Navada, razvada ali rahla zasvojenost

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

31. avg 2006 6:36

Muffsy glede na to kaj pišeš, se mi zdi da hujšaš. Se mogoče motim? Lep dan in veliko se smejte

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

31. avg 2006 7:11

Moja zasvojenost je paradižnikova solata. Lahko bi jo jedla za vsak dnevni obrok in v vsakem letnem času. Na srečo so pozimi kupljeni paradižniki povsem brez okusa, sicer pa sem ena izmed tistih, ki na trgu kupuje paradižnik do pozne jeseni in vso dolgo zimo čakam, da bodo spet dobri paradižniki na voljo. Moj prvi dnevni obrok je danes že mimo in verjetno ne rabite ugibati kaj sem jedla. Aisha

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

31. avg 2006 7:21

moja zasvojenost je tudi kava. Vedno sem mislila, da ne morem iti od doma brez nje. Pa grem lahko. Odkar sem se preselila, moram biti zjutraj zgodnja, ker je problem parkiranja v centru LJ. In tako prvo kavo spijem, ko pridem v službo. Ja, (skoraj) vsega se človek navadi. Vegetarianka. Vse je v glavi. Naša zavest je vrtnar, naša podzaves je vrt. To kar seješ, tudi žanješ. Odločit se moraš, da čokolade ne boš več in konec. Seveda je lažje, če bi imela dober razlog za to in potem bi si večkrat dnevno vizualizirala rezultat tega odrekanja. Recimo, če človek želi shujšati, si mora neprestano vizualizirati sebe kot vitkega, energičnega, zdravega človeka. V glavi moraš imeti "rajski" cilj, ne pa "trnovo" pot do njega. Ne smeš podoživljati, kako hudo je bilo, ko nisi jedla čokolade, pač pa, kako odlično se počutiš, ker ne ješ več čokolade. Imaš na primer (zmišljujem se) bolj čisto kožo, boljšo prebavo, manj kilogramov, denar od čokolade investiraš v masažo ali kaj druge, kar bi te napolnilo z novo energijo. mimika

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

31. avg 2006 7:26

Moja "zasvojenost" je prav tako kava zjutraj, pa sir mora biti vedno v hladilniku (ker si ga dam na večino jedi), pa majoneza, jedilna čokolada( pa ne za pecivo, ampak zame-Gorenjka ali Figaro). Vem- ni zdravo, je pa dobro monro

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

31. avg 2006 8:22

Stvari, brez katerih jaz ne funkcioniram so jutranja kavica z malo mleka, vsako nedeljo moram speči eno pecivo, če ne zame to ni gospodov dan. Tudi, če sem bila kaj bolna, sem spekla kaj lažjega in hitro pripravljenega. Prav tako nisem " zdrava", če ob praznikih ne spečem polne škatle keksov, za Božič in Veliko noč pa potice, čeravno jo potem večkrat ne pojemo, ja in brez domačih krofov za pusta še tudi nismo bili. Odvisna sem tudi od Kulinarične Slovenije, branja knjig in zasvojena s pravilnim izražanjem in pisanjem besedil v pristni SLOVENŠČINI. Pekarica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

31. avg 2006 8:46

Super tema in zanimivo je brat odgovore. Hm, Od česa sem odvisna? Zjutraj od velike skodelice bele kave, sicer pa med hrano najdem morda le še solato. Obožujem mnogo stvari, ampak moram reči, da se "obsesija" s prav določeno rečjo pojavlja periodično oziroma se stvari menjajo. Včasih bi jedla le zeleno solato, drugič sladke stvari, tretjič le jogurte, četrtič samo kislo mleko,... Eden boljših "kiksov" v mojem življenju so zadnje čase t.i. juhe iz vrečke. V tej tretji nosečnosti se moram v trgovini zavestno odvleči stran od polic, ker sicer bi kupila vsaj 3 vrečke vsakič. Pa naj omenim, da smo jih, odkar sama vodim gospodinjstvo, pojedli morda 5 (v 5 letih), zadnje pol leta pa smo najbrž to številko že presegli (izgovor je bil, da na morju jo pa že lahko skuham ). Največkrat me premami paradižnikova juha, tako da bom zelo vesela, če mi bo katera posredovala recept, da bom lahko skuhala prav takšno paradižnikovo juhico, kot je tista z vrečke. Pravzaprav sploh še nisem poskusila, morda pa mi le uspe. Se že veselim vaših nadaljnih odgovorov in nenavadnih zasvojenosti! Lp, Ana PS: Monro, temna čokolada je prav gotovo veliko bolj zdrava, kot vse ostale. Mislim, d avsebuje ceko antioksidante. Res pa je, da moramo biti pri količinah zmerni! Ana Češnovar

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. avg 2006 8:46

Jaz imam pa čisto posebno razvado in sicer to je moj mož. On ima pa potem svoje naloge kar se tiče mene in razvajanja. Vesna

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

31. avg 2006 9:31

Rozanec Ne hujšam več tako obsedeno, samo pazim na to, da se pri obrokih ne "nažrem", ne jem kupljenih sladkarij, malo pazim na kalorije, ne jem po kosilu (oz. od 17. ure dalje), enkrat tedensko imam sadni dan in zvečer se mučim s tekom. Kot majhna sem imela velike probleme s težo, ki sem jih še zadnji čas rešila, zato se pomoje lahko precej hitro zredim in me je strah za vsak grižljaj, ki ga pojem. Sicer imam pa te navade od začetka poletja, ker nisem bila obremenjena s šolo in sem veliko lenarila - potem pa pride slaba vest in taki ukrepi! :) Lepo se imejte! Muffsy

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

31. avg 2006 12:06

Zame ni začetka dneva brez "piskra" kave. Se mi zdi, da bi kar umrla, če bi kaj prišlo vmes in je ne bi mogla popit. Brez nje enostavno ne funkcioniram. Pa skodela zelenega čaja ob 11-ih je tudi vsakodnevni spremljevalec. Nadalje ne bi mogla brez solate. Zame ni kosila, če je ni na mizi. Čokolada, tista žlahtna, je tudi moja obsesija, vendar se ji zadnje čase malo upiram. Nikakor ne pripomore k izgubljanju kg. ) Drugače pa KulSlo in še nekaj drugih spletnih strani, ki jih vsakodnevno obiskujem. Kaj hočemo, odvisnost je resna bolezen. Julija

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

31. avg 2006 13:12

Zasvojena s čokolado in sladoledom , k sreči občasno zasvojena tudi s tekom oz. aerobiko, zasvojena pa tudi - kot najbrž vsi - z dobrim s...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti