Aparat za peko kruha

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

22. sep 2003 22:21

Asja, imam se eno vprasanje glede kvasa. Kajti 5 dag se mi ga zdi zelo veliko. Koliko je to suhega kvasa (cela vrecka, ali pol)? Zanima me tudi vrstni red dodajanja sestavin. Ali najprej daš/daste moko in potem kvas in šele na koncu tekočino. To se mi zdi čudno samo zato, ker povsod piše, da kvas ne sme priti v stik z vodo? Upam, da ne morim prevec s svojimi vprasanji! Lep pozdrav, Polona

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. sep 2003 23:44

Joj, dobro, da si vprašala! Kvasa dam eno vrečko suhega kvasa (ne vem, koliko je notri). Vrstni red pa je tak, kot sem napisala. Lahko pa poskusiš s suhim, ker ta, ki ga jaz uporabljam (od Dr. Oetkerja), se ne meša z vodo, ampak z moko. Jaz sem 1x probala s svežim kvasom, pa ga stopila v mleku, pa dala malo sladkorja in mokce, da je lepo narastel. Ampak rezultat je bil popolnoma isti. Ko boš nazadnje dodala še olje, čez kakšno minuto poglej, da ni testo presuho ali premokro. Mislim, da je to odvisno od moke. Če je presuho, vlij še malo vode, če pa premokro, dodaj malo moke. Asja

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

23. sep 2003 12:13

Asja! Najlepša hvala za recept. Zdajle sem naredila kruh in izgleda krasen. Očitno smo prej imeli napačen pristop k hitrem programu pri Severinu. Res, še enkrat hvala, hvaležna ti bo celotna naša familija! Lp, Polona polona mohorič

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

23. sep 2003 12:33

Koliko časa traja hiter program pri Severinu? Tanja

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. sep 2003 13:08

Polona! Me veseli, da ti je izgled kruha všeč . Kakšen pa je okus? Kako si ga delala, s suhim ali svežim kvasom? Tanja! Hitri program traja 59 minut. Asja

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

23. sep 2003 15:05

Asja, kruh je krasen. Starši se niso mogli upret in so se ga najedli še pred kosilom seveda sem jim sledila tudi jaz. Notri sem dala 1 vrečko Dr. Oetker kvasa. Res je zelo dober in za moje pojme tudi rahel in zelo okusen! Lp, Polona polona mohorič

majna  

član od: 30.9.2003

sporočila: 17

30. sep 2003 19:59

Pozdravljeni vsi skupaj! Ker ste vsi tako pohvalno pisali o aparatu za peko kruha sem ga danes kupila tudi sama. ELTA BA 120 je 1000W in je v šparu v akciji .Stane samo15900sit.Kruh sw je spekel pred pol ure pa ga že ni več, res je krasen. Imela pa sem eno manjšo težavo : kruha nisem mogla lepo strest iz posode ker se je držal za gnetilne kaveljne in se je kruh mal prelomil ko sem ga dajala iz posode. Gnetilni kaveljni pa tud niso padel venj ker je bil zapečen kruh okoli njih. lep pozdrav Majna majna Sporočilo je spremenil(a) majna dne 01. okt 2003 12:15:53

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

1. okt 2003 9:02

P O M O Č !!!!!! Včeraj zvečer sem prvič naštimala aparat, da speče kruh zjutraj ( program Hitro 1 ura in 59 minut). Sestavine sem dala po priloženem receptu Clatronica za beli kruh. Katastrofa. Zjutraj se je spekla neka gmota, katera je romala v smeti. Namreč aparat ni zamesel testa v celoti nekam na pol in potem ga je takega nevzhajanega tudi spekel. Prosim za preverjen recept katerega ste uporabili za peko z zamikom. S katerim programom ste ga pekli( Normal, Hitro,...). Tanja

majna  

član od: 30.9.2003

sporočila: 17

1. okt 2003 14:29

ima kdo recept za čist navaden bel kruh? majna

ks90  

član od: 27.3.2003

sporočila: 8

1. okt 2003 15:08

Tanja, ne obupaj! Sama imam aparat za peko kruha Clatronik. Tudi jaz sem na začetku mislila, da mi ne bo nikoli uspelo v njem speči dobrega kruha. Sedaj pečem samo na hitrem programu (1.59 ure) in vedno uspe. Največkrat pripravim beli kruh in sicer po receptu: 2.5 dcl mleka 2.5 dcl hladne vode 1,5 čajne žličke soli 1 čajna žlička sladkorja 70 dag moke 1 vrečka suhega kvasa. Če moko mešam ( koruzna, polnozrnata, krušna ipd.) dodam še 1 jušno žlico margarine. Kruh mi vedno uspe in vedno ga zmanjka. Poskusi in sporoči, če ti je uspelo Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti