Kvašeno testo

neznan uporabnik
tema odprta - 21. nov 2001 11:24 | ogledi: 6.055 | odgovori: 9

Kadar delam kvašeno testo se mi največkrat pojavi ena velika težava. Testo je lepljivo. V vseh knjigah piša le: "Testo mora biti mehko, ampak ne lepljivo." No, s tem si jaz nimam kaj pomagati, ker meni skoraj vedno postane lepljivo. Mesim ga sigurno dovolj dolgo, saj imam za to strojček. Prosim pomagajte mi z nasveti.

C.

neznan uporabnik

21. nov 2001 11:32

Kako lepljivo? Ali je premehko? Moram vam povedati da jaz kvašeno testo vedno mesim ročno,ker nisem bila zadovoljna s strojnim mešanjem testa -vedno se mi je zdelo ,da je premalo obdelano in da je premehko. ČAO!

neznan uporabnik

21. nov 2001 12:22

Če je testo lepljivo je premalo pregneteno.Pri kvašenem testu vedno piše gneti tako dolgo, da se loči od posode in rok. Testo vedno mesim z rokami in sicer tako dolgo, da se mi ne prijema več rok(caa 10 minut).

neznan uporabnik

21. nov 2001 12:37

Cvetka, jaz kvašeno testo pripravljam tako, da sestavine najprej mešam z ročnim mikserjem (na v mešalcu), na koncu pa ga gnetem z rokami in ob tem dodam toliko moke, da je testo res meho, rok pa se ne oprijemlje več. Poizkusite, boste videli, da vam bo uspelo! Marta

neznan uporabnik

21. nov 2001 14:43

Meni postane testo lepljivo, če dodajam tekočino, ko je že skoraj pregneteno. Zdaj raje dam več vode (ali česarkoli) na začetku in potem popravljam z moko, tako mi vedno uspe. Včasih ga je zaradi tega edino nekoliko preveč. Pa veliko uspeha. Tina Z.

neznan uporabnik

21. nov 2001 20:35

Najboljše bo, da nam natančno opišete vaš recept in tudi kako toplo vodo uporabljate in koliko časa mesite testo.....potem bo lažje odgovoriti kje naredite napako..... hetero

neznan uporabnik

22. nov 2001 15:00

Tudi jaz mislim, da je kvašeno testo lepljivo zaradi napačne (prenizke) temperature sestavin. Helena

neznan uporabnik

22. nov 2001 16:24

Mislim, da bom poizkusila upoštevati nasvet, ki ga je poslala Zlobi. Najlepša hvala vsem za trud. C.

neznan uporabnik

22. nov 2001 20:40

Jaz grem po naslednjem receptu (za pizzo, kruh) 0,5 kg moke 3 dag kvasa (+žlica sladkorja in 5 žlic toplega mleka za kvasec) 2 dl vode 3 žlice olivnega olja sol Najprej v veliki šalici zmešam kvas, sladkor, mleko in ščep moke. Vzhajati pustim v pečici (ventilator na 50oC), dokler ni šalica (4 dcl) čisto polna. Potem zamesim moko (prej osoljena) z vsemi sestavinami, vendar pazim, da je raje premokro kot presuho. Sama mesim kar z rokami in sicer par minut. Vzhajati pustim spet v pečici (tako kot kvasec), toliko, da dobro naraste. Če delam sladko testo (potice, krofi), se glede jajc, sladkorja,... držim navodil, ampak vedno kvasec naredim posebaj in pazim, da jajca niso v hladilniku do zadnjega. Upam, da bo ta roman komu pomagal, sicer pa se oglasite. Ugotavljam pa , da izkušnje delajo mojstra. Tina

neznan uporabnik

26. nov 2001 13:37

Cvetka, vsekakor ima Zlobi prav. Testo postane lepljivo (zelo lepljivo - prav moteče), če dodajate tekočino, koso že vse sestavine pregnetene in se vam nakdnadno zazdi, da ste dodali premalo tekočine (voda, olje ali mleko). Preizkušeno: v petek sem delala pico in sem neprevidno dodala premalo vode (po nesreči). Ko sem pregnetla, je bilo vse suho in drobljivo in sem dodala še malo vode in olja. Groza. Lepljivo in nerešljivo. Pica je sicer uspela. Toda z veliko muko. Tudi testo se ni lepo vzhajalo in ni se ga dalo razvaljat. Ponavadi sem doslej vedno dodajala moko in je testo res lepo uspelo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti