Ledena krema brez jajc

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

tema odprta - 16. avg 2006 17:01 | ogledi: 8.157 | odgovori: 6

Živijo!

Je že kdo delal "ledeno" čokoladno kremo za torto brez jajc? Uporabila bi smetano, želatino in jedilno čokolado, pa me muči razmerje med sestavinami, da ne bi bilo vse skupaj pretrdo ali pa pretekoče...

Svetujte. Hvala.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. avg 2006 21:27

Naredi pariško kremo, razmerje: 20 dag jedilne čokolade, 500 ml sladke smetane (zelo gosta je od Lj. mlekarn). Ko kremo zmiksaš, dodaj po receptu na vrečki pripravljeno želatino. Večka bi morala biti čez glavo zadosti. Sem v soboto naredila tako kremo, pa še banane sem dodala, zmiksane in na koščke narezane, pa je bilo kar gosto, pa sem dodala manj kot eno želatino. rimljanka

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

16. avg 2006 21:39

Super! Hvala. A ni pariška krema brez želatine? Bi mi, prosim, opisala cel postopek? nat75

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. avg 2006 21:54

Smetano daš v kozico, vanjo nalomiš čokolado, mešaš na majhnem ognju, da se čokolada stopi. Ohladiš in pustiš nekaj ur na hladnem (v hladilniku) - jaz običajno pustim čez noč. Zmiksaš. pa pazoiš, ker je krema zmiksana praktično takoj, po manj kot minuti miksanja. Če želiš tršo kremo, jo lahko ušvrstiš z želatino, kot sem opisala. Želatino stresi v kovinsko posodico, dodaj nelkaj žlic vode, premešaj in pusti 10 minut, da nabrekne. Potem segrevaj, previdno in mešaj, da se utekočini, vendar naj ostane mlačna. Tekoči primešaj žlico ali dve pariške kreme, potem pa dobljeno vmešaj v pariško kremo. Moralo bi uspeti. rimljanka

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

19. avg 2006 18:33

Na pomoč! Delala po navodilu. Smetana s čokolado je stala ves dan, no, res ne ves čas v hladilniku. Miksala več kot minuto, pa se ne strdi! ne bi rada naredila čokomasla. kaj naj naredim? Če kar taki, tekoči, dodam želatino, mislite, da bo OK? Za nekaj časa sem sicer dala v zamrzovalnik, da se bolj ohladi, ampak ne vem, če bo uspelo. hvala nat75

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

19. avg 2006 21:21

Sem ugotovila. Premalo sem ohladila. No, potem mi je pomagal zamrzovalnik in se je krema zmiksala. Ni povsem gladka (začetek delanja masla), je pa kljub temu uporabna. Čokoladno vaniljeva torta brez jajc je torej uspela. nat75

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. avg 2006 0:08

Če delaš v razmerju 1:1 ti sploh ni treba miksati. Krema postane v hladilniku tako zelo gosta, da jo moraš pred mazanjem ali brizganjem celo malo pogreti da se z njo lepo dela. Sicer pa je te zadeve lepo opisal mojster Goljat v eni izmed lanskih revij Dober tek. Pojdi v knjižnico in malo pobrskaj. se splača. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti