Se gremo igrat?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

24. mar 2018 16:28

Ne paše v to temo, vendar Dočka, KER SI NA VELIKO NAPISALA glede slik hrane na Kulinariki. Sama sem ponosna na vse, kar skuham in spečem in si še vzamem čas za fotografiranje. Prav tako vsi ostali, ki s svojimi prispevki skrbijo, da so rubrike žive. Nismo noben portal, kjer bi moralo biti vse popolno in vse stilno obdelano. Seveda pa je dobrodošlo predstavljati nove dosežke v kulinariki in vse kar spada zraven. In tu Dočka lahko tudi ti prispevaš kakšno fotografijo tvojih kulinaričnih dosežkov.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 24. mar 2018 21:02

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

24. mar 2018 16:52

MiriBon 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. mar 2018 17:55

Kar se tiče objavljanja slik kosil, sladic, lepo prosim, mi smo kulinarični portal. Jaz sem zelo malo objavila, sem pa. Res ne bi bilo enako, če ne bi bilo teh prekrasnih slik. Upam, da je bil samo majhen preblisk.

Imejmo se radi!

 

naor

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

25. mar 2018 14:25

dočka je napisal/a:

 

Glede na to, da se ta igra nanaša le na kulinarične zadeve, bi predlagala, da bi pričeli z drugo igro, ki bi se nanašala na etnografijo - torej stare običaje, verovanja, delo na kmetijah, ki je bilo povezano tudi z družabnim življenjem, opremo domov, stare predmete, ki so jih uporabljali v doma in pri delu in še kaj bi se našlo.......Mislim, da bi tako izvedeli veliko zanimivega o življenju naših prednikov.

Kakšna se vam zdi ta igra ?   Igrala bi se po pravilih dosedanje igre za kulinarične zadeve.

Drage zidarke oglasite se in podajte svoja mnenja.

LP

dočka

Dočka, meni se tvoj predlog zdi zanimiv, vendar osebno menim, da (recimo temu tako) "nadgradnja" obstoječe  igrice na temo kulinarike ni ravno prava pot, je pa to vsekakor priložnost za novo temo v forumih na KulSlo.

Tako predlagam, da odpreš novo temo, npr. "Se gremo igrat 2 - etnologija", predlagaš pravila, ki se ti zdijo smiselna, postaviš prvo vprašanje in kdo ve, morda se bo (kot se je obstoječa kulinarična igrica) "prijela" tudi nova, etnološko obarvana igrica 

 

 

Katarinči

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. mar 2018 14:52

Katarinči je napisal/a:
dočka je napisal/a:

 

Glede na to, da se ta igra nanaša le na kulinarične zadeve, bi predlagala, da bi pričeli z drugo igro, ki bi se nanašala na etnografijo - torej stare običaje, verovanja, delo na kmetijah, ki je bilo povezano tudi z družabnim življenjem, opremo domov, stare predmete, ki so jih uporabljali v doma in pri delu in še kaj bi se našlo.......Mislim, da bi tako izvedeli veliko zanimivega o življenju naših prednikov.

Kakšna se vam zdi ta igra ?   Igrala bi se po pravilih dosedanje igre za kulinarične zadeve.

Drage zidarke oglasite se in podajte svoja mnenja.

LP

dočka

Dočka, meni se tvoj predlog zdi zanimiv, vendar osebno menim, da (recimo temu tako) "nadgradnja" obstoječe  igrice na temo kulinarike ni ravno prava pot, je pa to vsekakor priložnost za novo temo v forumih na KulSlo.

Tako predlagam, da odpreš novo temo, npr. "Se gremo igrat 2 - etnologija", predlagaš pravila, ki se ti zdijo smiselna, postaviš prvo vprašanje in kdo ve, morda se bo (kot se je obstoječa kulinarična igrica) "prijela" tudi nova, etnološko obarvana igrica 

 

 

Katarinči

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

26. mar 2018 11:09

Samo vprašam, kdo je zdaj na vrsti za vprašanje? Sijasaja?

 

Katarinči

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

26. mar 2018 16:17

bila sem blizu pravilnemu odgovoru ;)

 

torej, kakšna jed je ojšterc?

sijasaja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

26. mar 2018 17:41

sijasaja, nisi bila, žlica za šuhe obuvat s kulinaričnim zajčkom nima nič skupnega  pravila igrice so zelo pomembna, včasih jih hitro spregledamo sploh če oseba, ki vprašanje postavi ni prav všečna in zaželjena 

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

26. mar 2018 21:13

Pozdravljene 

 

Elitnim članom Kulinarike želim še veliko uspehov pri ustvarjanju kulinaričnih in drugih dobrot, da se bomo mi drugorazredni člani od njih še lshko kaj naučili. 

 

 

 

 

dočka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. mar 2018 21:17

Ringa, ringa, raja ...

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti