Poročni piknik - v lastni režiji!?

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. jun 2006 13:02

Ne vem kakšne "sorte" ste in kakšna hrana vam je všeč, ampak: lahko naročiš nekaj odojkov, ki jih dobiš v Prekmurju po ugodni ceni, in jih daš pečit v kakšno pekarno ( tako delajo v našem koncu in pečeni so perfektno ). Oni ti jih tudi razkosajo in priskrbijo svež kruh. Posodijo ti tudi pladnje v katerih je meso pečeno in kruh zrežejo in dobavijo kar v njihovih pletenih košarah. Nabaviš nekaj gasilskih miz s klopmi in jih zlagaš po dve in dve skupaj - tako, da ratajo kvadrati ( in ne pravokotniki tako, kot običajno, ker so potem ljudje preveč narazen vsak sebi in mize so ozke,... ) in je na sredini ogromno prostora za hrano in pijačo, pod njimi pa prostor za veliko kartonasto škatlo v katero naj zmečejo tisto kar ne rabijo več - prtički, kosti,.... Kartonaste škatle dobiš v vsaki večji trgovini zastonj - morda jih lahko oblepiš s kakšnim simpatičnim ovijalnim papirjem. Na eno mizo zložiš plastične krožnike, kozarčke, serviete v rolah,.... in vsak si vzame kar rabi, takrat, ko želi. "Arafat" šotorčki so zelo poceni - priporočljivo, če pride kakšna plohica ali pa je super za senco. Nabaviš še pivo v sodčkih in toči si vsak sam - to je še posebno všeč moškim! Za piko na i, jim še poveš, da je obvezna poletna garderoba in da je vaša, prejšnji dan pokošena!! travica ( sicer boste vsi zeleni ) čisto prelepa, da bi po njej tacali s čevlji in salonarji in, da naj bodo gostje bosi. Plesati bos po travi -mmmmm. Za otroke še napihneš dva bazena - tudi ti so v velecentrih zelo poceni. Saj ni treba, da se plava, že skakanje v vodo in škropljenje jih bo zaposlilo za dolgo časa. Za zvečer pa si umisliš še nekaj bakel in kakšen mini ognjemet - no, recimo, da je "vstopnina" ena raketa, al pa dva napihnjena balončka, ali pa krožnik peciva,....... Uživaj in naredi poroko v naravi in tako, da bodo vsi "zaposleni" - naj si postrežejo sami, krožnik vreči v škatlo tudi ni nek hud napor, naj gostje "krožijo", čvekajo; postavi pod kakšno drevo v senco par stolčkov, starejši, ki težko stojijo ti bodo hvaležni, pa tudi sedeti za mizo se človeku ne da par ur skupaj. Toliko glede moje domišljije - idej imam še nekaj. Resnično upam, da ti bo uspelo in držim pesti. lp, Vanja vanjatajnsek

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

16. jun 2006 15:11

To, Vanja, vidiš, je pa čisto po mojih željah. Da so na koncu dneva vsi srečni, siti in popacani od narave in sladkega, otroci pa izmučeni do nezavesti. Nisem tip za med štiri stene, pa na mojo srečo tudi večina mojih predvidenih svatov ne... Joj kako ste zlati!

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

16. jun 2006 16:50

vanjatanjsek, jaz še piknika ne bi naredila samo z pivom in odojkom. OGABNO!!! pppp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jun 2006 18:03

Uh, piknik s pivom in odojkom, kot članom svete trojice (ostala dva sta jagenjček in kozliček), zna pa biti zelo super stvar. Z nekaterimi dodatki, jasno. Ideja od vanjetajnšek je tudi meni blizu, samo za lastno poroko je ne bi izbrala - zaradi utrujenoasti in veliko dela, ampak za kak množičen piknik pa brez nadaljnjega (no, podobno tudi prakticiramo...). Odvisno, za kakšno priložnost gre. Mamamia mamamia

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. jun 2006 21:23

OGABNO?? Pri nas vsi obožujemo odojka - in glavno, da je stasifrank všeč - konec koncev je izbira mesa pač stvar okusa. Saj sploh ne vem, če ga pri njej jedo - mogoče so pa vegetarjanci. Bila je pač ideja ( seveda manjka še nekaj podrobnosti npr. glede zelenjave ) ampak, to so detajli - pomembna je osnovna ideja, a ne? Pač niso vsi fini in zapeti do nosa. Men se ideja zdi dobra, čeprav bi se tudi jaz pustila streči na svoji poroki. Ampak to ne bo moja poroka in tudi ne tvoja pppp! vanjatajnsek

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. jun 2006 21:37

pppp je napisal/a:
vanjatanjsek, jaz še piknika ne bi naredila samo z pivom in odojkom. OGABNO!!! pppp
pppp brez zamere, ampak včasih me res presenečaš. Tvoji prispevki so ponavadi zelo poučni, zanimivi, včasih pa "kakšno tako vržeš ven", da imam občutek, kot bi nekdo drug pisal pod tvojim imenom. Sploh te ne razumem.. Ogabno ali ne, če je tako puncam všeč, naj pač naredijo po svoje. Je že res, da vsak lahko pove svoje- hej, ampak vse do ene mere. Lep dan in veliko se smejte

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jun 2006 22:03

o vanjatajšek, ma daleč daleč od ogabe, prav sijajno imaste urejeno pri vas, samo želimo si mi drugi, da bi bilo podobno pri nas. Moja poroka je že pol stoletja daleč, po pravici povedano, nisem nič sama naredila, je bila pa res taprava šagra tisti bot. Od takrat sem pa že pomagla pri pripravi ma joj joj, kašnih takole, kot praviš, mora biti pač perfektno. Tu pri nas ni pekov, ki bi kaj takega postorili, ampak si že pomagamo. Kaj pa , že ko smo ista država, pa se združimo kdaj za kakšno praznovanje? In zdej smo vsi za isto pečjo,kot rečejo! nola

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. jun 2006 22:27

Se strinjam, da je 100 ljudi velik zalogaj. Posebej, če ima kdo namen pripraviti gala zadevo z vrhunskim jedilnikom. Če pa si si zamislila predvsem dobro žurko in so tudi tvoji gostje za podobne reči, mislim da ni noben problem in lahko zadevo poenostaviš. Tudi jaz bi ti predlagala pečene odojke. Če načrtuješ aktivirati nekaj gostov, nabavi več roštiljev, kakšen kotliček ali kotel za bograč, golaž ali ribji paprikaš, osnovne surovine za pripravo jedi, potem pa z nekaj organizacijskimi sposobnostmi organiziraj goste v skupine. Saj veš, eni so zelo radi koristni in radi roštiljajo ali kuhajo, drugi radi režejo kruh, tretji so spretni v delitvi hrane, četrti ti bodo medtem nabrali gobe v bližnjem gozdu, če ta obstaja, četrti se bodo pustili streči, peti pa tako in tako z ničemer niso zadovoljni. Vaju si predstavljam, da hodita od skupine do skupine in skrbita za vzdušje. Marsikaj se da pripraviti vnaprej. Na tem forumu je bila opisana marsikatera hrana, ki jo lahko zamrzneš. In če bo taprava vročina, nabaviš veliko sladoleda pa sladoledno torto in bo večina zadovoljna. Zvečer pa taborni ogenj pa krompir v žerjavici (zelo enostavno: vreča krompirja, zarven par folij, gostje si sami jemljejo krompir in ga zavijajo v folijo ter pečejo pa kakšen "šnicl" na palčki - a se spomniš tiste gozdarske variante od...? - pa kitara pa obilo dobrih vicov i komedij pa pijača... pa če katerega prehitro zmanjka, sploh ni problem. Za največje navdušence pa še kakšen šotor ali jih pa en dan prej le opozoriš, da so šotori, spalne vreče ter pribor za roštilj ali kuhalnice vstopnica za na žurko. Ja, lahko bi kar na vabilo napisala, kaj naj kdo prinese s seboj. Saj jih poznaš: nekdo predpasnik, drugi kuhačo, tretji pa kastrolo dobre volje. Ne vem, če je to to, kar si želiš. Vsak je tukaj prispeval predlog s svojega vidika. Jaz pač takšne zadeve obožujem. Še posebej, če so tudi gostje za to in če tudi oni uživajo. Vsekakor ti želim vse naj ter veliko zabave tudi za vaju. lp, župca

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

16. jun 2006 23:05

Živjo! Tud jaz sem, si želela tako poroko,pa sem prekmalu povedala želje ,in že ni bilo več po moje! Veš kaj,vsesort restavracij je,ki ti že pripravljeno hrano dostavjo na željeno mesto ,razdelijo in pridejo pospravit ,pa še cene niso bog ve kako astronomske! Vstilu ruskega bifeja( meso in še kakšne tople priloge v ogrevalnih posodah ,zraven vsesort raznoraznih solat,pa veliko svežega sadja in pecivo!),pol pa naj si vzame vsak kar želi in kadar želi! Vidva ne bosta do konca utrujena in gostje zadovoljni! Sori ,nebi ti rada solila pameti z takimi idejami ,vendar(jaz bi imela takšno poroko ,če bi povedala v soboto zjutraj ne pa v sredo zvečer! Ta dan je samo vajin ,tako ko bo življenje ki ga bosta živela skupaj ,ne od vajunih staršev ,ne od žlahte,in če bosta že poroko si naredila po vajinih željah ,bosta jasno dala vedeti dabo tudi nadaljnje življenje vajino! Želim ti veliko lepih in sončnih dni! valerija val

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

17. jun 2006 9:15

oprostite, predstavljala sem si mojo družino na takem pikniku. samo mož bi imel kaj od tega, ostali, jaz pa otroci pač piva in odojka ne maramo. pa brez zamere, če sem povedala svoje mnenje. pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti