Voda

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. maj 2005 18:40

Pa ko bi bila vsaj najcenejša! Tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. maj 2005 18:51

ZA Maribor vem, da pijemo dokaj dobro vodo, tudi klorirajo je ne več. Podatke o kakovosti vode pa imajo na vsakem Zavodu za zdravstveno varstvo, saj v teh ustanovah,kolikor mi je znano, redno kontrolirajo kakovost oziroma morebitno onesnaženje pitne vode. Ustekleničene vode pa so zgodba zase. Leto ali dve nazaj je en hravški časopis pisal o ugotovitvah neke raziskave, od kod po svetu naenkrat toliko vode v plastenkah (šlo je za mednarodno raziskavo, ne hrvaško). Rezultat je bil sila zanimiv: proizvajalci plastične embalaže so glavni generator vse več pijač, predvsem pa vode, v plastenkah. Delež vode v ceni je namreč minimalen, tudi morebitna koncesija državi ni tako velik strošek, embalaža - ta pa ja. Če koga zanima bolj podrobno, članek je bil objavljen v časopisu Feral Tribune, izhaja v Splitu, imajo tudi svojo internetno stran, vendar je ne vem na pamet. Pozdrav, Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. maj 2005 18:51

Aja, to sem pozabila dodat: mi na Štajerskem že vemo, zakaj nam je bližje vino kot voda... mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti