Aparat za peko kruha in lonec tefal sesame

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

20. sep 2006 10:26

rozanec je napisal/a:
Zakaj pa o aparatu za peko kruha ni nobene debate? Namreč, tudi jaz se odločam za nakup in bo vsaka informacija dobrodošla. Lep dan in veliko se smejte
Rozanec, najbrž zato, ker smo to temo prežvečili po dolgem in počez nekaj časa nazaj. Bi ti poiskala linke pa se mi ne da . Ampak resno, kar nekaj tem je že bilo odprtih na to temo, vprašanje je samo, če se ti bo dalo it čez vse strani. Če te pa res zanima, jaz imam Kenwooda, uporabljam ga (ne) dovolj, ima samo eno gnetilko in sem zelo zadovoljna z njim, ker mi je testo in kruh do sedaj še vedno uspelo. lp, Marija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

20. sep 2006 11:06

Aha Marija- bom malo prečikerala. Hvala ti! Lep dan in veliko se smejte

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

20. sep 2006 11:29

HOJLA! Zgodilo se je nekaj groznega! Ne vem,ampak zgodilo se je- izgubila sem mešalna pripomočka ki sta v posodi od kruhomata - selitev! Lepo prosim ali ima slučajno kdo ta dva mešal!!!! Oznaka kruhomata ; CLA TRONIK Lep pozdrav! mijamarija

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. sep 2006 15:00

Imam aparat za peko kruha od Elte. Zelo sem zadovoljna z njim. Ima dve metlici za gnetenje,program za marmelado kuhat, za peko peciva, za vzhajanje in še kaj. Speče pa do 1200g kruha. Primerno tudi za družine z več otroki. Uporabljam ga zelo veliko in ni mi žal, da smo ga takrat kupili. Stane pa približno 13.000 SIT. Za ekonom lonec pa ne bi vedela, ker imam že kar nekaj let čisto običajnega, ki pa ga bo potrebno kmalu zamenjati, ko pa tega od Tefala tako hvalite. LP! fakin712

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. sep 2006 15:13

Fakin712, povej no, kako kuhaš marmelado v kruhomatu. Sem že morila ljudi s tem na forumu, pa nobeden nič. Imaš ti kakšne izkušnje, ali veš za kako finto, da ne probavam brez veze. Jaz imam kruhomat Bomann za max. 600 g moke. Za nas (5) čisto zadošča in sem prav zadovoljna z njim. Lp Dolores

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. sep 2006 16:36

Jaz imam za marmelado kuhat program MARMELADE.Vedno uporabljaj sveže in dovolj zrelo sadje. Če ima sadje trdo lupino, ga moraš obvezno olupiti.Pri kuhanju marmelade vedno uporabljaj želirni sladkor v razmerju 2: 1. Sadje vedno stehtaj in ga nareži na majhne koščke(max. 1 cm). Sadje zmešaj s sladkorjem in zaženi program MARMELADE ( če ga imaš, ali pač tistega, ki imaš). Čez 1 uro in pol se bo oglasil zvočni signal in takrat je marmelada kuhana. Nato z njo napolniš kozarce in zapreš in to je to.Količina sadja je pri mojem aparatu vedno 900 g. Za jagodno marmelado potrebuješ še 500 g želirnega sladkorja v razmerju 2: 1, pa 1 jedilno žlico limoninega soka dodaš zraven. Marmelada je zelo dobra.Če imaš veliko sadja postopek ponavljaš. Medtem, ko se marmelada kuha, ti lahko marsikaj postoriš, ali pa počivaš. Upam, da sem ti kaj pomagala. LP! fakin712

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

21. sep 2006 11:18

Hvala lepa, zelo. Saj zato pa gre, da kdo ali kaj nekaj naredi namesto tebe ali zate. Drugač ne prideš skoz pri tem tempu. Zanima me, če marmelada pri kuhanju kaj šprica naokoli in je potem veliko dela s čiščenjem kruhomata. Lp Dolores

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

21. sep 2006 22:59

Meni ni nič špricalo naokoli, no mogoče malo po steklu, a se mi zdi, da sem ga sama pomazala. Pa saj ni važno, glavno, da se skuha in da je dobra.Obilo užitkov v kuhanju ti želim. LP! fakin712

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

22. feb 2008 17:17

Po letu in pol me zanima, če ste še zadovoljne s Tefalovim loncem? Danes sem ga, pravzaprav bolj po naključju, kupila in se post festum odločila za pregledovanje foruma. Me veseli, da vam je v večini ok in upam, da se nisem narobe odločila. Zanima me, če ve vse kuhate na tak način? Obstaja kakšna reč, ki vam res ni "ratala"? veverica

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

22. feb 2008 18:48

Tudi jaz se odločam za nakup  Tefalovega lonca, pa me zanima, če imate kaj receptov. Že starega ekonom lonca nisem znala maximalno izkoristiti (je sicer zelo velik), razen za kuhanje juhe. Receptov  bi bila res zelo vesela.

Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti