Gonja proti kadilcem

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

11. jun 2006 23:30

alexis je napisal/a:
Če bodo z zakonom prepovedali kajenje v lokalih pa tudi ni najbolj pravično do lastnikov lokalov. Konec koncev gre za njihov denar s katerim odprejo in vodijo lokal in gre za njihovo preživetje. Koliko kadilcev mislite, da bo hodilo v lokale, če bo kajenje prepovedano? Mislim, da zelo malo. Po moje bi morali odločitev o kajenju oz. nekajenju v lokalu pustiti lastnikom. alexis
Ravno prejšnji teden je bila na enem radiu anketa o tem. Poklical je poslušalec in povedal, da je raziskava v eni izmed držav, kjer so v lokalih prepovedali kajenje, pokazala, da se je promet dvignil! in ne zmanjšal. In to predvsem na račun tistih, ki so se prej izogibali zakajenih prostorov. Koliko je to "preverjena" trditev pa ne vem Priznam tudi sama sem "izbirčna" kam grem na kavo. na daleč se izogibam tistih lokalov, kjer ni posebnega prostora za nekadilce in kjer taradi dima komaj vidiš, kdo sedi na drugi strani mize. Še najboljše pa je v tem času, ko se lahko vsedem zunaj in popijem kavo, ne da bi ob tem sama "pokadila" cigareto skupaj s sosedom. Tako kot je že napisalo veliko predhodnikov...zakaj se moramo nekadilci prilagajati kadilcem, obratno pa ne!? maychi

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

12. jun 2006 8:09

Verjetno ste v navalu čustev spregledali kaj sem napisala. To, da bi bili lokali primerno urejeni in prostori ločeni je PRVA stvar, ki bi jo morali lastniki urediti. A mislite, da kadilci pa med kosilom uživamo, če se nam kadi pod nos? Jaz ne. Če pa po kosilu enega prižgeš, v kolikor drugih to ne moti, pa OK. Torej, možnost izbire tako za ene in druge, pa bi blo vse OK. Kar se tiče kajenja na delovnem mestu pa tole. V pisarni sva jaz in moja šefica in nihče drug. S kajenjem nisva ogrožali nobenega nekadilca. Tudi, če bi bila katera od naju nekadilka druga nebi kadila. Sicer, pa nima veze. Ravno tako sva se navadili in hodiva kadit v kadilnico. Za konec še to. Obstajamo STRPNI kadilci in so taki, ki jih resnično malo brigajo ostali. Sem že napisala, da sem sama med prvimi. alexis

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jun 2006 9:16

Moja sestra je, odkar je nehala kaditi, tudi nehala hoditi na kavo. Groza, sploh je ne morem spraviti v noben kafič. No, je ubila dve muhi na en mah - konec z nikotinom in kofeinom. Loni Makaroni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. jun 2006 10:27

Meni kot zaprisezeni zmerno desni anarholiberalki :))) gredo vsakovrstne prohibicije precej na zivce, zato se strinjam z alexis, da bi morala drzava to prepustiti lastnikom lokalov, njihovim usluzbencem in njihovim obiskovalcem - naj pac "glasujejo z nogami". Sama ne kadim, v zmerno zakajenih lokalih nimam nobenih tezav, v posteno zakajene pac ne hodim, pa nimam zaradi tega obcutka, da mi kaj manjka ali da sem za kaj prikrajsana. Druga stvar je seveda kajenje na delovnem mestu, kjer dandanes prezivimo vecino dneva, ali pa v javnih prevoznih sredstvih - tu bi pa moral imeti vsak sef ali sofer dovolj zakonsko podprte besede, da bi kajenje preprecil ali prepovedal, ne pa, da bi bilo treba za vsako stvar klicat cigaretnega inspektorja ali policaja. Pa kadilnice bi morale biti dovoljene, ne pa tako kot zdaj, ko pred Klinicnim centrom v najhujsi zimi vidis bolnike v haljah z obesenimi infuzijami, ki postopajo pred vrati, za sosednjim vogalom pa usluzbence KCja, ki na ta nacin tudi dajejo cuden zgled. Preobilica zakonov, ki so samo na papirju, ker ni moznosti za njihovo izvajanje, pa na dolgi rok povzroci le korozijo pravnega sistema in razpad drzave - kot TV prenosi iz parlamenta (ni zdravo, ce narod ugotovi, da zakoni sluzijo le samim sebi, ali da drzavo vodijo butci). lp, proxima

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2006 10:51

Se strinjam z večino - jaz sem za ta zakon in sem vesela, da se je ta "gonja" začela:)! Ko je bila moja mami noseča z mano, je morala delati v pisarni s sodelavcem, ki je non stop kadil. Bila sem 1 mesec prezgodaj rojena in kasneje sem imela 2 pljučnici, po katerih mi je ostala astma (čeprav sem se je zdaj znebila:). Alexis, seveda ti ne morem dokazat, da je to od tega, je pa precej možnosti, se ti ne zdi?... Ker sem imela astmo, kot najstnica nisem mogla v NOBEN lokal ali disko, saj so bili vsi tako zakajeni, da sem dobila takoj napad... In dejansko se nekadilski najstnik še danes nima možnosti kjerkoli zabavat, ne da bi pasivno kadil... Se ti zdi to fer? Povej mi za eno diskoteko, plesišče, ... karkoli, kjer je KAJENJE POPOLNOMA PREPOVEDANO ali imajo LOČENE RES LOČENE PROSTORE, tudi tam kjer plešeš ali pa tudi ponoči!!! Ker je pač odločitev o tem prepuščena lastnikom, kar sama zagovarjaš... Dokler bo tako, bojo samo kadilski lokali... Tistega maminega sodelavca sem, ko sem bila že malo starejša, sama postavila na vrt kadit sredi zime, ker je hotel to počet tudi pri nas na obisku, mami si ni upala, jaz pa se sploh nisem sekirala in sem mu lepo odprla ven, pa gremo ven, kaj se to reče, jaz ne bom tvojega sranja vohala in dihala!!! Zakaj bi morala??? Pri nas doma!!!! Kjer NIHČE NE KADI??? In je šel ven, saj ni mel kaj, je pa naslednji dan mamo zafrkaval, da ma ojštro hčerko:) In ko je sneg skopnel, smo videli, da so vse čike lepo zmetali na travo... Toliko o kadilski kulturi... POglej kdaj po tleh, pa ti bo hitro jasno... Se pa strinjam, da niso vsi kadilci za v isti koš, imaš take, ki jih moraš dobesedno vršt iz svojega stanovanja, če nočeš, da ti celega userjejo, pa tudi take, ki še na prostem pazijo, da ne pihajo vate:) Take mamo radi. Čeprav nikoli zelo radi! Nikoli se ne bi spentljala s kadilcem, ker mi neznosno smrdijo, meni je pa vonj za te zadeve zelo pomemben, človek ti mora dišat, da ga lahko poljubiš! Veri

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

12. jun 2006 10:52

Tudi jaz sem včasih kadila,ampak sedaj ne kadim že tri lete.Mož je ravno tako nehal kaditi,tako da pri nas doma ne kadimo če pa že pride nekdo ki kadi pač prižge cigareto in me dim ne moti.V službi je pa tako da se v proizvodni hali, ne sme kaditi in morajo vsi kadilci med pavzo in malico iti pokaditi cigaret ven.Za pavzo pa imajo časa samo 5 min.Tako, da ne vem a se jim splača ali ne.V lokalih me pa tudi ne moti preveč,se pač umaknem če je že prehudo. LP mamazeljka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

12. jun 2006 10:58

Težava v lokalih je ta, da če že imajo nekadilski prostor je ta ali pred wc-ji ali pa takoj ob vhodu, kjer ti vsak najprej pogleda v krožnik. Prostori za nekadilce so čisto petoklasni, kot da imam jaz neke posebne čudne potrebe, ki le želim dihat normalen zrak. Druga še večja težava pa je, da ne poznam kadilca (moja boljša polovica je izjema, pa še za to sva rabila kar nekja let) ki bi bil toliko uvideven, da bi šel z mano, ki sem nekadilka, v prostor za nekadilce. In če se jaz upiram, da ne grem med kadilce, sem jaz neuvidevna in nerazumevajoča. Zopet imam jaz neko posebno nadstandardno potrebo po normalnem zraku. Všasih se počutim kot, da je kadilstvo tisto normalno, naravno, jaz pa odstopam. Zadnjič smo bili v veliki družbi v neki koči, poleg so bili tudi majhni otroci in pet kadilcev je povsem zakadilo zrak. Ko sem začela odpirati okna pa mi je verižna kadilka nesramno zabrusila, da ima ona angino in da naj za vraga sredi zime ne odpiram oken. Ja pa še to. Pred kratkim sem bila pa na enem koncertu in zrak je bil povsem zakajen, tako da so nas vse skelele oči. Ampak tiste prijateljice, ki so nosile leče so jokale kot dež, si z robčki brisale solze in hodile ven na zrak, ker niso zdržale. Pravijo, da jim v dimu odstopajo leče. Skratka uživale so v dobri glasbi. Aja, pa kar me še pri kadilcih navdušuje. Poglejte v mestih na tla, pa na plažah, kjer uvidevno zakopljeo ogorek v mivko, ali pa pod kamenček.In potem se otorci igrrajo A je to normalno??? Saj vem, da so smetnjaki pri nas redka dobrina, ampak jaz ničesar ne mečem na tla. Nimam te navade. Ampak čiki so zopet naravni in oni so lahko na tleh. Skratka gonja proti kadilcem....halo kje je to, ker ja bi šla v tja na večerjo, na sprehod, na kavo, na plažo.... Lep pozdrav in obilo užitka na svežem zraku magnolija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2006 11:00

Glede dela v lokalih se zelo strinajm z Galyko, sama sem prek študenta delala v lokalu dober mesec, potem ap sem nehala prav zato! Ja, sem imela izbiro, ker sem študirala in sem lahko delala še milijon drugih stvari, kaj pa tisti, ki ne morejo, nimajo izobrazbe, znanja ali so prestari za delo prek študenta in imajo narejeno gostinjsko šolo, pa ravnotako slaba pljuča??? Ne, ni fer, da nimajo izbire! Pa še ena finta je: otroci, ki ne začnejo kadit (ne tobaka, ne marihuane), zeloooo redko zapadejo v kakršne koli droge! Če bi imeli več možnosti se zabavat brez cigaret in to en bi bilo več kul, potem bi bilo mogoče tudi drugih zasvojenosti manj. Pa da ne govorim, da je že zasvojenost s cigaretami že čisto dovolj huda... Če ne bi bila, se vam ta prepoved ne bi zdela nič hudega... Če bi moj gosti sok na nek način škodoval ostalim okoli mene, bi se nič ne pi*** , če bi mi ga na javnih krajih prepovedali... Pri kajenju pač nikoli ni sam kadilec, razen če je res na samem... Pa še tam uničuje naravo - nepopolno izgorevanje je eno najnevarnejših... Pri avtomobilih že sankiconirajo, pri kadilcih pa še ne... Če bojo začeli, sem takoj za:) Veri

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

12. jun 2006 11:02

Jaz tudi ne kadim in nobeden pri nas ne, sedaj ko se s fantom seliva v svoje stanovanje, že vem, da v njem ne bo nobeden kadil. Čeprav imava nekaj prijateljev, ki so kadilci, bodo pač šli na balkon, ali se bodo vzdržali. Kar se pa tiče kulture kadilcev, se mi zdi, da je zelo malo tistih, ki poznajo osnove bontona. Sploh med mladimi, kjer to zgleda frajersko in kul. Pri 15 sem začela delati v lokalu in povem vam, da je bilo grozno. Vsak dan obleke in lase prat samo zato, ker ti smrdijo, da ti gre na bruhanje. Mislim, da bi morali biti kadilci bolj obzirni do nekadilcev in jim ne uničevati zdravja, če jim že za svojega ni mar. lep pozdrav tamara Sporočilo je spremenil(a) sajovict dne 12. jun 2006 11:04:45

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2006 11:05

Pri nas nihče ne kadi, ne midva ne nihče v najinih družinah in zato tudi ne hodiva po lokalih, ker pač ni nezakajenih. Odločajo noge, to je res, ampak kot nekadilec pač nimaš možnosti izbire! Glede kadilcev z infuzijami pred KC pa... Vsaj ko si na tem, bi pa res lahko nehal!!! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti