Se gremo igrat?

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

12. dec 2017 10:55

ja, Katrinči...nekateri smo pač blond, pa še s kmetov in fakultete smo videli le, ko smo se mimo peljali in se nam zato vprašanja, kot je bilo pred kratkim od elaphus, pa tvoje in najbrž še kakšno kdaj prej, zdijo nekako v tisti smeri, ki jo je hedonist nakazal. In s tem ne mislim, da se mi, ki nismo tako zelo izobraženi v teh smereh, branimo novih znanj. Le v mejah zdrave kmečke pameti in razuma bi bilo zaželjeno, da so. No, vsaj kar se mene tiče. Ko tako zelo pogosto sodelujem v tej temi .

Ognjič

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2344

12. dec 2017 11:08

Čist nč ne zastopim   ( Čisto nič ne razumem) zadnjih pisanj.  Na Googlu se mi pa tudi ne da iskati pojasnil.  Kdo bo zdaj napisal naslednje vprašanje? 

Katrin11

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

12. dec 2017 11:12

rebecca je napisal/a:

Katarinci, ni problema, to vsestransko ucenje je tudi meni vsec ce rabis cel clanek pa povej.

Limnol, morda je v clanku, ki ga je Venturini preletela govora o pKa-jih, ta je pri mocnih kislinah res  negativen, za alkane pa je vrednost okrog 50.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Rebecca, če mi lahko posreduješ celoten članek (ZS?), bom zelo vesela, ker mi je pojav zelo zanimiv, gospa kemija in jaz pa žal že mnoooooga leta hodiva po popolnoma različnih poteh ... pravkar sem se skušala "pošlepat" in prebrati celoten članek, ampak  žal hočejo čisto preveč cekinov za dvodnevni dostop. 

Vnaprej hvala

Katarinči

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

12. dec 2017 11:19

Ognjič je napisal/a:

ja, Katrinči...nekateri smo pač blond, pa še s kmetov in fakultete smo videli le, ko smo se mimo peljali in se nam zato vprašanja, kot je bilo pred kratkim od elaphus, pa tvoje in najbrž še kakšno kdaj prej, zdijo nekako v tisti smeri, ki jo je hedonist nakazal. In s tem ne mislim, da se mi, ki nismo tako zelo izobraženi v teh smereh, branimo novih znanj. Le v mejah zdrave kmečke pameti in razuma bi bilo zaželjeno, da so. No, vsaj kar se mene tiče. Ko tako zelo pogosto sodelujem v tej temi .

Ognjič

Ahhh, Ognjič, pa saj veš, da še kako dobro vem, da nikakor nisi "blond"  pa to ... namreč, če bi bila "blond"(pa nisi), sem prepričana, da se pred časom zagotovo ne bi tako prijazno zavzela za neko virtualno prijateljico ... ampak si se

Aja, da ne pozabim,  hvala za pojasnilo

Katarinči

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

12. dec 2017 11:25

katrin11 je napisal/a:

Čist nč ne zastopim   ( Čisto nič ne razumem) zadnjih pisanj.  Na Googlu se mi pa tudi ne da iskati pojasnil.  Kdo bo zdaj napisal naslednje vprašanje? 

Katrin11

Katrin11, na vrsti je Venturini

Katarinči

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

12. dec 2017 15:24

Takoj postavim novo vprašanje. Samo, da si ga izmislim...

LP, Saša

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

12. dec 2017 15:32

Evo...tole bo eno lahko. Prekmurska gibanica je zaščitena. Kako si sledijo plasti po nadevih v gibanici? Na netu boste našli odgovor.

 

LP, Saša

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

12. dec 2017 15:34

Katarinči, jaz se strinjam glede prepucavanja ... drugače me pa vse zanima, se vsaj nekaj naučimo, ko bluzimo tukaj 

sijasaja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

12. dec 2017 15:36

Das hängt zusätzlich und obendrein auch noch mit dem hohen Kaliumgehalt zusammen. 
Ebenso sind auch unter der Schale Farbstoffe, sogenannte Anthocyanidine. Hier ist der 
Farbstoff Cyanidin zusätzlich verantwortlich, ebenso der hohe Ph-Basenwert von +54. 
Säuren werden mit Minus - gekenntzeichnet. 
Diese gesamten Zusammensetzungen plus ein hoher Gehalt an Vitamin B6 führen 
mit Weinsteinsäure zu einer indikatorischen Reaktion.

 

Tole je del nemškega članka za prejšnji odg. Res, da znam nemško ampak kakšen strokovni izraz mi je pa ušel iz glave.

Pomirite se, vse je ok.

LP, Saša

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

12. dec 2017 16:58

Gibanica:krhko testo, makov nadev, vlečeno testo, skutni nadev, vlečeno testo, orehov nadev, vlečeno testo, jabolčni nadev, vlečeno testo, makov nadev, vlečeno testo, skutni nadev, vlečeno testo, orehov nadev, vlečeno testo, jabolčni nadev, vlečeno testo, preliv iz smetane in rumenjakov..?

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti