Konjak in likerji

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 9. jul 2006 14:20 | ogledi: 4.432 | odgovori: 3

Mene pa zanima iz česa je narejen konjak in v čem se razlikuje z vinjakom, kajti to dvoje nikoli ne ločim med sabo.

Pa še nekaj. Vsi napitki, ki se pripravljajo po postopku, da na sadje potrosimo sladkor, pustimo da se ta razstopi in ga prelijemo z žganjem, se imenujejo LIKERJI ali kako drugače. npr. če s sladkorjem potrosimo hruške je to HRUŠKOV LIKER ali HRUŠKOVEC. Glede tega nekako nimam razjasnjenih pojmov. Prosim, če mi kdo pomaga. Hvala že vnaprej.

gladiola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

9. jul 2006 15:33

konjak (cognac) je zaščiteno ime za vinjak s točno določenega geografskega področja, tako kot je šampanjec za peneče vino, pripravljeno po šampanjski metodi iz Champagne. Konjak je torej samo to, kar prihaja z okrog 80.000 hektarov, ki se raztezajo v departmajih Charente, Charente-Maritime in deloma v Dordogni in pokrajini Deux-Sèvres (zahodna Francija), gre pa za destilat belega vina, v glavnem iz vrst colombard in folle blanche, seveda primerno staran in zavit v nekaj dodatnih skrivnosti kletarjev, ki jih zlepa ne bodo izdali. Lep pozdrav! Sonja

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

9. jul 2006 16:55

Sonja hvala za strokovni odgovor. gladiola

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

10. jul 2006 8:05

No napišite še prosim nekaj o tem: Vsi napitki, ki se pripravljajo po postopku, da na sadje potrosimo sladkor, pustimo da se ta razstopi in ga prelijemo z žganjem, se imenujejo LIKERJI ali kako drugače. npr. če s sladkorjem potrosimo hruške je to HRUŠKOV LIKER ali HRUŠKOVEC. gladiola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti