Aparat za peko kruha

neznan uporabnik

30. jul 2003 11:58

Solzica včeri sem bil u MEDIAMARKTU u avstriji, pa so meli samo 2 aparata, eden je bil 100 EUR, drugi pa 130 EUR. Danes pa sem bil pri nas u Šparu in sem vidu da majo u AKCIJI CLATRONIC 2605, za 21.000 SIT. Pa mislim, da se kr splača u končni fazi ne bo problem z garancijo itd. Bliskec Sporočilo je spremenil(a) Bliskec dne 30. jul 2003 11:58:39

ks90  

član od: 27.3.2003

sporočila: 8

31. jul 2003 13:30

Že nekaj časa prebiram to stran na forumu in končno sem se tudi sama odločila in kupila ta famozni aparat za peko kruha. Po mukotrpni hoji od trgovine do trgovine sem ga le kupila. Je novejši tip Clatronic do 1300 g, z dvema metlicama. Tortica, pred časom si omenila, da imaš to znamko pekača tudi sama in, da lahko marsikaj svetuješ. Sploh še ne vem kako naj se lotim prve peke zato bi bil vsak tvoj (vaš) nasvet zelooooo dobrodošel. K aparatu so bila sicer priložena navodila in recepti pa vendar vseeno bolj zaupam tvojim (vašim) izkušnjam kot pa navodilom. Za pomoč se lepo zahvaljujem Marjana Marjana Pantar Malec

kemik  

član od: 28.7.2003

sporočila: 1

31. jul 2003 13:42

V Big Bengu imajo kruhopek znamke ELTA, ki stane 15.990 SIT. Po izgledu je podoben SEVERINU. V njem lahko spečete do 1000 g kruha, je 10000W, z enim mešalom in ima 10 programov. Emil Emil Meden

neznan uporabnik

31. jul 2003 13:58

KS90, ne vem, če je ta tip novejši, men se ne zdi, pač pa je VEČJI, zato ima 2 metlici. Tud jst sem ga gledal v HARVEY NORMANU, je bil 22.000 SIT. Ampak je prevelik zame, že ta manjši model k je sam do 1Kg kruha, je velik zame. Vprašal bi pa tudi jst za nasvet, ker sm včeri peku kruh po receptu, za bel kruh in tam piše Pšenična moka durum (semolina), kaj sploh je to. Pa kruh je bil kr dober edin posedel se je po sredini, pa slan ni bil, drugič ga moram solit. Pa bi prosil še za kakšen nasvet in recept. Kaj je dober in kaj ne?? Edin to pa mi ni všeč, pr tem aparatu, ko se kruh peče, cela bajta diši po kruhu, pr men je to mal nerodno, k mam malo stanovanje, bom moral dat aparat na balkon. :) MAM pa še 1 PROŠNJO, namreč nimam vage doma, zraven pekača je pa samo lonček z oznako ml, pa je mal nerodno k ne vem kok moke dat not, a mi lahko kdo pove, koliko je 200 ml moke TIP 400, 200 ml TIP 500 in 200 ml TIP 850, da bom vedu. HVALA! Bliskec Sporočilo je spremenil(a) Bliskec dne 31. jul 2003 14:00:05 Sporočilo je spremenil(a) Bliskec dne 31. jul 2003 16:35:04

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

1. avg 2003 7:50

Bliskec,v zasebno mi sporoči kam ti lahko kopije receptov pošljem, kjer so mere v lončkih. So pa navaodila v nemščini. LP, Solzica

neznan uporabnik

1. avg 2003 8:16

solzica, kar na moj mail h.vonfrik@email.si hvala ti za kopije! :) Upam, da mi bo kdo še povedal kaj je to durum (semolina). Bliskec

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

1. avg 2003 9:05

Če se ne motim je durum vrsta pšenice. Selmolina pa je zdrob (vsaj to so uporabljali angleški kuharji na teveju), vendar je bolj fino mlet (ampak je še vedno bolj grob kot groba moka!). Upam, da sem ti kaj pomagala. :) lp Tina

neznan uporabnik

1. avg 2003 9:57

pokrovka, tam na receptu za kruh piše, da je treba dat noter 150g pšenične moke durum (semolina), pa je v šparu nisem našel, ker niti ne vem, kaka moka je to. Po tem kar si ti napisala, naj bi ble to 2 različne stvari, tko da zdej pa res ne vem. Bliskec

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

1. avg 2003 11:04

nista to dve razlicni stvari. zdrob (semolina) je grobo zmleta pšenica durum. V tvojem primeru je to fini zdrob iz durum pšenice! (verjetno si že opazil, da prodajajo tudi špagete in rezance narejene iz durum moke.) Predlagam ti, da greš po moko na Ljubljansko tržnico. Dvomim, da jo boš dobil v Šparu ali v kateri drugi trgovini. tina

neznan uporabnik

1. avg 2003 19:42

hvala pokrovka, juter šibam takoj tja. :) Bliskec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti