A ste za rekreacijo...?

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

26. sep 2006 9:31

smrketa je napisal/a:
Uuuuuuuuuu! Jaz pa zanj definitivno ne bom zrela v pol leta! Tak da, Mufin, ti si malo naravnega talenta, kaj?
Daleč od tega Problem pri večini je, da mislijo, da ne zmorejo, kar pa ni res. Je pa res, da se je treba malo potruditi in brez švica (pa malo bolečih nog) ne gre.
smrketa je napisal/a:
Ker vam rečem: če lahko jaz, lahko vsak!
Samo s takim načinom razmišljanja naprej, pa ti bo uspelo mufin

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. sep 2006 9:58

asja in smrketa, mufin ima prav, hehe:) jaz nisem nikoli prej rekreativno tekla (samo za busi:) in sem trenirala točno 1 mesec do malega maratona, potem dva meseca nič in potem 2 meseca treninga za veliki maraton, tako malo za vzpodbudo. Pa sem bila vedno zadnja na šolskih tekih, nisem mela ne motivacije niti se mi nikoli ni zdelo, da bi bila kaj talentirana za tek, pa kar gre, hehe:) piščanec, imela sem hudo astmo, bila sem kar nekajkrat v bolnici zato in so mi celo prepovedali šport in moja pljuča tudi niso najbolj navdušena nad mrzlim zrakom, pa se vse da, če se hoče:) Samo ne se sekirat. Napaka je, da ko ljudi začne malo dušit, se kar ustavijo in jih panika zagrabi, pa to ni nič takega, da se ne bi dalo čez prit:) Ne mislit na to, malo zmanjšaj tempo, meni pomaga, če vdihnem 2x po malo (na en korak z desno nogo malo in potem na drugega z levo do konca, potem pa izdih naslednja dva koraka, eč si predstavljaš) ne vem, če bo tebi pomagalo, ampak vsekakor imej v glavi, da se da in to, da je pozimi bolj zoprno laufat (vsem) ni nič novega, samo navadit se je treba, da se zato ne smilimo sami sebi... jaz sicer zdaj ne tečem, ker imam drugega športa dovolj, ker sem pretekla maraton, za kar sem bila prepričana, da ni v mojem dosegu in ker ne maram teka, ker mi je dologčasen. Vem pa, da eč bo pa treba odtečt kakih 5 km, jih bom pa odtekla. če bo nujno pa tudi 10, hehe:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. sep 2006 10:03

smrketa, se da v pol leta natrenirat, kar verjemi mi, samo ne se družit z ljudmi, ki rekreirajo samo jezik, nog in uma pa ne. Tako sem imela jaz poln kufr skupine Američanov, ki so (kao) trenirali za maraton v Pragi. pa sem jim rekla, da za to pa res ne rabiš kaj ekstra pretiravat, še posebej za polovičnega. Sicer sem že mislila, da sem kako preveč zinila, jaz običajno pretečem med 5 in 6 km. ampak če gre za polmaraton, pa pretečem tudi tistega, kak mesec prej začnem podaljševati tek, pa je. In sem jim dokazala, da ob rednit elesni vadbi ne rabiš še nevem kakšne posebne priprave. Veliko je v glavi, torej si začneš dopovedovati, da zmoreš. In rezultati so vidni kmalu. Pa še nekaj je, za dokazovanje samemu sebi ne rabiš nobenih priznanj in pokalov, jaz še nikoli nisem tekla na nobenem uradnem maratonu, samo na Poletovih dobrodelnih tekih. Saj poznaš tisti pregovor; kjer je volja, tam je pot. superge na noge in gremo. Kar se pa laufanja in teme tiče, sem enostavno začela teči proti večeru. Glede na to, da sem jutranji človek, sem rabila skoraj dva tedna, da sem se navadila, ampak gre. Loni Makaroni

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

26. sep 2006 10:31

Astma ni izgovor, da se človek ne bi rekreiral. Svetovna rekorderka v maratonu Paula Radcliff ima kronično astmo In če pogledaš malo na Tekaški forum, se tudi tam najde kar nekaj tekačev z astmo. mufin

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. sep 2006 14:41

moja najljubša rekreacija pa je bila hoja. Znala sem prehoditi različne razdalje, vendar sedaj zaradi terapije, ki je posledica moje bolezni, tega več ne smem. Edino, kar mi je dovoljeno, je plavanje. To pa ni vedno mogoče, zaradi bazena in časa. Tako mi preostane kot oblika rekreacije štrikanje in čvekanje na forumu. Pa lep pozdrav. Kyara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. sep 2006 15:03

hehe, muffin, res je! Pa Marko Baloh tudi, je še večji norec:) na tekaški forum sem šla enkrat pogledat, sem hotela najt plan treninga za maraton, pa me ni potegnil (mislim forum, plan je bil očitno ok, hehe:) čeprav sem ga seveda malo priredila, kot vse recepte:) Ponoči se tudi da komot teči, jaz sem večinoma tekla ponoči, ker prej nisem mela časa ali se mi pa ni dalo spravit, hehe:) Nisem niti tekla z nobeno lučjo, ker itak zelo slabo vidim, tako da sem navajena, da ne vidim, kaj je pod nogoami, me tema niti ni pretirano ovirala... kyara, plavanje je suuuuper! Meni je eden od najnajnajljubših športov! jaz ti priporočam, da se vpišeš v kak plavalni tečaj, potem imaš treninge večkrat na teden, vedno ob določeni uri in potem greš - in se tudi nekaj naučiš, boš videla, kako boš presenečena nad sabo! Jaz rajši preplavam 3 km kot jih pretečem, čisto resno! Tudi ko sem trenirala za maraton sem isto mislila, hehe:) Veri

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

26. sep 2006 15:51

midve s sestro sva šli pa po juliju prvič prejšno nedeljo na en hrib. bilo je sončno, vendar kar sveže, precej drugače, kot julija. rezultau:boleče grlo, kihanje, smrkanje, polni sinusi in pritisk v čelu,..mislim, da je za tako stanje krivo ravno ne prveč toplo vreme.in zdaj me zanima, kako je možno kar pravi MUFIN, da sta jesen in zima nalepši čaš za tek???? Meni se pa zdi, da je ravno takrat nqajvečja možnost za staknit kakšno gripo ali prehlad (vsi zadihani, prešvicani, mokri, vdihujemo mrzel zrak v pregreta pljuča). Mogoče pa jaz narobe diham (noter in ven skozi usta). MAJAA

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

26. sep 2006 16:01

Pa zdaj je še vroče Če se primerno oblečeš (ne bombaž, ampak tekstil, ki odvaja vlago s kože, pa več tanjših plasti) je verjetnost, da se boš prehladil precej majhna. Mislim, da je večji problem, da se preveč oblečemo - če tečeš te je mogoče na začetku malo hladno, ampak čez 15 minut pa več ne - in potem nas je vroče in se začnemo slačiti. Tako pa te hitro "potegne", še posebej, če si moker. mufin

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

26. sep 2006 16:22

jaz sem imela oblečeno samo eno bombažno mikico, trenirko sem oblekla šele ko sem že bila na vrhu in sem že počivala,nakar me je začelo zebsti, v glavnem, danes sem prehlajena (kiham, kašljam,...), tako, da mene če ne bo res toplo ne bodo videli zunaj. MAJAA

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

26. sep 2006 17:36

Majaa, zraven bi morala imeti suho majčko, da bi se na vrhu preoblekla! Ni slabšega kot da se mokre cunje hladijo na tebi, ni nič čudno, da smrkaš zdaj. Jaz sem lani hodila v hribe do prvega zaresnega snega. Vedno sem se prešvicala in vedno sem se na vrhu preoblekla v suho majčko, zraven pa sem imela še pulover in vetrovko, da me ni zazeblo, ko sem mlatila sendvič ... Tako da to, da je bolj hladno zunaj in da prešvicani dihamo hladen zrak, po moje ni problem. Problem je potem, ko se ustavimo in se mokre cunje sušijo na nas - od tu pa do prehlada res ni daleč. Zato pa: preoblečt, toplo oblečt povrhu in to je to! Aja: jaz govorim o hoji v hribe ... smrketa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti