Kuhinjski noži

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

tema odprta - 7. jun 2006 19:46 | ogledi: 8.529 | odgovori: 7

Mogoče mi bo kdo znal svetovati... koliko denarja je treba odšteti za spodoben - lahko tudi več kot to, torej dober - komplet nožev. Naveličala sem se kvazi "Solingena", ki še zrele hruške ne zmore prerezati.

Torej za koliko denarja, kje in od katere firme naj kupim nože?

ladybug

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

8. jun 2006 13:38

Poskusite z noži od Tupperwarea. Glede na to, da so dobri noži dragi, cene niso previsoke. *** Cenzura zaradi oglaševanja *** JAMONI

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

8. jun 2006 14:52

Jaz ti priporočam japonske kuhinjske nože od HAIKU in sicer če ste pretežno na zelenjavni prehrani si kupi SANTOKU, to je nož namenjen vegetarijancem (posebna oblika) in pa mali nožek za lupljenje Op. ne glej pod Haiku Pro ker te bo kap, ampak pod haiku tamara1

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

8. jun 2006 19:07

Hvala, sem pogledala, moram reči, da je kar zanimivo. Sem tvegala in pokukala tudi haiku pro ... me je res mal kap! ladybug

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

8. jun 2006 20:20

Pozdravljena! Prisegam na WMF noze.Res da je kar obilna investicija,vendar se splaca.Uporabljam jih dnevno ze dobro desetletje in so se vedno kot novi .Se splaca. marmeladka

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

9. jun 2006 7:51

Jaz sem se odločila za japonske nože, ki so zadnja leta pravi hit in jih kopirajo že tudi nemci, prav obliko SANTOKU Moram pa reč da tudi sama nisem vedela kaj naj kupim. Sem pa nad noži navdušena, ker so za razliko od nemških veliko bolj handlih sploh za ženski del. Japonci so pač mojstri v rezanju zelejanjave in imajo zato tudi prave nože. Drugače pa te nože uporabljajo pofi kuharji - se pravi da že morajo biti dobri Aha Haiku pro pa je samo za frike, drag pa je zato ker je v celoti narejen ročno - vse lepo razloženo <http://www.tm-shop.si/shop/page/doc/docid/1> Se je pa med tako ponudbo težko odločit isto kot pri loncih, štedilnikih ..... Lp tamara1

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

9. jun 2006 14:55

Hola! Prav o teh nožih je bil na Discovery prispevek o tem, kako jih delajo, za kaj vse se uporabljajo... Noži so čudoviti in, glede na to, se taka zadeva kupuje praviloma enkrat v življenju, se jih splača kupiti. Jaz sem svoje podedovala po očetu, pojma nimam, kakšne znamke so. Po obliki kar spominjajo na te japonske in uporabni so še pa še. Jim bo pa počasi pošla sapa in mislim, da se bom kar kmalu obdarila z noži HAIKU... Janca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti