Tole zgleda dobro...

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. jun 2006 18:12

BRAVO TEYA Lep dan in veliko se smejte

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. jun 2006 18:22

teya84...se strinjam s teboj Nena Nena-morje

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

24. jun 2006 21:34

Tako teya...se čisto strinjam.Tako vsaj veš da je kdo recept prebral in ga misli sprobat.. lp goga

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

24. jun 2006 22:07

Jez tud rada flancam, na vrtu sicer ne............ampak to je že druga zgodba. Ko pa probam pa še enkrat poflancam potem pa ocenim. In ko naselednjič naredim, grem pa avtorja še posebaj pohvalit. Suzi

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jun 2006 23:23

Ja, Teya, tu se pa čisto strinjam s tabo. Saj če pogledam s tega zornega kota,je to res za nekaj dobro... jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jul 2006 16:48

Se strinjam z vsemi, ki mislijo, da je treba zadevo najprej sprobat, če jo hočeš korektno ocenit. Ker pač ljudje tako zelo radi pišejo mnenja samo na podlagi slike ali sestavin recepta, sem to rešila tako, da mnenj ne berem več, razen če me kaj izjemno zanima, potem pogledam navadno daljše poste ali take, ki imajo not številke, torej vem, da se recimo razpravlja o določeni stvari (temperatura in čas pečenja, itd...) Razumem teyino razmišljanje in ima po svoje prav, ampak recepti naj bi bili poslani za uporabo drugim, ne za avtorja... In tem drugim, ki bi radi kak recept sprobali to otežuje nepregledna množica mnenj, ki nimajo nobene konkretne vrednosti (kako bi to spremenil, kaj dodal, na kateri temperaturi, v kako velikem pekaču, kaj ni uspelo, kaj je uspelo,...) Jaz bi rajši, da jih več sproba moj recept:) Meni se tak način "ocenjevanja" zdi sicer malo zgrešen, ker potem moraš čez vse tisto šavje brez informacij prilest, da najdeš kako konkretno mnenje, ki bi te zanimalo... Poleg tega lahko narediš na ta način krivico, saj recimo med in meso v sestavinah recepta lahko izgledata zelo čudno, ko pa probaš, je pa super! In obratno, moka, sladkor in margarina v sestavinah so pri polovici peciv, pa to še ne pomeni, da so vsa dobra:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jul 2006 10:43

Meni je pa zanimivo brat mnenja pri receptih, tudi tista, kaj bi nekdo drugače naredil od tega, kot je v receptu zapisano. Sem že kar iz nekaj receptov uporabila tovrstne namige, pa so se obnesli. In tudi imam raje, da je karkoli napisano, kot nič. Včasih se razvije prav zanimiva debata, sploh med tistimi, ki s(m)o kaj podobnega že delali, pa pač vsak napiše še svoje izkušnje. In tudi sama ob mnogih receptih pomislim, da bi pa to bilo za naredit, res pa je, da tega ne napišem. Ampak četudi kdo to napiše, jemljem to kot prizannje avtorju, da je njegov recept vzbudil pozornost in nekomu naredil skomine... Me pa motije nekatere, sicer redke, čisto pavšalne ocene, iz katerih je razbrati, da nekomu nekaj ni všeč zgolj zato, ker je avtor recepta čisto določena oseba. Ampak mislim, da je to na tem forumu že preživeta praksa. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jul 2006 13:58

Kaj ni najboilj dragoceni del forumov ravno množica mnenj, izkušenj,..... ki jih prebiramo pod recepti ali v samostojnih forumih? Če bi samo recepte objavljali, potem bi bila to v bistvu elektronska kuharica, pa nič drugega. Tistih nekaj brezveznih, da ne uporabim hujše besede, mnenj pač ignorirajmo. Sicer pa - če bi vsi mislili in kuhali enako, kako bi pa bilo? Pa še tele spletne strani ne bi potrebovali, saj bi vsak že vse vedel. rimljanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jul 2006 14:01

ja, seveda, saj sem napisala, da so mi všeč mnenja, kako bi kaj spremenili, dodali, kako kdo to drugače dela ali kako dela enako in kako je ratalo. Samo tistega, ja, to bi pa jaz tudi naredila, se mi pa ne da brat:) in potem če je teh mnjen večina, se mi ne da več brat... Veri

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. jul 2006 15:39

Jaz pa zelo rada preberem mnenja o receptih, seveda pozitivna. Kaj mi ni všeč: Da se recepta oceni brez,da bi se ga preizkusilo. Da obtožuješ, da je bil prepisan, celo iz portala. Da se pod mnenja napiše drug recept, zato je na voljo Kulinarika,ki sprejema in objavi naše recepte, torej, zdi se mi nesmiselno pisati recept pod receptom. Kaj mi je všeč: To pa se sliši dobro, vsaka pohvala je po mojem mnenju dobrodošla, saj že po sestavinah in dolgoletnih izkušenj, razbereš, da bo recept dober. Vprašanja, če ni recept dovolj jasno napisan. Vprašanja, če ni dovolj izkušenj. Priložene slikice k receptu, se mi zdijo pomemben del recepta, zakaj ne pohvaliti, če si slika zasluži pohvalo. Ne le kuhanje, tudi slikanje je umetnost. Pa dober tek, če niste še jedli Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti