Čokoladna glazura

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jul 2013 22:48

Saj to mamamia, vsem rata, meni nikoli!!! Sploh ne upam slikat mojih oblitih piskotov :( potem pa kupim vreckico glazure od dr oetker. Limonina je top sh** samo cokoladne mi pa res ne bi bilo treba kupovat :s

 

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

31. jul 2013 8:40

Ali katera pozna recept za Rudolfov (24kitchen) obliv čokoladni fondant? Včeraj ga je uporabil, vendar je že imel narejenega.. recept sem iskala na njihovi uradni strani, ker je rekel, da je tam objavljen, pa ga ne najdem...

hvala!

Sunny09

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. jul 2013 9:52

Resda nisem perfekcionist, ampak glazure še nikoli nisem dobila pikaste (imamo v družini par nergačev,ki bi to takoj oznanili širnemu svetu, če bi se zgodilo), pa delam kot mamamia. Če je za torte, potem dodam smetano, ker pri nas nikogar ne moti, če ni prav trda. Če je za kekse, pa raje margarino. S kokosovo maščobo se sicer čokolada čudovito raztali, je lepo tekoča in se tudi zelo lepo strdi, ampak se mi zdi, da je potem videti bolj bleda. Od kuvertur, pa se mi za kekse najbole obnese Gorenjkin temni čokoladni obliv.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. jul 2013 12:19

Za torto tudi jaz vzamem smetano, za piskote mi pa res nikoooooli ne rata. Vse variante preizkusene. Ne vem zakaj. Mogoce je pa magnetno polje moje kuhinje. Vec nimam idej

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jul 2013 14:38

bannanna je napisal/a:

Za torto tudi jaz vzamem smetano, za piskote mi pa res nikoooooli ne rata. Vse variante preizkusene. Ne vem zakaj. Mogoce je pa magnetno polje moje kuhinje. Vec nimam idej



 

To bo, ja, magnetno polje. Pri meni deluje na biskvite, nikdar niso ne visoki, ne ravni ...

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. avg 2013 10:29

bannanna je napisal/a:

Za torto tudi jaz vzamem smetano, za piskote mi pa res nikoooooli ne rata. Vse variante preizkusene. Ne vem zakaj. Mogoce je pa magnetno polje moje kuhinje. Vec nimam idej


 

No, nekaj moram priznati (mogoče je pomembno, mogoče ne): glazure po keksih nikoli ne mažem, pač pa jih pomakam vanjo, pustim, da odteče (pa ne preveč, debele čokoladne prevleke se tudi nihče ne brani), zložim na peki papir in pustim čez noč, da se strdi. Tudi pisanje ali risanje vzorčkov (z odščipnjeno vrečko) gre brez problemov.Če pa poskusim mazati - ne da bi bilo pikasto, ampak ne zgleda lepo, ker mi nikakor ne uspe narediti res gladke površine.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 01. 2013 10:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti