Kuhano vino

neznan uporabnik

tema odprta - 3. dec 2001 12:28 | ogledi: 12.486 | odgovori: 9

zunaj je že mraz in sneg. kuhano vino pa pogreje došo in telo. kako ga skuhate pri vas?

na zdravje

geslo

neznan uporabnik

3. dec 2001 12:41

JA, takoj ko zavre odstaviš, še prej pa vmešaš sladkor in dodaš klinčke ali ciimet (pa ne mleti). larisa

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

3. dec 2001 14:25

V trgovinah na polici z začimbami sem videla da se dobijo vrečke začimb za kuhano vino.Jaz jih sicer še nisem probala, predvidevam pa da vsebujejo vse sestavine ki se dajo v kuhano vino, zraven pa tudi piše kako narediti. Renata Košir

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

3. dec 2001 16:35

Živjo! Pri nas doma kuhanega vina nikoli ne zavremo, ker se baje pri vretju "uniči" alkohol. Pa ne me narobe razumeti - kuhanega vina ne pijemo z namenom, da bi se ga nažingali. Pa še to; nekateri vanj dodajajo vodo. Ne vem zakaj!? LP, Ana Ana Ledinek

neznan uporabnik

4. dec 2001 7:05

Ja, Veverica, saj zgoraj sem hotela povedat, da ga grejemo tako dolgo, da se naredi prvi "val" (se pravi da ravno ko hoče zavreti, odstavimo). Sigurno pa ga ne samo segrejemo - mora bit tik pred zdajci. larisa

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

4. dec 2001 12:37

Če vino vre, alkohol izhlapi, zelo enostavno. Vsekakor se pijača ne bo pokvarila, če bo malo zavrela. Vodo dodajamo iz zelo enostavnega razloga (jaz običajno dam tretjino vode), ker je dobro vino z veliko začimbami enostavno premočnega okusa, pa še raje ga spijem dva kozarca kot enega. Sicer pa poleg običajnih začimb (cimet, klinčki, limonina lupinica) v vinu pregrejemo še lovorov list, kardamom, brinove jagode, ingver ipd. Splača se eksperimentirati. Malan Štrbenc

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. dec 2001 21:53

V nekem lokalu sem probala kuhano vino z začimbami iz vrečke ( namočiš v vroče vino, kot vrečko za čaj) ampak TO NI TO! Doma v vino dodam malo vode, sladkam, dodam cimet ( najbolje je če kar v skorji), klinčke, limono (narezano na kolobarčke). Ne zavrem, temveč le močno segrejem! Največkrat pripravim kuhano vino iz belega vina, vendar se zelo dobro obnese tudi rdeče! Poskusite! Lp! Anča

neznan uporabnik

5. dec 2001 19:28

Dobijo se vrečice z imenom Mešanica začimb za kuhano vino od Kotanyja. To streseš v vino, ko kuhaš. To niso filter vrečice - tako kot za čaj. Beti

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. dec 2001 19:49

Ja tudi filter vrečice kot za čaj obstajajo in jih samo namočiš v vroče vino! Meni osebno res niso bog ve kaj! Anča

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

13. dec 2001 20:45

Zelo dober recept za kuhano vino je med recepti od Marinke Pecjak. Ze veckrat preizkusen in se dobro obnese. Peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti