Borovnice

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. jul 2006 15:56

lidka je napisal/a:
Jaz bom svojo parcelo ogradila, da se bo pes v miru sprehajal samo po moji zemlji. Da se ne bo kdo pritoževal nad kakci in podobnim... Pa smo spet tam, če bi vsi delali tako... Sicer pa, če se vam zdi prav, da prodajate borovnice, ki niso vaše, prav. In s takšnim odnosom se napeljuje do zaščite lastnine.
Zaščita lastnine. Samo vprašanje je, ali ograja služi zunanjim, da ne morejo notri, ali notranje, da ne gredo ven . V Braziliji imajo veleposestniki celo stražarje da varujejo z delom pridobljeno lastnino. Samo vrag. Ven si pa ne upajo kaj dosti Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije PS - Fino da imate borovničke po 1000 SIT. Samo da niso iz tuje hoste

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. jul 2006 18:08

Ja, je , zato, ker se mi zdi od sile smešno tole natolcevanje. Ne vem, kako je pri vas ali Lidki, mi živimo 5 km ven iz Kranja, pa ljudje iz bližnjega kranjskega spalnega naselja na veliko hodijo skozi gozd do našega kraja, največkrat jih vidim, ko tečejo ali sprehajajo pse, pa nisem še nikoli videla, da bi se dogajalo kaj takega, kot pri vas. Vmes so polja in ni videti kakšnega pretiranega "nabiranja" krompirja ali v sezoni koruze in drugih poljščin. LP

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

5. jul 2006 18:56

Jernej predlagam da zakleneš temo .Ker se bojim da se bomo še na teh starneh ,ki so namenjene sporostitvi (vsaj zame)totalno skregali .In tole razpredanje se mi zdi že malo otročje , Brez zamere ! Radi in lepo se imejte ursa40

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jul 2006 19:30

Eh, vsake teme, kjer se malo krešejo mnenja, pa tudi ni treba zaklepati! Ali pač? Atina

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

5. jul 2006 19:50

Evo, še moj piskrček. Paragrafi pravijo (zakon o gozdovih), da so gozdovi javno dobro in da je nabiranje plodov v rekreativne! namene dovoljeno vsem. Dovolj pošteno in če bi se vsi tega držali in pustili kaj še za ptice in druge živali, ne bi bilo treba postavljati ograj, opozarjati kaj je moje, tvoje, ne vem čigavo. Mene ob omembi vseh teh ograj kar srce zaboli. Rada hodim v hribe, pa če bo šlo tako naprej, bomo lahko zaprli skoraj vse planinske poti, saj je treba razumeti tudi lastnike, da jim ni vseeno, kaj se dogaja z njihovo lastnino. sissi

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

5. jul 2006 20:38

sissy, se strinjam s teboj. Spoštovanje do narave, pa malo zmernosti in zdrave pameti, ali pa vesti, kakor koli hočete, pa bi bilo veliko lepše. Ker se očitno res vse pogosteje dogaja, da ljudje ljubosumno varujemo(-jo?) svojo, medtem ko brezbrižno uničujemo(-jo?) tujo lastnino. Ampak v vasi, kjer živi moja nona, ima tudi vsak kako zaplato zemljišča, gozda, pa še nikdar ni nihče nikogar prepodil, če je ta na njegovem ozemlju nabiral gobe, robidnice, zelišča (borovnic na žalost ni), kaj šele če se je hotel samo sprehoditi. Pa je tam vedno več vikendašev in nedeljskih izletnikov. Niso vsi zlobni uničevalci. Še nečesa pa nismo predebatirali (ali pa sem morda spregledala) - čigave so pa vse tiste živali, ki se sprehajajo po naših, vaših in njihovih gozdovih? Cornellia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. jul 2006 21:55

Star indijanski rek, povzet iz knjige "Mrzla reka": Vzemi, kolikor potrebuješ, porabi vse, kar si vzel in pusti še nekaj za druge. Bi bilo fino, ko bi se ravnali po tem. LP cervus

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

5. jul 2006 23:00

Elaphus bravo jelcy

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

5. jul 2006 23:44

Dragi moji ne obremenujte se za vsako borovnico posebej. Privoščite jih tudi drugim ne le sebi, saj jih je za vse dovolj. Iča

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

5. jul 2006 23:53

Jade verjetno si pozabila, da da so ljudje prisiljeni, da vzamejo dopust in si tako prislužijo kakšen dodaten tolar. IČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti