Aparat za peko kruha

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. apr 2003 10:40

Vprašaj Tortico, ona je meni priporočala Clatronica, čeprav smo na koncu vzeli Severinovega, ker pač Clatronica nisem našla. Sem ga pa seveda zdaj že ugledala na policah. Ma, moram reči, da smo tudi s Severinovim zadovoljni. Na začetku smo delali vse po knjižici, zdaj pa že romajo noter svež kvas, pa malo več moke, malo manj tega in onega. Kruh je vselej malce drugačen. Ta prvi je bil prav hecen na pogled, ker nismo pritisnili tipke za porjavitev in je bil prav svetle barve. LP Loni

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. apr 2003 10:52

Ja, jaz ga seveda imam in mi še zdaleč ni žal, da sem ga kupila. Clatrinica namreč, čeprav je pa res, da je bila ena serija baje zanič, to sem slišala že od parih. Ko so na servisu zamenjali z novim, pa je bilo vse v redu. Se dogaja, a marsikoga to odvrne od nakupa. Sem pa tudi jaz opazila ta nov design, ki je zelo všečen, čeprav je tudi star zelo lep. Odločitev katerega vzeti, ali Severina ali Clatronica pa je na vsamek posamezniku. Loni, če se boš odločila za clatronica se mi kaj javi, lahko kaj svetujem.

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

9. apr 2003 14:56

No, da se jaz dodam svoje mnenje. Moja mami ga je kupila od Severina, v Merkurju je mal manj kot 29.000 sit, dobi se ga pa tudi v Mercatorju. Je pa suuuppppeeeerrrr stvar, samo clovek se potem prevec zredi, ce dobi to zadevo v hiso. Pri nas se je ponavadi namrec pekel tudi po 2-3x na dan. Traja sicer 3 ure od zacetka do konca, vendar je vredno cakanja. Naredi pa vse. V posodo das dobre pol kg moke, zlicko kvasa, soli, sladkorja, deci (ali 2 nisem sigurna) mleka in olja in zapres. Pazis le, da ne zmesas kvasa in tekocine. Pustis in on vse opravi, od mesenja do pecenja. Vmes lahko dodas orescke, rozine, .... Upam, da sem kaj pomagala. Je pa vsekakor vreden svojega denarja. Je pa enkrat na tem forumu, ce se ne motim, nekdo napisal izracun in je tudi mnogo ceneje peci tega doma kot pa ga kupovati. LP Mirjam

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2003 8:37

Saj mi tudi imamo takega od Severina. Zadnjič sva z mamo eksperimentirali; ena runda je šla v Severina, ta druga pa v pečico. Saj dobra sta bila oba, tisti ta Severinov je bil precej bolj rahel. Jaz, ki sem bolj skorjasto bitje, če že jem kruh, gre večinoma za krajčke, sem pristaš tradicionalnega iz krušne peči, peče ga pa naša teta, zdaj je ratala že prava mojstrica za ciabatte - sama skorja. Njam, njam... LP Loni

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

10. apr 2003 12:11

Prosim, kaj so to CIABATTI? Loni, mi lahko posreduješ recept, saj je to očitno nekaj dobrega!

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

13. apr 2003 17:31

Ali je kdo naredil čebulni kruh v aparatu za peko kruha? Kdaj se da čebula not in ali jo je treba prej prepražit? LP Branka Branka Barber

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

14. apr 2003 7:55

Lahko jo dodaš na začetku ali pa malce kasneje ko aparat mesi. Jaz sem jo prej prepražila, sicer ni prave arome.

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

8. jul 2003 15:03

Pozdravljeni! Zanima me ali je komu uspelo speci kruh, da je izbocen (kot na sliki skatle aparata Severin) ali je vedno vsaj malo vbocen. Ce je komu, mi naj prosim tocno opisie recept in potek peke (program...). Drugace sem zadovoljen ampak, tole me pa zares zre. LP, Kolma

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

9. jul 2003 7:11

No, meni skoraj vedno uspe, razen če ne dam preveč kvasa. Takrat ful naraste pol pa se vsede skup. Poskusi torej z malo manj kvasa. Veliko sreče ti želim. LP. Solzica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti