Aparat za peko kruha

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

4. dec 2001 9:32

Hvala za odgovor,gospa Marinka. Pri tem modelu aparata ni bilo v skatlji knjizice z recepti. V knjizici z navodili o delovanju aparata je najvec 7 receptov za pripravo kruha, ki pa so si med seboj zelo podobni...in v nobenem ni omenjeno jajce. Mislim, da si bom morala v kaksni trgovini sposoditi knjizico od prejsnjega modela in jo prefotokopirati. Pozdrav Marta

neznan uporabnik

5. dec 2001 11:30

Pozdravljene dame ! Vedno, ko sem priča debatam o kruhu, pa naj bo to peka ali pa odnos do njega, se mi kar milo stori. V časih po vojni se ni dobilo ničesar, kaj še le, da bi kruh pekli iz te ali one moke. Moka se je dobila itak na bone. Mama je kruh sicer pekla v roru pri štedilniku na drva, pa ni bil bogve kako dober. Roko na srce, vsi smo ga bili veseli, ker je sploh bil in ker je bil naš. Drugače je bilo pri stari mami na kmetih. Tam so imeli pa domačo pšenico, ki je ni bilo prav veliko, vsaj ne toliko za izvoz v mesto. No, ne bom jamral, moram pa povedati, da so imeli odličen kruh, tak nizek in rahel, da se je v ustih kar topil. Recept je večkrat tudi napisala, da bi tudi doma lahko bolje pekli, pa nam ni uspelo, kaj prida. Prvič mrzla in predvsem vlažna klet, prepih, da testo ni moglo vzhajati, glavna pa je bila krušna peč, ki je ni bilo. Spomnim se, kako smo v jugoarmiji pri inženircih na terenu pekli kruh kar v dvesto litrskem sodu zakopanem v zemlju. Vojska je pač vojska, kruh pa je bil vseeno kar v redu. Pa jasno še malo mekane rakije čez. Brez čebule in špeha poleg, pa tudi ne gre. No saj vem, da na tržišče prihajajo razne nove reči, da pa elektrika lahko speče tako dober kruh kot sem ga jedel pri stari mami pred šestdesetimi leti pa ne verjamem. Ne verjamem, pa pika ! Včasih smo bili zadovoljni z malim, amen. Pa brez zamere. Skoraj bi pozabil na piknik. Jernej je izgleda velik zmrzljivec. Jaz pa nisem drage dame. Mraza se ne bojim. Imam rahlo nenavaden predlog, ki pa je čisto izvedljiv. Peka kruha v sodu. Polhajo tudi v mrazu pa se prav lepo zabavajo. Evo, za sod poskrbim jaz, za drva in ostalo se pa še dogovorimo. Kaj pravite? Povabili bomo tudi Jerneja. Murko Franc Sporočilo je spremenil(a) Murko Franc dne 05. dec 2001 11:39:01

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

5. dec 2001 11:47

Jaz bi mogoce pridrvel iz Svice na peko kruha v sodu Henri

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. dec 2001 11:56

FRANCEK, kar nasmehniti sem se mogla vašemu predlogu za pečenje kruha v sodu .Jaz sem za .Sem pa radovedna kaj je to za enega soda.Sicer pa me zanima kaj bo rekel na to naš JERNEJ ,ko je dobil že drugi predlog za naše s rečanje. POZDRAV! MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

5. dec 2001 13:12

Draga prekmurka! Končno se mi je nasmehnila sreča in se bom srečal s slokulinariki. Solza se mi je v kotičku očesa zaiskrila ob prebiranju vašega povabila. Zamisel s sodom je naravnost fantastična. Verjetno je Prekmurje prava lokacija za zakop soda, saj imate tam obilo černozjoma. Sam bi prispeval recept za ohranitev trezne glave čez cel večer, saj prekmurci ne slovite kot pridelovalci odlične vinske kapljice. Preden začnete z uživanjem alkoholne pijače se postavite v stav mirno in v enakomernih požirkih zaužijete cca 0.75-1.0 L jedilnega olja (najbolje bučnega glede na geografsko področje). Film, ki nastane v želodcu, moramo vzdrževati cel večer, da alkohol ne zaide v centalni del želodca. To pomeni, da ne smemo plesati in se naglo sukati. Tako lahko vzdržujemo trezno glavo cel večer, ne glede na količino zaužitega alkohola (vina). Tudi štruca kruha, ki jo bomo spekli ne bo imela zanemarljive vloge v družabnem večeru. Se še pogučamo! Milan Perlič

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

5. dec 2001 13:23

Draga gospa Marinka, milahko, prosim, svetujete se nekaj glede testa v aparatu? Kaksno mora biti na otip? To, da mora biti voljno in mehko, vem, ampak, ali se po 10 min. gnetenja se sme prijemati rok ali ne? Vceraj sem zaradi prijemanja na roke dodala se malo moke, pa se mi je zdelo, da to ne bo OK, zato sem dodala se malo tekocine. Saj bi vas vprasala po mailu, pa mislim, da bo vas nasvet koristil se kakemu uporabniku tega aparata. Sicer pa vam moram povedati, da sem z nakupom zelo zelo zadovoljna. Tudi graham kruh mi je zelo uspel. Lep pozdrav Marta

neznan uporabnik

5. dec 2001 14:16

Pozor ! Predlog je povsem resen. Tako kot bi pekli krompir v žerjavici. To je peka kruha v dvesto literskem kovinskem sodu zakopanem v zemljo. A si predstavljate? Tema, visoke smreke, ogenj, žerjavica, vonj po svežem kruhu, spomini, tiha pesem, divjad. Perliča pa pozivam naj ne peče kruha v sodu smodnika, ga lahko raznese kot tistega minerca, ki je podkuril pod sodom nafte ali pa naj kot moder starostnik pove tudi sam kakšno vojaško izkušnjo, pa četudi bo to sodilo v KulSlo. Vem, kako se lotiti zadeve. Mogoče še letos ? Murko Franc

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. dec 2001 18:39

MILAN POZDRAVLJENI, najprej sem se nasmehnila ,ko sem prebrala, da pravite kako se vam je nasmehnila sreča ....potem sem dobila občutek , da niste povsem pri stvari. Mi se pogovarjamo o peki kruha ,vi pa o PREKMURCIH , PA O VINU PA ,O OLJU.Res je tudi ,da imamo daleč naokrog najboljše bučno olje ,tudi za moj okus je moje vino iz brajd najboljše, ker je brez škropiv pa tudi prekmurski kruh je.Za dobro družbo in za dober žur pa itak ni važno vino ,ampak ljudje sami. Lahko pa tudi "pajamo"kruh ga potem nadrgnemo z česnom in pomažemo z zaseko. Res ,res gospod MILAN ne pecite kruha v sodu smodnika -zna biti nevarno. MARTIKA Marta Vidovič

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. dec 2001 19:18

MILAN IN FRANCEK , UPAM ,DA STA RAZUMELA NAMEN MOJEGA PISANJA! Marta Vidovič

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. dec 2001 11:35

Mislim, da se srečanja z gospodom Murko Francom ne bom udeležil. Če koga zanima zakaj, naj si pa ogleda njegovo "umetnino" v temi "smeškoti". V kolikor bo še tam seveda... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti