Postrvi na žaru

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

tema odprta - 7. jul 2006 18:42 | ogledi: 26.944 | odgovori: 5

Prosim za nasvet, kako naj pripravim postrvi za peko na žaru. Kako se sploh pečejo na mrežici ali se mi bodo prijele, naj jih nasolim že danes pomoč prosim!¨

lp Mateja

mperhaj

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

7. jul 2006 20:07

postrvi očisti operi in daj v paco z česnom in peteršiljem.če jih boš pekla na plošči daj malček oljčnega olja in dobro segrej ploščo.Plošča mora bit tako močno ogrteta da se ribi rep dvigne.DRugače se ti bo kožica prijela.Pečeš par minut na eni strani in obrneš pa še par minut na drugi strani.Upam da ti bo uspelo. Radi in lepo se imejte ursa40

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. jul 2006 20:27

Čao, jaz jih na električni plati spečem takole: narediš marinado iz česna, mletega popra, peteršilja, zdrobljenega lovorjevega lista, rožmarina in olivnega olja (lahko vzameš tudi maslo, jaz še nisem poskusila). Premažeš postrvi in jih vsaj eno uro pustiš v marinadi, lahko čez noč. Pred peko postrvi posoliš, plato močno segreješ (namazano z olivcem) in nanjo položiš ribice. Pustiš 7-10 min, obrneš in pečeš še 5-7 min na drugi strani, vmes jih ne premikaš in obračaš. Postrežeš z limono. Poleg postrežeš pečen krompir (kifeljček) z rožmarinom ali krompir z blitvo. Meni so takšnele ribice super! Lep pozdravček, S.

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

7. jul 2006 22:06

Mateja, dobila si že dva zelo odlična primera. Jst sm jih pa peku tudi že tako, da sm jih zavil v folijo skupaj z začimbami (ribo nasoliš, dodaš česn, malo čebule, peteršilj,olje) limono. Dobila boš ene vrste dušeno postrv v lastnem soku. Ne bo hrustljava skorjica ampak okus pa kljub temu odličn. Zravn pa ponudiš lahko krompir(pečen ali pa maslen) Pa dobr tek od Maestrota:) maestro1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jul 2006 10:36

Mi damo česen in peteršilj v trebušno votlino, da česen zaradi peke ne zagreni. Solimo jih tik,preden jih damo peči, praviloma pa jih pečemo v tistih mrežicah za ribe, jih je najlažje obračat in ni nevarnosti, da ti med tem početjem razpadejo. Mamamia mamamia

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

8. jul 2006 11:38

Nasvet priprave je že nekajkrat napisan. O peki na mreži pa takole. Mreža naj se močno segreje nad ogljem, veliko bolje je pa nad žerjavico od narezanih steblov vinske trte zaradi bolše arome. Višina naj bo primerna vročini žerjavice. Vročo mrežo nekoliko naolji z vejico rožmarina namočeno v olivno olje. Ribe postavi na mrežico. Ponavadi se riba prime na mrežico, vendar ko je na eni strani dovol pečena (reš kožica) se sama odlepi. Kdaj je dovol pečena na eni strani se vidi po ribjem očesu, ker postane mlečno bele barve. Ribe obrneš in spečeš še na drugi trani. Med pečenjem ribe pridno božaj z rožmarinovo vejico namočeno v olivno olje. Opozorilo: Ribe nikoli ne obračaj z vilicami, ker se bodo razpadle. Uporabi špahtl - pleskarsko lopatico. Previdnost pri obračanju ni odveč. Veliko užitka ob žerjavici ti želim. LP Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti