Aparat za peko kruha

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. sep 2009 8:11

Terakota,

mislim, da ga ni kruhomata, iz katerega bi dobila lepo štruco .

Tudi mene moti oblika kruha, zato večkrat testo zamesi in vzhaja kruhomat, nato ga vzamem iz posode, oblikujem štruco, hlebec, žemljice itd, potem pa ga spečem v pečici. Mislim, da je to edina varianta...

jasna

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

25. sep 2009 8:37

Tudi jaz ravnam tako kot jasna1 in smo izjemno zadovoljni - kruhomat zamesi in vzhaja, potem pa oblikujem po svoje in spečem v pečici. Prejšnji kruhomat je bil znamke PIF in kupljen v Hoferju za cca 60€. Po treh letih in pol je prepuščala posoda in ker bi morala za novo posodo odšteti skoraj 30€, sem raje nabavila nov kruhomat od Severina, ki je bil v Šparu znižan iz cca 70€ na 35E.

Po cca enem mesecu lahko rečem samo, da sem zelo zadovoljna s tem, kako opravlja svoje delo.

Ravno danes zjutraj sem med zajtrkom prelistala  reklamni letak enega izmed trgovcev in sem kar gledala, ker nisem vedela ali vidim prav ali ne - 1 kg kruha z dodanimi semeni stane 3,86€ .

 

Lep dan vsem skupaj

rrr

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. sep 2009 11:19

Najlepša hvala za odgovore, ja zelo ste pomagali, torej pekel bo to obliko in to ne glede na model. Evo, že naročam, upam, da bo kmalu doma, da poskusim domačega Semenkota...:))) Girica, morda pa sem videla tisto 'štruco', ki jo opisuješ (oznaka II), saj to je pa že kar dobra oblika, sploh, če lahko nastaviš, da pride ven res hrustljav. Recimo ta na tvoji sliki izgleda prav slastno! In res hvala že za prve nasvete kako peči s tem kruhomatom, sem večkrat prebrala, da so priložena navodila skopa. Ga pa (kot vse kar se da) naročam preko interneta in zato nisem mogla pogledat posode...čeprav ne razumem zakaj ne delajo kruhomatov, ki bi imeli več različnih oblik posod in bi izbral željeno, sigurno ni nič težćje ga narest kot tega-no ja, morda bomo čez nekaj let pa doma hlebce ter žemljice pekli:))) Jaz se pa ne postopim peči sama v pečici, odkar imam ventilatorsko sem popolnoma obupala, ven pride skorja, ki je tako trda ne glede na to s čim premažem, kdaj in ali dodam vodo, vse se drobi, ah......prav potrebujem ta kruhomat. terakota

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

25. sep 2009 12:30

Mislim, da boš zadovoljna z nakupom in peko z njim. Mi smo zelo in vsak dan se spečeta po dva kruha, ker se je še tast tako navdušil nad njim . Mi pa se vsak dan izmišljujemo katerega si bomo spekli, še otroka sta postala prava strokovnjaka in tekmujeta kdo bo napolnil posodo z vsemi sestavinami . Obilo užitkov ob peki kruhkov. girica

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

25. sep 2009 12:41

Zakaj pa uporabljaš ventilator, saj to je le opcija, ki pride marsikdaj prav, pri kruhu je pa jaz nikoli ne uporabljam in pride fantastičen kruh

 

rrr

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. sep 2009 14:32

ribaracarak je napisal/a:

Zakaj pa uporabljaš ventilator, saj to je le opcija, ki pride marsikdaj prav, pri kruhu je pa jaz nikoli ne uporabljam in pride fantastičen kruh

 

rrr
Sem poskusila tudi na tako, prav na programu za kruh kjer ventilator ni vključen, pa je isto, da ne omenjam, da se peče skoraj dve uri...ne vem, saj pravim, odkar imam to pečico mi edino pica res dobro uspe. Bom pa te dni še poskusila recept iz tukaj za pico, da naj bi kvašeno testo dal v vrečke in v hladilnik čez noč. Kolikor vas berem mislim, da bom res zadovoljna, da ne bom celo preveč kruha pričela jesti-to me je pa sedaj pričelo skrbeti:))) Do sedaj sem vedno pekla polnozrnat kruh iz Mercatorjeve moke linije Zdravega življenja, danes sem jo pa v teh iskala in nisem našla, kdo ve, je šla iz prodaje? pozdrav! terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 25. 2009 15:34

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

16. nov 2009 13:52

Priznam, da nisem prebrala vseh 144 strani prispevkov na to temo, vendar se opazila, da se znamka severin kar ponavlja. Morebiti bom "ustrelila kozla" in ostala živa: kaj mislite o Moulinex Home Bread baguettes? V Slo nisem zasledila prodaje tega izdelka ... v Ita pa je na prodaj za cca. 140 eurov. na Youtube sem zasledila video prikaz peke 4 baguettk (ima namreč še dodaten nastavek za peko 4 štručk). Pretiravam, kajne? bionda

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

16. nov 2009 14:05

Mi smo ga lani kupili v Merkurju, cene se ne spomnim več. Zraven dobiš tak nastavek za 4 štručke, ki se da noter v to posodo, kjer se običajno kruh peče. Eden izmed programov je tak, da daš najprej noter sestavine, ti naredi testo, potem ti iz tega testa oblikuješ stručke, daš v nastavek in se speče. Speče v redu, razen tega nastavka ni nič drugačen od drugih. Evo sem šla pobrskat, če ga še imajo: http://nakup.merkur.si/izdelek.asp?id=010210&izdelek Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 16.nov 2009 14:06

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2009 15:25

ooo. zanimivo tole, ravno nameravam menjat kruhomat ...

mamamia

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. nov 2009 18:48

mamamia je napisal/a:

ooo. zanimivo tole, ravno nameravam menjat kruhomat ...

mamamia

mamamia

Kaj pa manjka staremu?

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti