Voda

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

6. maj 2002 16:51

našo vodo kontrolira zavod za zdravstveno varstvo in večkrat v vodi najdi nedovoljene bakterije fekalnega izvora.....tako da niti ni smiselno jemati vzorce (ali pač)...bolj me zanima, kakšne filtrirne napreve bi vi montirali, kako se te naprave imenujejo, da se bom lahko konzultiral z odgovornimi ljudmi..... hvala za odgovor.......... Herman Teron

neznan uporabnik

6. maj 2002 21:31

Pozdravljen ! Če so v vodi največji problem bakterije fekalnega izvora vam priporočam filtracijski sistem PRO-US4 S200 . To je filter kateri je primeren za montažo v gospodinjstvih kjer pridobivajo vodo iz kapnic , vodnjakov , raznih izvirov , zajetij , oz. kjer so vode bakteriološko oporečne . Centralni filter deluje tako kot ostali filtri Proactive , katere sem opisal na prejšnjih straneh , s to razliko , da PRO-US4 S200 ima še keramični filtracijski medij , kateri mehansko odstrani bakterije . Voda potuje skozi pore velikosti 0.45 mikrona šele nato gre skozi filtracijski medij KDF in skozi aktivno oglje kjer se odstranijo težke kovine , pesticidi , slab vonj , detergenti in na stotine drugih kontaminantov . Takšen filtracijski sistem je najracionalnejša rešitev saj potrebuje zelo malo vzdrževanja : Centralni filter deluje brez vzdrževanja 3 leta , le Keramični vložek je potrebno sčetkati pod tekočo vodo ( po potrebi ) enkrat letno . Cel sistem z montažo kjekoli v sloveniji stane 90.000 sit + DDV in je tri leta v garanciji . Lahko bi se tudi odločili za drugačen sistem , recimo Reversno osmozo , to je sistem ki deluje tako , da potiska vodo skozi polpropustno membrano in tako odstrani iz vode praktično vse , tudi minerale . Takšen filter stane stane enkrat več in potrebuje letno vzdrževanje (cca 20.000 sit ) . Ali pa UV sterilizator - ta zadeva je odlična ampak uničuje le bakterije , tako , da ga je potrebno montirati skupaj z filtrom kot je PRO-US4 S200 . UV sterilizator v tem primeru nadomesti keramičen filtracijski medij . Vsako leto je potrebno menjati žarnico (cca. 100 $ ) . UV tehnologija bi bolj prišla v poštev če bi se odločili sanirati " vodovod " . Mislim , da je najbolj optimalna rešitev za takšen problem PRO-US4 S200 . Lep pozdrav , Hakim

neznan uporabnik

7. maj 2002 7:18

Hej, Hakim, jaz imam taki filter z Reversno osmozo. Malo si me zmedel, ko si napisal, da odstrani iz vode tudi minerale. A potem je ta voda, ki jo pijem, nikakva. Mislim, ali je potem sicer čista, vendar ni zdrava, kot i človek pričakoval?? Pa saj si nekoč že zapisal, da je menda to kot destilirana voda? Ali mi lahko poveš, ali je potem dobro ali slabo, da imam tak filter (filtrira kapnico)? larisa

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

7. maj 2002 20:12

kapnica itak ne vsebuje nobenih mineralov,saj ne teče skozi plasti zemlje, kamenje itd.....in zato ne vsebuje mineralov.....kapnica je v bistvu mehka voda.... Hakim, povejte mi za kakšen vodovod zadostuje tale filter za 100.000.00 sit.....za kako velik rezervar..... Herman Teron

neznan uporabnik

7. maj 2002 23:09

Larisa , kot sem že povedal vaš filter dobro očisti vodo le izkoristek je zelo slab : Skozi polpropustno membrano potisne samo 5 % vode katero uporabite za pitje in kuhanje , ostalih 95 % pa gre s kontaminanti v odtok ! Hetero , omenjeni filter za cca.100.000 sit montiramo pod pult v kuhinji in zadostuje za eno gospodinjstvo - posebna pipa za pitno vodo in vodo za pripravo hrane ! Filter montiramo " inline " , sposoben je prečistiti 134.000 litrov vode oz. je aktiven 3 leta . Če potrebujete filter za vodovod bi moral vedeti nekaj podatkov . ( max. pretok vode , dimenzije cevi , pritisk ,...) Hakim

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

8. maj 2002 9:40

g.Hakim ! Zgoraj nekje ste omenili, da bi vi prišli in brezpačno testirali vodo....jaz pa vas sprašujem, ali bi vi prišli,izmerili pretok vode in vse kar je potrebno in pripravili pradračun za skupno filtrirano napravo na zajetju vode-na rezervarju, tako da bi vsi prebivalci, ki se napajojo na tem zajetju imeli dobro pitno vodo.....mimogrede pa mi še povejte, koliko približno bi znašali vsi stroški takše filtracije vodovoda, da jaz našim v krajevni skupnosti to malo v naprej omenim..... Herman Teron

neznan uporabnik

8. maj 2002 13:39

Pozdravljen ! Težko govorim o cenah nekega sistema na pamet . Res bi bilo potrebno prej videt obstoječe zajetje ,.... Mislim , da je najbolje da se dogovorimo za obisk ! Pokličite me - 041 739 094 . Lep pozdrav ! Hakim

neznan uporabnik

22. maj 2002 19:40

G. Teron , Kaj bomo napravili te meritve ? - so brezplačne ( mogoče vam lahko rešimo problem ) Testiranje in predračun sta brezplačna in nista obvezujoča ! Lep pozdrav ! Hakim Hakim

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. maj 2002 22:25

Hakim, prebrala sem vase poste, pa mi nekatere stvari se vedno niso jasne. 1) Zakaj destilirana voda ni dobra? 2) Kaksna je razlika med destilirano vodo in vodo ocisceno z reverzno osmozo? 3) Kaj je KDF in kako deluje. Lep pozdrav, Rebecca Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 23. maj 2002 00:56:44

neznan uporabnik

23. maj 2002 7:13

Jaz pa še enkrat sprašujem isto, ker z odgovorom nisem bila zadovoljna: torej, ali je voda, ki je prečiščena skozi filtre z reversno osmozo, dobra voda. Ali je zdrava (vem da ni onesnažena), toda ali lahko rečemo, da pijemo vodo, ki je zdrava. Ali sploh ima kaj dobrega v sebi. Ali je samo voda kot tekočina. Brez vrednosti. Monterji so nam razlagali nekaj v zvezi s petimi kristali....pa ne vem, kaj bi to bilo. larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti