Aparat za peko kruha

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

3. jan 2008 9:45

Najlepša hvala! Preiskusim zgornji recept in poročam! Še enkrat - hvala! Lep pozdrav! Moycaa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. jan 2008 22:41

Sem preiskusila recept, ki ga je napisala aki - in uspelo je!!! Jutri poiskusim dodati malo polnozrnate moke. Ali je potrebno dodati kaj več tekočine (malenkost)? Lep večer! Moycaa

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. jan 2008 0:55

Vedno dam enako količino tekočin, pa če dodam semena ali ne, potem pa malo uč vržem not.

Redkogdaj se zgodi da moram kaj korigirat. Če boš delala na zamik, ti pa priporočam, da izvedeš le po točno preverjeni varianti.

Aki

Majcika  

član od: 21.1.2008

sporočila: 14

21. jan 2008 9:55

Pozdravljeni! Že nekaj časa redno prebiram ta forum. Nikoli izčrpana tema, avtomat za peko kruha, ter mnenja vseh vas, sta botrovali k temu, da sem postala lastnica aparata za peko kruha Severin, ki je trenutno v akciji v Sparu. Včeraj sem spekla svoj prvi kruh. Le-ta je uspel kljub zajetnemu deležu polnozrnate moke. No, priznati moram, da sem pred peko prebrala skoraj polovico strani, napisanih na to temo. Vaši nasveti so mi bili zelo v pomoč. Hvala. Recept: 0,5 l vode 500 g polnozrnate moke 200 g bele moke (uporabila sem moko Farina) 1,25 žličke soli 1,5 žličke sladkorja vrečka suhega kvasa 2 žlički mletega lanenega semena 2 žlici sončničnega semena Vsem, ki se še odločate za nakup kruhomata, sporočam, da ne oklevajte. Ne bo vam žal. Uspešno peko želim. Lp, Maja

Bubble  

član od: 24.1.2008

sporočila: 1

25. jan 2008 12:27

Hojla! Zanima me, če je že kdo od vas v pekaču za kruh spekel BREZGLUTENSKI KRUH. Sama imam namreč celiakijo, pa se kar malce matram in iščem pravo kombinacijo sestavin in program za peko. Imam Moulinex-ov aparat, ki sicer ima program za peko brezglutenskega kruha...vendar pa stvar ni tako rožnata kot sem mislila, da bo... Za vse nasvete vam bom zelo hvaležna! LP Bubble

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2008 13:02

Pri nas sta dušico spustila že dva Kenyja. Trenutno si pomagam tako, da mi testo zamesi multipraktik, do konca meseca pa bomo nabavili že tretji apatar. Zopet me mami Kenwood ki je v srednjem cenovnem razredu, h krati pa je poplava aparatov na tržišču že taka, da sem tudi kar malo v dilemi katerega bi si privoščili. lp Vesna

presta77  

član od: 21.9.2007

sporočila: 86

25. jan 2008 17:34

Ojla! Spekla bi kruh v novem aparatu, ki sem ga dobila, pa ne vem kako naj se lotim zadeve. Imam mešanico za fine pekovske izdelke, kupljeno v SPARU. Pripravljena zmes za Pšenični beli kruh in pecivo. Gor piše tudi, da je primerno tudi za uporabo v avtomatu za peko kruha, ter da vsebuje tudi kvas. Delala sem že "normalni" kruh,se pravi sem ga spekla v pečici prav iz te moke in mi je ratalo. Zdej pa nimam pojma kaj naj dam noter in v kakšnih količinah. Prosim za pomoč!!!!! Aja! Pa aparat je MATRIX APK089, velikost hlebca od 900-1350g, dvojni nastavek za gnetenje, lp presta77 presta77

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2008 18:28

Dodaj le tekočino na dno aparata in na vrh vsuj moko. Nastavi željeni program in počakaj da aparat oddela svoje. Pa še to, za pol kg moke rabiš 330 mll tekočine. lp Vesna

presta77  

član od: 21.9.2007

sporočila: 86

25. jan 2008 18:36

Reca,hvala!!! Vse sm naštimala, zdej pa nč ne dela Pa bi mogu neki ropotat vsaj , če druzga ne. Ko sem ga prej pomila in sprobala na 10 minut na samo pečenje, pa še enkrat pomila (tko piše da nardiš pred prvo uporabo), se je fajn ven kadilo in blo vroče, ropotalo pa ni nč. Kolegica pravi da njen začne takoj gnetit in ropotat. Le kaj je narobe Še enkrat hvala in lp presta77

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2008 18:52

Preberi navodila in se ravnaj po mjih. Upam tudi, da si gnetilko namestila na aparat. Če je nisi, potem ropota, gnete pa seveda ne. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti