Aparat za peko kruha

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

30. okt 2007 13:16

Aja, da napišem še najnovejši recept za kruh v tem aparatu: Na dno zlijem: 180 g navadnega jogurta 200 ml vode 2 žlici olja 2 majhni merici soli na to stresem: 100 g bele moke tip 400 100 g ostre bele moke 100 g moke tip 850 300 g moke tip 500 na vrhu rahlo naredim vdolbino in vanjo dam: 1 majhno merico sladkorja 10 g svežega kvasa Nastavim program hitro (lahko bi tudi na "normal", če ne bi vsi čakali okoli, kdaj bo pečeno ) stopnja zapečenosti - temno in voila!..:)) Lep dan vsem, Mojca ..... .. Sporočilo je spremenil(a) Mojca2007 dne 30. okt 2007 13:23:36 Sporočilo je spremenil(a) Mojca2007 dne 30. okt 2007 13:26:59

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

30. okt 2007 13:21

SE zgodi.. Sem pa glede na navodila aparata ugotovila, da mora biti sobna temperatura za pripravo testa za kruh okrog 25 stopinj celzija. Nič čudnega, da mi ročno zamešan nikoli ni uspel - imam hladne roke, v dnevnih prostorih pa temperaturo od 19 do 20 stopinj. Bem, dobro da je tu aparat.... .... .. "..kdor večkra provira, sigurno profitira!..:))).." Sporočilo je spremenil(a) Mojca2007 dne 30. okt 2007 13:26:21

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

19. nov 2007 22:28

Končno sem se ojunačila in si sposodila od sosede kruhomat. Sedaj kar naprej pečem različne kruhe in moram priznati, da mi kar uspeva. Seveda pa se vam moram najlepše zahvaliti, saj mi brez vaših nasvetov gotovo nebi šlo tako dobro in tudi opogumila se najbrž nebi. Kupila sem tudi Hoferjeve mešanice, delala po receptu, a mi ni uspel, saj je bil zbit, verjetno zato, ker sem pekla na schnell. Bolj sigurna sem, če mešanice moke delam po svoje, z upoštevanjem vaših nasvetov. Tudi doma so z mojimi izdelki zadovoljni. Ker pa bom vrnila aparat, si želim kupiti svojega. Prosila pa bi vas, ker se še vedno neznam odločiti, čeprav sem tu prebrala veliko strani, ali si naj raje kupim z eno gnetilko ali dvema. Mogoče je to že kje napisano in sem spregledala, zato se vnaprej opravičujem. Hvala Kajcika

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

19. nov 2007 23:26

Moj prvi kruhomat je bil z dvema gnetilkama in moram priznat, da sem malo težje ven dobila kruh in pa dve luknji je imel.

Kruhomati večje zmogljivosti pa verjetno imajo v vsakem primeru dve.

Aki

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

19. nov 2007 23:45

Jaz imam aparat znamke Elta z dvema gnetilkama, pa ga nikoli ni bilo problem dobit ven. Tisti dve luknjici pa me prav nič ne motita.Tudi Hoferjeve mešanice so vedno lepo uspele, je pa res, da jih nikdar nisem pekla po hitrem programu. v glavnem, odkar imam to mašinco, ne kupujem več kruha. petkica

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 6:20

Mi redno pečemo kruh v kruhomatu in veliko bolj všeč mi je z dvema gnetilkama,sestra ima samo eno pa je tudi zadovoljna,samo je za pol manjši.Če delaš v njem marmelado je narediš enkrat več v posodi z dvema,in malo prej končaš anaeva

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

20. nov 2007 11:08

Jaz sem delala kruh iz pripravljene mešanice moke iz lidla, po receptu na vrečki, pa se mi je tudi sesedel in skup zbil. Naslednjič sem ga naredila tako, da sem dala manj vode, to je 330 ml, 250g pripravljene mešanice in 250g bele moke, dodala malo kvasa in soli. Pekla sem na programu za polnozrnati kruh z zamikom. pa je bil čudovit. Po mojem svoje dela polnozrnata moka, ki je bolj težka, pa količina vode v receptu na vrečki je bila prevelika. Imam pa clatronikov kruhomat z dvema gnetilkama. lp menci

mihelich  

član od: 29.10.2003

sporočila: 2

16. dec 2007 20:21

Še moje izkušnje - kruhomat z eno gnetilko in kvadratasto obliko pekača imamo dobra dva meseca in smo pekli okrog 20-krat: 1. vedno pečemo popoldne, ko smo doma, tako da lahko sproti nadziramo gostoto testa; 2. tekočino (ponavadi krompirjevko - vodo od kuhanega olupljenega krompirja) uporabimo vedno mrzlo, iz hladilnika; tako kruh bolj enakomerno vzhaja in se med pečenjem ne sesede; uporabim 300 ml krompirjevke in 20 - 30 ml olja (lahko sončničnega ali olivnega); 3. odličen kruh pride iz 400 g moke za domači krih (T 850) in 100 g polnozrnate moke ali moke iz celega pšeničnega zrna, 2 malih meric soli in 2 velikih meric sladkorja; vse to temeljito zmešam, da se moka prezrači in osveži (po pravilih bi jo moral presejati); 4. kot v navodilih: v posodo daš gnetilko, naliješ tekočine, počasi nasuješ moko (mešanico pod točko 3), na vse skupaj pa nadrobiš (no, ja, res se tak kvas bolj packa) predhodno odtajan kvas: še najbolje nam uspe z navadnim svežim pekovskim kvasom, in sicer kupimo kocke (40 ali 42 g, odvisno od proizvajalca), jih razrežemo na tri enake dele (torej ca. 13 - 14 g ena porcija) in damo v majhni posodici v zamrzovalnik. Za eno peko vzamemo torej eno tretjinko kocke. 5. nastavimo na program za sladek kruh (lahko tudi za polnozrnat), nastavimo velikost štruce (pri nas manjšo) in barvo skorje (najbolj temno) in vključimo. Ponavadi dodamo še 4 jedilne žlice praženih bučnih semen (kupimo v štacuni, ker nimamo domačih), in sicer kar v mešanico moke. Včasih pri prvem gnetenju testa vidimo, da je testo presuho (skoraj razpada, nie oblikuje krogle) in takrat skoraj po kapljicah dodajamo mrzlo tekočino, res samo nekaj ml, da postane kepa lepo enotna in okrogla. Če pa bi bilo tekočine preveč, je treba dodajati še (po malem) moko. Pečen kruh ponavadi še kza kakih 5 minut dopečemo, nato pa takoj vzamemo iz pekača in odstranimo gnetilko, po kakih 10 minutah pa ga zavijemo v platnen prt, da si odpočije. Kruh je odličen, lepo svež, a ne tako rahel, da ne bi mogel nanj česa namazati (kot npr če bi delal z mlekom namesto krompirjevko). Drži tri dni, v hladilniku še dlje. Blaž Mihelič

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

16. dec 2007 20:26

Tudi pri nas imamo clatronica z dvema gnetilkama... ZELO zadovoljni ... Pečem pa ga ponavadi iz srožične moke, seveda smo preiskusili tudi vse hoferjeve, a smo s to najbolj zadovoljni ... kruha sploh ne kupujemo več :) Petya

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

27. dec 2007 13:25

Tudi jaz prosim za pomoč. Božiček mi je prinesel aparat za peko kruha, Clatronic z dvema gnetilkama (št. ne vem, ker sem v službi), pa me zanima če je kje na kulinariki recept, po katerem bi lahko spekla kvašene "kifeljčke", v aparatu pa bi testo samo zamesila in pustila vzhajati. Prosim za čimprejšnjo pomoč, ker aparata še niti nisem vključila in sem na tem področju laik, čeprav sem o tem na teh straneh že nekaj prebrala. Lp Talija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti