Črni kruh

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

11. jul 2006 13:36

Jaz jemljem ponavadi moko iz mlina v Bistrici pri Šentrupertu, ker tam tudi vozimo pšenico. Moka je super, se pa všasih tudi razlikuje vreča od vreče. No, sedaj me je osrečil sosed in doma na lastnem mlinu na kamne semlel pšenico in ječmen. Jaz moje potem nič ne presejem, kruh je super. Se mi pa kmalu začne drobiti. kaj bi dodala, da se ne bi tako drobil? Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jul 2006 11:53

Mene pa zanima, kje dobite pšenico - tiste, ki je ne pridelate same - za to moj balkonček od kvadratnega metra nekak ne zadustuje, hehe:) Enkrat poleti se mi zdi, namreč, da je obrtni sejem, kjer sem nameravala kupit mlinček za moko, ki si ga že dolgo želim - ne samo zaradi moke, tudi za mlet sladkor, koruzo, čičeriko, ajdo,... Všeč mi je zato, ker je na kamne in ker lahko zrnatost prilagajaš svojemu okusu, zmelješ lahko vse od čisto mehke moke do drobljenca... (Je pa na elektriko, seveda:) Pa predno se vržem v to, bi rada ugotovila, kje se da kupit pšenico po neki normalni ceni, ki po možnosti ne bi presegala cene moke v trgovini... (tako majo na trgu, kjer pol kile sane ohoho!) Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. jul 2006 12:54

Veri je napisal/a:
Enkrat poleti se mi zdi, namreč, da je obrtni sejem, kjer sem nameravala kupit mlinček za moko, ki si ga že dolgo želim - ne samo zaradi moke, tudi za mlet sladkor, koruzo, čičeriko, ajdo,... Veri
Obrtni sejem v Celju je septembra, od 6. do 13. lp, Marija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jul 2006 15:15

galyka, hvala! ja, sem malo zgodnja, a ne? Bo treba še malo počakat:) No, pa bolje prej ko prepozno;) Če kdo ve za pšenico... Veri

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

12. jul 2006 15:46

Jaz pšenico kupim v mlinu Felix pri Mali Loki. Te dni bom šla po moko, pa se bom pozanimala o cenah. Vprašaj tudi Val. Lp Dolores

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jul 2006 20:54

hvala, se priporočam! Bom vprašala tudi val, če se ne bo oglasila sem:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti