sem spravila to iz sistema, trikrat globoko vdihnila in stara Katjuška je spet tu. LP vsem in radi se imejte. katjushka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. sep 2006 15:03

Ma saj ne velja to zate ampak za vse, tudi zame, še posebej, ko me otroci znervirajo do konca. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti