Kandida

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

31. jan 2008 9:33

Metoda, knjigo imam in JE vredna svojega denarja. Sama sem jo prebrala prvič na dah, drugič in tretjič pa bolj selektivno. Vedno jo imam pri roki, da lahko vsak hip poiščem informacijo, ki me zanima.Skratka, priporočam. Prestrašila si me, ko praviš, da se več let boriš s kandido. Si poskusila z bioresonanco? Zagotavljajo, da ob dieti ta način zdravljenja v relativno kratkem času povsem uniči kandido. Meni sicer po treh tretmajih aparat kandide res ne zazna več, vendar imam še vedno težave kljub dieti. In nikjer ne morem izvedeti, če je to normalen odziv telesa na tovrstno zdravljenje. Domnevam, da se mora telo ponovno revitalizirati in črevesna flora se mora ponovno obnoviti. Nikjer pa ne zasledim, koliko časa naj bi se to dogajalo. Hvaležna bom za vsako informacijo. Svetla

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

14. apr 2008 0:04

Zdravo! Tudi jaz sem z velikim zanimanjem prebrala knjigo Resnice in zmote o kandidi. Moram reči, da je osnovna ideja super in dokaj logično podprta, je pa tudi v tej knjigi možno zaslediti par nedoslednosti in kontradiktornih navedb. Tako da manjšo stopnjo kritičnosti vseeno priporočam, vsaj po svojih izkušnjah. Zakaj sem se sploh lotila te knjige? Poleg ostalih težav (utrujenost, mrzle roke in noge, občutek prepiha, napihnjenost itd.) so bile pri meni že slabo leto prisotne konstantne ginekološke težave, ki so bile v zadnih štirih mesecih sploh neobvadljive kljub uporabi Diflukana (ha ha, Canesten, pa kaj še). Stvar je toliko bolj zanimiva, ker sem glede prehrane zelo stroga že vsaj 2 ali 3 leta; ne pijem drugega kot vodo, nesladkan čaj oz. včasih z vodo razredčen 100% sok, kave tudi ne sladkam, ne jem izdelkov iz bele moke, zadnje pol leta niti polnozrnatih OH več ne. Edini vnos OH je bila torej fruktoza s sadjem (cca 1kg na dan). Pojem veliko zelenjave, nekaj mesa in sira, veliko tune, 2l mleka na teden in vsaj 3l jogurta. Zakaj imam torej te težave? Glede na navedbe v knjigi sem se bolj kot ne držala anti-kandida diete že vsaj 2 leti, ne da bi to vedela. Ker ta ni bila idealna, bi seveda lahko prišlo do težav, a moje so res precej močne in neobvladljive. Ne vem, morda gre za tako močno predispozicijo. Morda je krivo tudi to, da že skoraj 5 let jemljem kontracepcijske tablete. Prav zaradi slednjega me zanima, če ima morda katera izmed vas izkušnje s prekinitvijo jemanja kontracepcijskih tablet zaradi kandidaze? Se je obneslo? Čez koliko časa? Poleg tega pa vam pošiljam tudi link do diplomske naloge na temo primerjave različnih probiotičnih prehranskih dopolnil v slovenskih lekarnah. Če se komu ne da brati - daleč najboljše se je izkazal Probio, sledi Linex. Fermental in Prolife sta bila precej slabša. Opevane Lactobacillus acidophilus ni bilo najti nikjer, kljub navedbam na etiketah. Še link: http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-lj.si/dn_zor LP Stentor Sporočilo je spremenil(a) Stentor dne 14. apr 2008 00:07:43 Sporočilo je spremenil(a) Stentor dne 14. apr 2008 00:11:41

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

14. apr 2008 9:14

Stentor, v moji protikandidni dieti sta maksimalno dve kisli jabolki na dva dni, sicer pa moram biti zadovoljna z limonami in grenivko. Po mojem laičnem mnenju uživaš preveč sadja, na tvojem mestu bi tudi črtala mleko, zmanjšala pa konzumiranje fermentiranih mlečnih izdelkov. Kolikor sem zasledila, so kontracepcijske tabletke med dieto zelo nezaželene. Po vsej kalvariji, ki sem jo sama dala skozi, bi si upala trditi, da ne boš imela težkega dela pri sanaciji kandide. Najbrž pa veš, da je Diflucan učinkovit v prvem napadu, potem pa se žal kandida še bolj razbohoti. Tudi kava iritira prebavila, zato jo raje nadomesti z žitno kavo. Definitivno pa mora vsak prisluhniti svojemu telesu. Meni, recimo, sta Molkosan sirotka v prahu in bazični prašek naredila več škode kot koristi, čeprav sta na seznamu spremljajočih dodatkov pri kandidiazi. Sama nimam izkušenj z vaginalno kandido, ker me je zajela sistemska, vendar sem slišala, da pri "tvoji" kandidi pomaga kura s tamponi, namočenimi v probiotični jogurt, ki si ga vstaviš zvečer v nožnico. Pravijo, da se po kakšnem tednu že zmanjšajo težave. Spet pa priporočam bioresonanco. Če nisi gotova vanjo, pokliči bioterapevta Uroša v ambulanti dr. Kafolove v Trnovem in se morda prej z njim samo posvetuj (tel. 040 162 767). Je namreč eden tistih, ki ne gradi kariere na materializmu, pač pa mu je izziv zdraviti in ozdraviti paciente.Temu primerna je tudi cena (50 € za prvi diagnostični pregled s prvo terapijo, nadaljnje terapije so po 30 €). Prilagam link, če ti bo kaj pomagalo: http://bioresonanca.webs.com/index.htm Želim ti uspešno pot k uničenju kandide! Svetla

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

14. apr 2008 18:48

Hvala za nasvete! Glede mleka se mi je zdelo, da ni najboljše, zato že od prejšnjega tedna pijem samo sojino mleko, seveda v zmernih količinah, ker preveč soje baje tudi ni najboljša opcija. Popolnoma sem prekinila s pitjem kave in jo nadomestila z zelenim čajem, tudi glede sadja bom veliko bolj "skromna". Upam, da mi bo dieta pomagala, saj se mi glede na opise na netu, tukaj na forumu in v knjigah vse bolj dozdeva, da so moje ginekološke štorije pravzaprav le eden izmed znakov sistemske kandidaze. Še enkrat hvala za pomoč, se bom lahko bolj optimistično lotila moje "najemnice":) Stentor

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

14. apr 2008 19:11

Še nekaj sem pozabila napisati - glede otrobov. Spomnim se, da je nekdo na forumu napisal, da je otrobe, ker naj bi bili hrana za mlečnokislinske bakterije. No, kar se tiče tega, se mi zdi smotrno opozoriti na podatek, ki sem ga zasledila že na parih mestih in se tudi meni zdi precej logičen. Otrobi so po svoji zgradbi izjemno trdi, njihova površina je groba. Ker naši prebavni encimi niso dovolj močni, da bi jih razgradili, se do črevesja njihova groba oblika ohrani. Mnogi strokovnjaki tako opozarjajo, da imajo otrobi podoben učinek na črevesno sluznico oz. steno kot kandida - zaradi svoje grobe površine jo poškodujejo in tako omogočijo večjim molekulam hrane, da prehajajo v krvni obtok, kjer nato po nepotrebnem obremenujejo naš imunski sistem. Stvar je bila v (sicer v blažji obliki) celo dokazana pri nekaterih prežvekovalcih, ki pa imajo seveda mnogokrat močnejše prebavne encime in se lažje soočajo z otrobi. Avtorji tudi opozarjajo, da v naravi nobena žival ne je otrobov, ker so pregrobi. Jaz sem jih zato raje nadomestila z ovsenimi kosmiči, ki jim dodam ržene polnozrnate kosmiče in laneno seme. Seveda pa s količino ne pretiravam, saj gre še vedno za OHje. Stentor

monek1  

član od: 13.4.2008

sporočila: 4

17. apr 2008 20:31

Se za preprečitev te nadloge moraš obvezno držati tako stroge diete? Ni nobene druge enostavnejše rešitve? Meni se je grozno, grozno in še enkrat grozno težko odpovedati ogljikovim hidratom. Posebno še sladkorju. Sem že nekajkrat probala in prenehala z temi stvarmi, ampak ni šlo. Hujše kot pri cigaretah. Ženske prestrašile ste me, kajti tudi jaz imam take znake in pričelo se je natanko pred tremi leti, ko sem začela s KONTRACEPCIJSKIMI tabletami. Canesten sem že imela 4x (od tablet, do mazil), ampak nobenih izboljšav. Mi pa vpliva na počutje kot zgoraj našteto. Imam rahle živce, telo me pogosto boli, postala sem občutljiva celo na vreme, imam slabo prebavo, glavobole... Kriza. p.s: je že katera od vas prebrala knjigo Resnice in zmote o kandidi. Sorry če je knjiga že bila omenjena, ampak trenutno ne morem vsega prebirat, ker imam zelo natrpan mesec. hvala monek

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. apr 2008 20:52

Stentor je napisal/a:
Otrobi so po svoji zgradbi izjemno trdi, njihova površina je groba. Ker naši prebavni encimi niso dovolj močni, da bi jih razgradili, se do črevesja njihova groba oblika ohrani. Mnogi strokovnjaki tako opozarjajo, da imajo otrobi podoben učinek na črevesno sluznico oz. steno kot kandida - zaradi svoje grobe površine jo poškodujejo in tako omogočijo večjim molekulam hrane, da prehajajo v krvni obtok, kjer nato po nepotrebnem obremenujejo naš imunski sistem. Stvar je bila v (sicer v blažji obliki) celo dokazana pri nekaterih prežvekovalcih, ki pa imajo seveda mnogokrat močnejše prebavne encime in se lažje soočajo z otrobi. Avtorji tudi opozarjajo, da v naravi nobena žival ne je otrobov, ker so pregrobi. Stentor

Lahko rečem samo: popolna bedarija! Sploh z rdečo obarvan stavek kaže na POPOLNO diletantstvo teh "strokovnjakov". Ljubi bog: večje molekule hrane prehajajo v krvni obtok in obremenjujejo naš imunski sitem -  take neumnosti pa res zlepa ne prebereš!

Jasno, da nekatere živali prabavijo celulozo (glavno sestavino otrobov), saj imajo simbionte, ki to narede, mi jih pa nimamo.

Bolj in manj močni encimi - le kaj to pomeni?

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

17. apr 2008 22:13

No, možno je seveda, da gre za popolno bedarijo, ni kaj. Pravim samo, da mi je stvar dala misliti, ker sem ta podatek zasledila v več različnih virih. Zdajle sem na hitro uspela izbrskati samo en članek iz Vive (no ja, priznam, da ni ravno prototip znanstvene literature, ampak za prvi info mislim da zadostuje), ki govori o alergijah na prehrano. Članek zelo razumljivo razloži mehanizme, ki se odvijajo pri alergenih reakcijah na živila. Tu je nekaj dobesednih navedkov: "Tudi prevelika količina vlaknin, zlasti pšeničnih otrobov - ob hkratnem premajhnem vnosu tekočine - mehansko poškoduje črevesno sluznico." "...povzročijo povečano propustnost sluznice prebavil za alergene v hrani ali za delce ne povsem razgrajene hrane, ki so tudi alergeni." Članek seveda govori o konkretnih alergičnih reakcijah, vendar mislim, da ni potrebno veliko za razumevanje dejstva, da bo telo na vsakršne "delce ne povsem razgrajene hrane" reagiralo kot na tujke in v odgovor mobiliziralo imunski sistem. Seveda pa je ključna tudi količina teh delcev, saj bo le-ta določala tudi jakost reakcije imunskega sistema. Da bi prišlo do nečesa resnično ogrožujočega, bi posameznik, sicer neobremenjen s konkretnimi alergijami na živila, verjetno moral res pojesti ogromno in enormno količino otrobov. Alergiki seveda na alergeno snov reagirajo neprimerno burneje, kar pa ne pomeni, da jo telo "nealergikov" hladnokrvno spregleda. Vsaj pri večini alergij, ki npr. niso avtoimunega tipa. Seveda nikogar ne silim, naj v prehrani opusti otrobe; nikakor ne. Moje osebno mnenje je pač tako, da svoj imunski sistem v tem živčnem in hitečem svetu vse preveč obremenjujem. Če ga lahko vsaj za malenkost razbremenim, to z veseljem storim, pa čeprav gre za tako majhno banalnost. Aha, pe še link do članka: http://www.viva.si/clanek.asp?id=1037 LP Stentor

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

17. apr 2008 22:38

Aha, še bolj ali manj močni encimi:) Se opravičujem. Zavedam se, da encimi v svoji vlogi katalizatorjev kemičnih procesov delujejo specifično, vsak le na nekatere ciljne substrate. Žal sem v svoji nepazljivosti očitno uporabila preveč laični izraz. Popravljam se torej: Človek sam ne proizvaja prebavnega encima, ki bi razgradil celulozo (torej celulaze), je pa v človeškem prebavnem traktu manjša količina anaerobnih bakterij, ki jo proizvajajo. Ker te celulaze ni veliko, se večina neprebavljene celuloze še vedno izloči z blatom (zato otrobom pravimo balastno živilo). Živali po drugi strani imajo neprimerno več simbiotskih mikroorganizmov, ki se neprimerno učinkoviteje lotevajo celuloze. Upam, da je zdaj bolj jasno, kaj sem želela povedati:) LP Stentor

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

29. apr 2008 18:57

Živjo! Stentor, tudi jaz sem kar precej zafrustrirana, ker pri nas že kar nekaj časa živimo oz. jemo relativno "zdravo" (polnozrnati/polnovredni izdelki itd), pa so simptomi še vedno prisotni! Glede na prebrano na netu & v knjigi o kandidi sem ugotovila, da sem vseeno pojedla preveč OH (pretežno vegetarjanska prehrana) & premalo beljakovin & pa verjetno tudi nekaterih vitaminov & mineralov... Po novem letu sem večidel opustila sladke stvari, sadje, pšenico & žitne izdelke (gluten - zaradi hudih bolečin v križu od poškodbe lani poleti, ki so se ob "praznični" prehrani seveda hudo poslabšale, kot se je tudi počutje, nekdo na netu pa mi je svetoval, da brezglutenska hrana lahko pomaga pri tem, tako da sm mela korajžo opustit kruh itd, k čemur sem se zaradi kandide prej pripravljala že pol leta..) Sem tudi povečala količino beljakovin (& kislega zelja) v prehrani, & stanje (& počutje) se je kar precej izboljšalo. Na netu sem prebrala, da lahko zaradi "puščajočega črevesja" postaneš alergičen na določene vrste hrane, gluten & mleko so med najpogostejšimi alergijami... Lahko pa postaneš alergičen tudi na karkoli drugega, zato je dobro hrano rotirat, vsaj na 4 dni... En fajn forum v angleščini se mi zdi tale: http://wholeapproachforums.com/eve Zraven je tudi stran s članki itd. http://www.wholeapproach.com Še en zgleda koristen forum, tuki so slikce od kandide, ki je prišla iz nekoga... http://curezone.com/forums/fm.asp?i=304321 Problem je edino ta, da tam svetujejo ali prodajajo prehranske dodatke, za katere ne vem, če se pri nas dobijo... Psyllium - o tem so govorili že tule, nism ziher, a so to semena trpotca ali ne (oz. če bi naš trpotec tud veljal), pa kje to dobiti: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5639 Oz kaj bi bilo kul namesto tega-? betonite - neka glina?? (al bi tud navadna glina npr. patra Ašiča, kot jo lahko kupiš v Sanolaborju, lahko bila ok? Al je tisto le za zunanjo uporabo/obkladke?) funkcija tega je, da vsrka toksine, ki jih kandida sprošča, če jo "napadeš" s česnom, kapljicami itd. & Capriol/Caproyl? http://www.wholeapproach.com/product_guide/caproyl.html Ali obstaja kak specifičen slovenski forum za kandido, z zgodbami o uspehu & z drugimi učinkovinami? (tudi jaz sem prebrala le delček tega topic-a, & nekatere članke, od katerih so eni bolj extremni od drugih... zgleda, da so ljudje probavali vse mogoče, zato bi me zanimalo, kaj res najbolje - in morda najhitreje - deluje... Po možnosti brez ali s čimmanj kemije...) Hvala za tisti link o probiotikih! Katere pa ti jemlješ? Oz. tudi vse ostale, kaj jemljete? Kateri probitiki bi bli najbolš? Zdaj ni več domačega kislega zelja (trgovinsko pa mi je tudi "sumljivo" oz. ne tako dobro) zato kar ne vem, kaj bi jemala namesto tega... No, na srečo je še nekaj kisle repe... ;) Nikoli nisva bili "prijateljici", pa se bom poskušala spoprijateljiti z njo... V glavnem, veliko uporabnega sem našla na netu & v knjigi Sanje Lončar (čeprav si tam nekateri nasveti nasprotujejo, z nekaterimi stvarmi se tudi ne strinjam čisto, oz. so nasveti drugačni kot na netu) - sem si jo izposodila v knjižnici, marsikje jo že imajo! Jagoda501

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti