Opozorilo: mnenja pri receptih

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. avg 2006 16:26

Sigurno ni prebral, saj verjetno ne bere non stop kaj pišemo. jade

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. avg 2006 16:59

Joj punce kako ste zahtevne, kaj pa če je ostal brez radirke? Anamarija

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

25. okt 2006 13:39

Pogosto se pri receptih zastavljajo vprašanja kot so: za koliko oseb, koliko kosov, kako velik pekač ali posoda, koliko časa se peče ali kuha in pri kakšni temperaturi ….. Skratka, veliko pomembnih in potrebnih podatkov, ki se jih pogosto ne navaja. Predlagam, da se doda rubriko o obveznih podatkih pri receptu. Nimam ideje, kako natančno to izpeljati za različne tipe jedi, da bo lepo in koristno. Upam, da bo pa kakšna druga kuharica ali kuhar dopolnil idejo.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

6. nov 2006 14:43

Nobenega odgovora, nobenega mnenja ali ideje …. nič, nič in nič pozitivnega. Ko je treba nergati, pljuvati in kritizirati, pa je pripravljenost na višku.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. nov 2006 14:48

Saj pa je rubrika, za količino: koliko oseb (pa pač vpišemo za kakšen pekač ali koliko litrski pisker). Pa tudi sicer je v večini receptov napisano, koliko časa in na kolikšni temperaturi se stvar peče. Ponekod pa to res manjka podrobneje razloženo, kar predvsem mlajšim povzroča problem, s tem se strinjam... Mamamia mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. nov 2006 14:49

Rdkapica, nimam pojma, kako to tehnično izvesti, se pa 100% strinjam s tabo. Meni so podatki o številu oseb in velikosti pekača itd. absolutno osnovni in se mi zdi, da bi takšni recepti precej pridobili na vrednosti. Da podvajanja receptov niti ne omenjam... strelka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. nov 2006 15:31

Punce, saj več ali manj je zapisano za koliko oseb je, ali velikost pekača. Ni pa lahko napisati za koliko oseb je ta jed, ker eni jemo ogromno eni pa malo ali mnogo manj. V mojih recepti vedno navajam število oseb, odločila pa sem se, da ne bom več v izogib neumestnih komentarjev, ker ni realen podatek, glede nato, da mi smo "magnoni". To pomeni, kar mi štirje pojemo, bi zadostovalo za 10 in še več ljudi. lp Anamarija P.s. Se mi je že zgodilo, da sem delala po receptu za štiri osebe, pa nam je bilo premalo. No, saj zdaj pa naredim dva pladnja, se pravi za osem oseb in je ravno prav za nas. Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 06. nov 2006 15:44:13

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. nov 2006 15:41

Pri nas je vsake zelenjavne jedi premalo, četudi piše za 4 osebe, že vem, da je treba količino povečati vsaj za tretjino. Loni Makaroni

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

6. nov 2006 15:53

No, meni se ne zdi ta ideja tako slaba. Mogoče bi se pri rubriki dodajanja receptov odprl opomnik, ki bi te vodil po rubrikah, kaj vse je potrebno napisati. Od posode, velikosti, temperature kuhanja, pečenja, čas kuhanja ali pečenja, sestavine, na ka je še posebej potrebno biti pozoren in še kaj. Tudi jaz sem na začetku kuhanja imela velike težave in sem velikokrat izpadla neumno, ko sem kje kaj spraševala. Pa je bilo drugim tako vse jasno, jaz pa ... Sedaj, po toliko letih kuhanja pa rabim včasih samo idejo, pa že kuham! zvezdica55

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. feb 2007 17:45

Kar sem bom napisala svoje mnenje. Danes nas je miia presenetila s sirovo ploščo, včeraj z narezkom, ne vem kaj je s tem narobe, nekatere je to zelo zmotilo. Jaz nimam nič proti. Če bom pač kdaj delala ploščo, bom poslala še svojo sliko. Obstajajo še drugi prispevkii v bazi, kot npr. pecivo za poroko, praznično, zbrano p., gosposki narezek ( to mi je prišlo na misel ) in se mi zdijo zelo dobrodošli, prav tako ljubezenski recept, pa bi človek rekel, da ima še manj veze s piskri. katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti