A ste za rekreacijo...?

niti  

član od: 11.12.2005

sporočila: 4

6. sep 2006 13:36

Vesela sem za spodbudo, ko vidim, da nisem edina s takim problemom. Včeraj sem šla tečt v gozd, ampak naslednjič (se pravi danes ali jutri), pa ne več. Mislim, sej v gozdu je čist kul, sam rada bi obdržala cele noge (čudna cesta). Jah, tako da sem se odločila, da se bom zapeljala z avtom izven naše ceste, bolj na stransko (zaradi prometa). Tam se bom probala zdaj čist strenirat, tako da bom potem brez težav šprintala čez celo vas. Hehe. Sam vam povem, da je v gozdu ful ful bolj dobr. (če ne srečaš kakšne divje svinje). Včeraj sem šla tečt s psom. Sem mislila, da mi bo saj v klance mal pomagala:) Veri, tudi jaz nimam nobenih takih problemov doma, da pač kaj ne bi bilo narejeno. Vedno vse postorim, potem si vzamem čas oz. kljub temu, da imam trenutno mamo v bolnici in sem vsak dan pri njej, si vzamem in čas zase in vse postorim. Ker se mi pa zdi, da si človek mora vzeti čas zase. Odkar jaz to prakticiram se počutim veliko bolje, tudi bolje vse prenašam, tako da...bomo videli kako bo, ko bo treba v šolo. Pač, moji sosedje imajo edino to napako, da vse prešimfajo in so vsakemu fovš. Zdi se mi žalostno: mimo nas gre vsak dan cel kup kolesarjev in tekačev (ki jih vse spoštujem in gledam z občudovanje), jaz pa ne zberem jajc zato, ker me vsi poznajo in so tako nesramni. Ampak jih bom. Papa niti

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

6. sep 2006 15:10

Še ena na temo "komentiranje sosedov in sovaščanov/meščanov". Ne vem, no glede na to, da pravite, da doma pomagate/jo, je vse pospravljeno "tipi topi" se sveti....... kaj pa če so samo "fovš", ker ve naredite nekaj zase, oni pa nimajo ne volje ne želje, da bi kaj spremenili v svojem življenju? Kot sem že napisala, se ne oziram na njih oz. so se me po večini že navadili. Ampak da bi zaradi tega šla tečt ponoči? Ni šans! Sem si dobro leto nazaj ravno na takšen način zvila gleženj, ker sem tekla zvečer in nisem videla luknje. Ampak niso bili krivi sosedje, ampak sama, kar prej ni bilo časa, pa še na zimo je bilo, ko je že ob 5ih tema Pa novom pretečenim kilometrom naproti maychi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. sep 2006 15:39

Na juriš gremo, s supergami na nogah. Na sosede in ostale pripombaše se pa samo še požvižgam. Če pa jih motim, pa naj grejo na drugo strano ceste. Drugače pa jaz tudi najraje tečem po gozdu. Samo zdaj je že taka rosa, da bi morala še gamaše nataknit. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. sep 2006 16:46

Majči, se strinjam, čisto možno, da so jim bili fauš, navsezadnje so bile vse mlade lušne punce, ki jim je vsaj na videz vse dobro šlo... Saj pravim, jaz takih problemov s sosedi nisem imela, navsezadnje je najbližja soseda tudi tekla:) Mi je pa vseeno hudo za tiste, ki jih imajo in zato ponoči laufajo ali pa gonijo orbitrek... Vem pa, da je včasih lažje rečt, ne se sekirat, kot to dejansko naredit... Čeprav se strinjam, da je najboljše vse to samo odmislit. Ampak kadar že sam nisi čisto prepričan v to kar delaš, je to veliko težje... Zato pa pravim, punce, predstavljajte si take vzpodbudne tekače in ljudi na poti, če jih že ne srečate, saj prej ali slej boste tudi srečale kakega takega:) Jaz teka sicer še zmeraj ne maram in po maratonu sem mislim da šla tečt samo 1x:) Razen za avtobusi, seveda:) Plavam pa ko utrgana, to je moj šport:) Sem pa iz vsega tega laufanja vseeno nekaj dobrega potegnila, poleg tega, da si nikoli, ampak res nikoli nisem mislila, da bi jaz lahko pretekla maraton (pa sploh ni taka reč!), in sicer to, da zdaj, če kam grem, pa ne vem, kako bo s prevozom nazaj in do doma ni več kot 5-10 km, se ne sekiram več, ker če ne bo drugega, bom pa tekla domu. prej se mi je to zdelo čisto nezamisljivo, zdaj je pa čisto ok in sprejemljiva opcija, samo modrc moram met, hehe:) Aja, klanci baje zelo pomagajo pri treningu, ker krepijo moč nog (to verjetno tudi čutite, hehe), tako da če jih ne morete prelafuat, jih pa hitro prehodite, pa vsakič dva koraka dlje laufajte, počasi se daleč pride:) Veri

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

6. sep 2006 23:05

Skozi našo vas teče vsak dan proti večeru kar precej tekačev, tako da se jaz čisto dobro počutim. Le včasih me kakšni bajskoti, ki posedajo pred hišami malo zabodeno pogledajo. Pa me čisto nič ne moti. Tekače sem vedno občudovala, ker se potrudijo za zdravje in lepoto in sem strašansko ponosna, da tudi jaz spadam mednje. Sicer, ko vsa zaripla sopiham skozi vas, ne zgledam prav športno, se je pa moje življenje odkar sem začela teči prav prijetno spremenilo. Imam polno energije, ne zeham več, sem precej boljše volje. Malo me skrbi, kako bo s tekom pozimi. Res se ne maslim valiti preko kupov snega. Še tole: v eni knjigi sem brala,da je tek pogosteje kot trikrat na teden bolj škodljiv kot koristen, ker ne dovoli mišicam potrebnega počitka. Mislim pa da to velja za večje razdalje in večje obremenitve, je pa dobra tolažba za takrat, kadar dežuje. Veselo tecite in lahko noč. Pesnica

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

7. sep 2006 11:50

Mene pa danes, ko naj bi šla v tem tedenu tretjič tečt, že malo (veliko) mineva. Veliko raje bi namesto teka, gonila orbitrek, pa še TV bi lahko gledala. Tako mi je pa na štadionu kroge delat kar malo dolgočasno, pa čeprav gresta z mano sin in hči. Ampak, kaj ko me samo dekoncentrirata in se skoraj spotaknem, ko me kaj vprašata in jima poskušam odgovrit. Pri moji zasoplolsti še JA in NE komaj izdavim, kaj šele, da bi se med tekom lahko kaj pogovarjala, čeprav vem, da bi mi čas hitreje minil in da ne bi mislila samo na to, koliko krogov je še pred mano predno grem lahko domov. (upam, da bo danes popoldne in zvečer deževalo, potem pa ne bo slabe vesti, ker ne bom šla tečt, dež je pač višja sila in temu se moramo prilagoditi, kajne?) Pa lep pozdrav MAJAA

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

7. sep 2006 11:59

Maja, zakaj pa sploh tečeš na štadionu? mufin

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. sep 2006 12:37

Maja, zaboga, teči POČASNEJE!!!! To ti bojo povsod rekli, da moraš tečt tako hitro, da se zraven lahko normalno pogovarjaš! Tako tečeš v oksidativnem cilu, kjer se tudi v večjem % porabljajo maščobe in se človek manj zmatra! Pa naredi par krogov na štadionu, potem pa pojdite tečt še mal kam drugam, recimo do štadiona in nazajgrede nazaj domov... Bo prej minilo... Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. sep 2006 14:06

Maj, nisi edina, jaz sem in jih še vedno - sovražim laufanje po stadionu. Nikoli nisem bila kratkoprogašica, pri meni je bil aktualen kros - čez drn in strn. Če so pa krogi, sem pa čisto blesava, to sem počela, ko sem stanovala na Kodeljevem. Trapa, namesto da bi šla na Golovec. Zdaj sem pa zraven Žal in grem po PST in po poljskih poteh. Še boljšo traso imam doma, ko tečem vzdolž Idrijce do Divjega jezera ali pa še naprej po stezi. Letos sem si omislila superge za grob teren in mi ni žal. Kupila sem si pa še tiste z Goretex membrano. Tako da grem lahko, tudi če je mokro. Loni Makaroni

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

8. sep 2006 8:25

Jaz tečem že tako počasi, da počasneje ne bi mogla.Ob mojem teku se lahko komot malo hitreje hodi.Zakaj sem pa tako zadihana pa nevem, tud pulz imam hitro nad 160, po pol kroga. Mislim, da je krivo to, ker sem čist brez kondicije za tečt, samo pol mi pa ni jasno, zakaj sem na orbiju lahko po eno uro, čeprav tud vsa prešvicana, zadihana pa ne tako grozno, sam je drugač ne vem kako bi to opisala. Na štadionu pa tečem zato, da vsaj malo vem koliko sem pretekla, ker če bi tekla na prostem bi kmalu odnehala in vse več hodila, ker ne bi imela orientacije, koliko sploh tečem in bi se mi že po 200 m zdelo, da sem pretekla pol km in da lahko že malo hodim.Na štadionu pa zaenkrat 1 krog hodim in en krog tečem in to ponovim 5x. lp MAJAA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti