Gonja proti kadilcem

tema je zaklenjena

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. jun 2006 20:30

alexis je napisal/a:
Galyka, še nikoli nisem slišala, da bi se kdo od zaposlenih v kakem baru pritoževal, da mu smrdi oz. karkoli, če so gostje kadili. alexis
Jaz pa sem in kot sem že rekla ljudje sprejmejo delo, ker nimajo druge izbire. Poglej nov predlog zakona za primer brezposelnosti. Sprejeti boš moral vsako delo, če ne boš želel izgubiti pomoči. Torej nimaš pravice izbirat kje in kaj boš delal. Pač to je skrajnost ampak tako je. Če nimaš izbire, izbereš kar je na voljo. Tudi delo v slabših razmerah. Seveda, če pa komu odgovarja delat v takem, naj. Meni tudi zakon daje pravico da imam ergonomsko oblikovan stol, ker sedim 8 ur, pa prilagojeno mizo za računalnik, da ne bom imela problemov s hrbtenico ipd. Ampak tega nimam. Naj grem torej iskat v današnjem času delodajalca, ki mi bo kupil vse to? Ne bi rekla. lp, Marija

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

11. jun 2006 20:42

Tudi jaz nimam vse kar bi mi pripadalo na delovnem mestu. Sama sem tudi delala v lokalu in v opravljala marsikakšno delo, ki bi bilo bolj primerno za kakšnega moškega kot pa žensko, pa se nisem pritoževala in se še danes ne. Rekla sem tudi, da če bi obstajali lokali za kadilce in posebni lokali za nekadilce bi se lahko tudi natakarji/ice odločali ali bodo delali v enem ali drugem. alexis

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. jun 2006 20:51

alexis je napisal/a:
Rekla sem tudi, da če bi obstajali lokali za kadilce in posebni lokali za nekadilce bi se lahko tudi natakarji/ice odločali ali bodo delali v enem ali drugem. alexis
Seveda, bi pa najbrž bilo več tistih za kadilce, kar pomeni neenakost izbire. . lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 11. jun 2006 20:55:07

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

11. jun 2006 21:25

ursa40 je napisal/a:
Jaz sem kadila 25 let in sem nehala.Sedaj že 18 mesecev ne kadim.Če zraven mene kadijo me ne moti.Vsak ima pravico s sabo delati kar hoče.Se pa strinjam ,da bi moralo biti bolj ločeno kadilski im nekadilski prostori.Zagovarjam pa kadilce ker tudi njim morajo omogočiti da bodo tisti čik pokadili v enem ustreznem prostoru.Drugače pa :vsako tele ma svoje vesele. lp ursa40
Tudi jaz sem kadila 15 let, se strinjam z uršo40, jaz pa sem nehala zaradi zanositve, in zdaj sem srečnica brez cigarete,( jupi) že 2 leti in pol. [:) gostenn

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. jun 2006 21:51

Danes je bil pri nas en kolega in mi pove ,da je moževa sestrična prenehala s kajenjem prav tako njen mož.In vzrok je.... na mesec sta porabila 50.000 sit za cigarete.Pa je začelo primanjkovati denarja.HALOOOO,dobro da sta ugotovila kam gre denar vsak mesec,meni pa tarnata,da mi lahko kaj kupimo,ker imamo denar.Pri nas doma je 9 kom nekadilcev. kuharca37

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

11. jun 2006 21:55

Sama sem pred štirimi leti kadila škatlico na dan, zdaj pokadim le še tu in tam kak cigaret (mogoče enega na mesec ), ko mi res paše- za dušo, ne iz potrebe. Pa zaradi tega ne bom spet postala redna kadilka. Načeloma ne hodim v lokale kjer se kadi, tudi v stanovanju ne kadi nihče ( mož, ki je reden kadilec, kadi na balkonu. Prav tako vsi, ki pridejo na obisk-pozimi je pač kadilnica malo hladna). Je pa res, da kadilci ne pridejo pogosto k nam, ker pač ne morejo smraditi po našem stanovanju. Čisto prav se mi zdi, da se na delovnem mestu omeji kajenje. Ne mi zamerit, ampak tudi alkoholiki imajo svoje potrebe, pa jim ni omogočen poseben prostor v službi za to. Jaz bi omejila kajenje v službi samo na zunanje prostore, ker kaditi v eni mali luknji skupaj s še nekaj kadilci je ...fuj. monro

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jun 2006 21:57

Če povem po pravici, komaj čakam ta zakon. Sicer me kadilci ne motijo, dokler nisem ogrožena sama, ko pa mi nekdo v zaprtem prostoru puha dim pod nos, takrat me ima da bi kaj rekla. Sicer pa me ljudje poznajo in vedo, tako da imajo večinoma vsi toliko bontona v sebi, da se umaknejo. So pa izjeme in ta zakon bo kot nalašč. Povem pa vam, prekrasno je biti v družbi kjer nihče ne kadi. lp Vesna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. jun 2006 22:06

Jaz vam bom pa opisala primer iz otroštva. Odraščala sem v Mariboru in velikokrat smo se odpeljali na Pohorje smučat. Oče in mama sta oba kadila in to veliko kadila (mamo je pred kakimi 10 leti srečala pamet, očeta pa še ni) in seveda sta kadila tudi v avtu. In seveda tudi takrat, ko sem bila jaz v avtu in smo se vozili po ovinkasti cesti na Pohorje. verjetno mi ni treba posebej poudarjati, da mi je bilo kot otroku vedno slabo. Njima pa niti na kraj pameti ni padlo, da bi lahko bil vzrok njuno kajenje... In zakaj to pišem? Mislim, da se kadilci velikokrat sploh ne zavedate, kako zelo posegate v življenje ljudi zraven vas. Časi se spreminjajo, na srečo. In zdaj je tudi moji mami kar nerodno, ko se spomni, kako sta ga z očetom "biksala". Določene stvari smo na srečo prerasli, preživeli, in mislim, da med te stvari sodi tudi predstava o prostem kajenju povsod. Tako da velikega odobravanja na žalost nisi požela s svojo temo, Alexis... Kadi, če ti paše, samo ne nam v nos. jasna

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

11. jun 2006 22:49

V naši družini ne kadi nihče - hvala Bogu. Kot pravi Jernej, tisti, ki kadijo naj - vendar le zase. Čisto pred kratkim se nam je zgodilo sledeče: redko gremo ven jest (res je, da porabim več časa za kuhanje in posledično manj zase, toda, najbolj zaupam sebi in svoji presoji o zdravi in kakovostni hrani) in nazadnje smo odšli v restavracijo v del za nekadilce, ki je najbolj oddaljen od vhoda. Ravno smo naročili vsak svoj obrok, ko pride skupina najmanj 10-ih moških (narodnosti ne bom omenjala) in VSI od prvega do zadnjega so takoj, ko se se vsedli pričeli kaditi in niso ostali pri eni cigareti. Priznam, da nisem strpen človek, na prigovarjanje družine sem (komaj) držala jezik za zobmi. Upala sem, da bo natakar posredoval, toda sem se krepko uštela. Mali prostor, namenjen nam nekadilcem, je bil v dimu - takoj. Odveč je reči, da so nam pokvarili nedeljsko kosilo. Zlepa ne grem več v ta lokal. Egoistični kadilci so vse do sedaj gledali nas, nekadilce kot deveto čudo in samoumevno se jim je zdelo, da lahko kadijo kjerkoli, ne glede na ostale ljudi. Sprašujem se, kdaj se bo delodajalec začel spraševati, koliko službenega časa namenjajo kadilci v ta namen Podpiram zakon. Le na ta način se bo dalo egoistom dopovedati, da jim ni vse dovoljeno.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. jun 2006 23:07

Gonja proti kadilcem? Prosim? Halo? Ja ti duša diskriminirana... a se ti hecaš? Brez zamere, a še predolgo smo čakali!!! Ko moram jaz zaradi lenobe in naduvanosti sodelavke prenašati cigaretni dim, ker se njej ne da peš en štuk višje... a to je pa uredu? Brez zamere, s svojimi zdravju škodljivimi in smrdljivimi razvadami se kar lepo pospravite tja, kjer nam ne bo treba vdihovat. Na odprtem nič ne rečem, pri vas doma, kar!, ampak v javnih zaprtih prostorih, to pa ne! Predolgo se že vleče tale logika, da naj se nekadilci prilagodimo. Začnite se prilagajat pa še vi. Določen red naj se končno naredi, vsekakor pa vas ne bo pobralo, če se boste za lasten užitek malo sprehodili, kadar ste na kakem javnem mestu. Sploh pa, saj ne napovedujejo prohibicijo. Veš kako fajn je zdej v mojem najljubšem baru v stari Gorici (Italija), od kar se pri njih v lokalih ne kadi več! Končno vidiš na drugi konec prostora, pa tudi dihat se da. Milina! tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti