Aparat za peko kruha

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

3. dec 2001 10:56

Tudi jaz sem v soboto kupila enak aparat kot Marta in sicer v Maxiju za 25.900.Sem pa potem doma gledala reklamo od Leclerca in so mi rasli rogovi. No ja,kaj bi to. Skratka, prvi test je prestal in moram reči, da je bila prava pojedina.Uporabila se Hanin recept,hvala Hana.Marta,nekaj receptov je tudi v knjižici z navodili in jaz jih bom kar sprobala.Sicer z mojo moko, kar pomeni,da kruh ne bo tako rahel kot s pšenično,dober bo pa ravno tako.Bomo malo eksperimentirali.Vsaka nova ideja pa seveda še vedno zaželjena. lp Kaja

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

3. dec 2001 12:21

me veseli, da ste zadovolji vsi, ki ste se odločili za nakup aparata. Lp, Andreja

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

3. dec 2001 15:22

Ja imeli ste srečo. da ste naleteli na znižanje. Vedno je potrebno počakati in kupiti ko je, prilika. Jaz delam po receptu na strani 12 v knjižici od Severina in se držim mer. Le pri mešanju moke pogledam ko se že vrti, ali je testio premehko ali pa lahko dodam kako žlico bele moke. Recept je za beli kruh, toda jaz delam 20 do 25 dag ržene moke 35 dag bele moke nekaj zmlete kumine drugo pa tako kot v receptu piše. Vedno mi uspe. Res je da tudi ne dajem stroja čez noč,ker se bojim kakega požara. Kruh je pečen v treh urah. V tej knjižici receptov, verjetno Ste jo dobili je še veliko različnih kombinacij. Je za probati. Moj aparat je 715W,tako da je kar močan.Če gdo kaj želi ekstra mi prosim sporočite. Učim se tudi od Vas. Vsi vse vemo. Marinka Marinka Pečjak

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 16:08

Gospa Marinka, morda poznate koga, ki ima tocno ta model aparata kot jaz? Moj je res samo 450W, je pa sigurno ta novi Severinov model, saj je malo bolj moderne oblike, pa tudi namesto 8 ima 12 programov. Ampak resnicno me skrbi tistih 450 W. Ker aparata se nisem popolnoma odpakirala, imam se vedno moznost, da ga v LeClercu zamenjam za kaj drugega in kupim kje drugje prejsnji Severinov model s 715 W. kaj mislite, gospa Marinka? Prav lepa vam hvala za vse odgovore na moja vprasanja! Gospa Marinka, vem, da tolene sodi v to rubriko-ampak vseeno-za vsak primer, ce boste tole brali: ali mislite, da vino ob stiku s kvasovkami unici kvasovke-meni se jhe vceraj to zgodilo pri pripravi Panettoneja.Skoraj prepricana sem, da je bila napaka v receptu. Pravkar sem direktno od proizvajalca Severin iz Nemcije izvedela (telefonski razgovor), da funkcionira ta model s samo 450W popolnoma enako kot tisti s 715 W. tako je rekla gospa na drugi srtrani zice. Pravi pa, da prejsnji model se vedno proizvajajo. Amapk meni se vseeno zdi malo cudno, saj je razlika v moci vec kot ocitna. V cem je torej stos? Lep pozdrav Marta

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 16:30

Se nekaj bi vam povedala: ker sem toliko tezila, smo kontaktirali se s tehnicnim osebjem Severina v Nemciji. Pravijo, da je aparat s samo 450W res OK, ker je temu prilagojen elektromotor; no, menda je elektronika drugacna; baje da ne bo problema v njem peci tudi tezjih kruhov. Nisem elektro stroke, a zdeli so se mi prepricljivi- no, zdaj pa veselo na delo....oz kdaj drugic, danes ne bo casa... Lepo se imejte! Marta

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

3. dec 2001 16:45

Draga moja. Moč je pomembna pri mešanju testa. Jaz mislim, da bi vseeno previdno odprla in preiskusila strojček. Lepo ga nežno očistite in če vam ne bo ustrezal ga nesite nazaj. Preizkusite moj recept za kruh. Jaz sem začela z belim, ker mi je bilo najlažje, da vidim kako deluje. Torej na dno dam 2 dl mleka 1.6 dl vode 1 žličko soli nato dodam 2 žlici stopljenega masla v bel kruh dodam žlico drobno zmletega koprca/zaradi arome/ 55 do 60 dag bele moke 2 in pol žlički sladkorja 1.5 dag svežega kvasa. Kvas in sladkor prideta na vrh. Vse skupaj pritisnem na .Pri tipki porjavitev dam na svetlo, ker nimamo radi pretrde skorje. Stvar okusa. Ko začne stroj delati in dela približno 10 do 15 minut, preverim, če je pobral vso moko. Pri tem tudi ugotovim, če je testo še premehko ali lahko dodam še malo moke. Vsaka moka je nekoliko drugačna. Torej korajža velja in sporočite, če vam je uspelo. Marinka Pečjak

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 16:56

Draga gospa Marinka, Kaksna sreca, da vas imam!!! Prav imate, probati moram. Pa lepa hvala za recept! Torej lahko uporabim svezi kvas! Mislila sem, da se mora v primeru tega aparata uporabljati samo suhi kvas. Cim specem kruh, vam sporocim, kako in kaj! In- priporocam se vam za nasvete se vnaprej! Upam, da se vam ne zdim prevc sitna, ker vas kar naprej nekaj prosim. HVALA!!!! Marta

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

4. dec 2001 7:19

Gospa Marinka, sinoci sem spekla kruh po vasem receptu. Zelo nam je vsec, pa tudi z aparatom smo zadovoljni. Super je. Uporabila sem 55 dkg moke, pa bi jo morala 60, saj mi je kruh takrat, ko ga je aparat po hajanju zacel peci, malo upadel. Sicer pa je rahel in zelo dobrega okusa. Mi lahko poveste, kaksen recept naj bi uporabila, ce bi hotela speci v tem aparatu graham kruh? Za tak kruh sem ponavadi kupila Intesovo "Moko iz celega psenicnega zrna"-tak je napis na vrecki; pri dosedanjih pripravah tega kruha ji nisem dodajala bele moke...ali lahko naredim tak kruh kar po tem vasem receptu za bel kruh, le da bi dodala malo vec tekocine? Lep dan vam zelim vsem skupaj Marta

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

4. dec 2001 7:33

Se nekaj me zanima: mislite, da bi lahko v tem aparatu naredila tudi Panettone, po receptu, ki sem ga vam poslala v KulSlo, gospa Marinka? Marta

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

4. dec 2001 9:22

Ponavadi testa z jajci in dodatki ne delam v tem stroju , je pa za probati.Vem da se rozine dodajo šele ko se stroj ustavi mislim da je pop eni uri. Gotovo ste dobila knjižico in malo poglejte, kako je s sladkim testom. Kar se tiče graham moke moram priznati, da še vedno delam mešanico. drugače je kruh nizek. Dodam tudi več tekočine, toda ne preveč ker je kapaciteta stroja do 1 kg. Probala sem tudi z ajdovim kruhom, pa je bil nizek, zato sedaj mepšam z belo moko kakor to delajo poklicni peki. Pozabila sem napisati, da lahko namesto mleka dodate malo kokosovega mleka in kruh bo imel drugo aromo. Suhi kvas jaz prvo raspustim, nato ga šele dam na vrh moke. Lep popzdrav in hvala za recepte. Marinka Pečjak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti